Προς το περιεχόμενο

Το Popular Science βραβεύει την εφαρμογή Google Now ως την "καινοτομία της χρονιάς"


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιστοσελίδα του Popular Science απέδωσε το βραβείο της καινοτομίας της χρονιάς στην εφαρμογή Google Now για Android, η οποία είναι ο εικονικός βοηθός της δημοφιλούς πλατφόρμας για smartphones και tablets.Το Google Now υποστηρίζεται από την έκδοση του Android 4.1 Jelly Bean και μεταγενέστερες και τρέχει στο παρασκήνιο καταγράφοντας όλες τις αναζητήσεις, τα γεγονότα ημερολογίου, τις τοποθεσίες αλλά και τις συνήθειες του χρήστη. Επεξεργάζεται όλες αυτές τις πληροφορίες και επικοινωνεί με το χρήστη για διάφορες κοντινές τοποθεσίες αλλά και γεγονότα που μπορεί να τον ενδιαφέρουν. Η εφαρμογή εμπλουτίζεται συνεχώς με νέες δυνατότητες, με τις τελευταίες προσθήκες να είναι οι ειδοποιήσεις για έκτακτα ακραία καιρικά φαινόμενα αλλά και η ενσωμάτωση πεδομέτρου.

 

Σημειώνεται ότι τα βραβεία προηγούμενων χρόνων δεν ήταν εφαρμογές, όπως ο Μεγάλος Επιταχυντής Αδρονίων, το Toyota Prius αλλά και το Curiosity Rover που κατασκευάστηκε με σκοπό την αναζήτηση στον πλανήτη Άρη.

 

Link.png Site: popsci.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτελιζει το περιεχομενο βαζοντας το Google now διπλα απο τα αλλα παραδειγματα που ανεφερες.Δλδ εγω που το χρησιμοποιω δεν εχω δει καποια ουσιαστικη διαφορα απο το SIRI, αλλα και να εχει(διαφορά) ή δεν υπαρχουν καινοτομιες ή καπου βρωμαει το πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπά καημένε σου φαίνεται Όταν θα βάλουν κάμερες μέχρι και για να μας βλέπουν που χε..ζουμε τότε θα συνειδητοποιήσουμε ότι κάτι δεν πάει καλά.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορεί να στο πει και το δελτίο ειδήσεων του STAR και μάλιστα με μεγαλύτερη ακρίβεια απο στρατιωτικού τύπου GPS. Άντε και καλά μαμήσια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν γοογλάρω τζούλια αλεξανδράτου θα μπορεί να μου βρει που ειναι να πάω να την μαμήσω ; :P

 

ή το φουρθιώτη , ανάλογα τα γούστα σου :devil: :-D

 

 

Σημειώνεται ότι τα βραβεία προηγούμενων χρόνων δεν ήταν εφαρμογές, όπως ο Μεγάλος Επιταχυντής Αδρονίων, το Toyota Prius αλλά και το Curiosity Rover που κατασκευάστηκε με σκοπό την αναζήτηση στον πλανήτη Άρη.

 

 

 

 

??????? :confused: :confused:

 

του χρόνου θα βγάλουν το citroen c3 diesel δηλαδής ;;

 

αυτό νομίζω αρκεί για να αξιολογήσω την εν λόγω βράβευση με το εμφατικό βραβείο ΓΤΠ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως μου εσπαγαν τα νευρα οι καρτελες καθε λιγο και λιγακι, οποτε πηραν ποδι :P

 

Δηλαδή αν γοογλάρω τζούλια αλεξανδράτου θα μπορεί να μου βρει που ειναι να πάω να την μαμήσω ; :P

 

μερικα τετραγωνα πιο κατω ειναι , σιγα το μυστικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...