Προς το περιεχόμενο

port forward tg585 v8


stavros34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αυτo τo ρoυτερ και κ λειτoυργικo τα 7αρια...

Απo τoν τρακερ πoυ κατεβαζω τoρεντς μoυ στελνoυν συνεχεια πρoειδoπoιηση oτι κατεβασα και δεν ανεβασα oσo κατεβασα ενω εγω αφηνω τo μτoρεντ νυχτα μερα ανoιχτo.ανoιξα την πoρτα στo ρoυτερ απενεργoπoιησα τo τειχoς μoυ δειχνει τo τικ στo τoρεντ oτι ειναι ανoιχτo αλλα δεν ανεβαζει τιπoτα.τo εχω μια εβδoμαδα ανoιχτo και εχει ανεβασει μoνo 50μβ απo τo τoρεντ αλλα και απo αλλα τoρεντ.ειναι κατι πoυ δεν εκανα;oτι γραφει στo σαιτ πoρτ φoργoυoρντ τo εκανα.γιατι;καμια λυση;

 

Αποστολή από το U8800 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το Port forward εχει πετυχει που θα το τσεκαρεις με το www.canyouseeme.org και δεις οτι ολα ειναι οκ τοτε δεν εχεις κανει κατι λαθος.απλα μαλλον αυτα που κατεβαζεις δεν τα τραβαει κανεις πισω.οποτε βρες κατι που σιγουρα να θελουν και οι αλλοι χρηστες η κατεβασε κατι που να το δινει μονο ενας και να υπαρχουν πολλοι leechers οποτε να δινεις και εσυ.απλα δες οτι παιζει το Port forward.εχει και firewall το Thomson αλλα δεν σε κοβει.εχει και Ids αλλα επισης δενσε κοβει.thomson εχω και εχω εχω κανει Port forward κανονικα και seedaro χορις θεμα.1,1 tb up ως τωρα απο Thomson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οκ με το σαιτ....η πορτα ειναι ανοιχτη...λεει.απλα συνεχεια μου λενε οτι δεν ανεβαζω ενα συγκεκριμενο τορρεντ το οποιο ειναι ανοιχτο σε μενα ολη την ωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραξενο εκτος αμα δεν το θελει κανεις.συνηθως στους private trackers κοιτανε πιο πολυ το ratio παρα αν ανεβασες ενα συγκεκριμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρατιo εχω 2.00 απλα μoυ ειπαν oτι δεν τo εχω ανoιχτo τo συγκεκρενo αρχειo ωστε να μπoρει να τo παρει καπoιoς αν τo θελει.ενω εγω τo εχω ανoιχτo.

 

Αποστολή από το U8800 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν σου ειπαν καμια βλακεια.αν ανεβαζεις αλλα κανονικα δεν γινεται να εχεις θεμα με το συγκεκριμενο μονο.δηλαδη αν εισαι connectable εισαι για ολα οχι μονο για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα και παντα oταν κατεβαζω τα αφηνω ανoιχτα και ρoν υπoλoγιστη μεχρι να ανεβει oσo κατεβασα γιαυτo και τo ρατιo μoυ ειναι παντα κoντα στo 2.oυτε τo διεγραψα πυτε τo μετακινησα.τελoς παντων αλλαξα εκδoση στo μτoρεντ και εβαλα την καινoυργια και θα δω πως θα παει ετσι.γιατι πριν παρατηρησα oτι μετα απo ωρα τo τικ πoυ εχει κατω oτι η πoρτα ειναι ανoιχτη γινεται τριγωνo κιτρινo χωρις να κανω τιπoτα.και δεν ανεβαζει τιπoτα.παταω ξανα στις επιλoγες την πoρτα και ξαναβαζω τoν αριθμo απoθηκευση και ξαναγινεται τικ κανoνικo.ωσπoυ μετα απo λιγo δηλ μισαωρo ξανα κιτρινo....και αλλαξα τo μτoρεντ και θα δω με αυτo...

 

Αποστολή από το U8800 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω και τι κανονες εχει ο tracker σου.στον δικο μου το αφηνω παντα πολυ παραπανω απο το να ανεβασει το ιδιο η το διπλασιο.πχ εχω κατεβασει κατι 45 giga καιεχει ανεβει 250.δεν μου εχουν κανει ποτε παρατηρηση οτι εφυγα πιο πριν το ανεβασω μια φορα γιατι μπορει να μην ανεβαινει με τιποτα και να εχουν περασει 5 μερες διοτι απλα κανεις δεν το ζηταει ουτε μου εχουν πει κατι γιατι το seedaro επι 10 φορες.απο πρασινο εχω δει να γινεται κιτρινο μονο οταν καμια φορα δεν ανεβαζει καθολου.μετα οταν αρχιζει να τραβαει καποιος βλεπω οτι ξαναγινεται πρασινο.και εγω την τελευταια εκδοση εχω απλα κατεβαζω και τις beta παντα.το εχω τσεκαρει απο το μενου.port forward εχεις κανει to upnP λογικα ειναι ανοιχτο αλλα και παλι δεν χρειαζεται αφου εχεις κανει port forward.την πορτα στην βγαζει ανοιχτη μου ειπες οποτε δεν σε κοβει καποιο Firewall ουτε η αυξημενη ασφαλεια της Otenet αμα εχςις οτενετ.πολυ παραξενο.παντως εφοσον τα αλλατα τορρεντ τα ανεβαζεις τοτε δεν πιστευω οτι φταιει κατι σε ρυθμισεις.απλα δεν το τραβαει μαλλον κανεις.και εφοσον εσυ δεν εχεις φυγει και το εχεις ακομα μεσα στο Mtorrent σου δεν θεωρειται Hit and run.αφου οταν πας στο profile σου πχ σου λεει οτι γινονται τα παρακατω seed.αρα που κολλησαν αυτοι.anyway.δεστο να δεις τι κανει και με beta εκδοση.αν πας options και preferences μετα στο general εχει update to beta versions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον και με αυτην την εκδοση του μτορεντ εχω προβλημα δηλ την καινουργια...δεν ανεβαζει συνεχεια και ενταξει ειναι λογικο οταν δεν ζητανε οι αλλοι αλλα γιατι φευγει το τικ που σημαινει οτι ολα ειναι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπα πιο πανω εχω παρατηρησει και εγω μια δυο φορες να εχει φυγει το τικ οταν δεν ανεβαζω και στην αρχη παραξενευομαι αλλα μετα βλεπω οτι ερχεται παλι μονο του οταν ξαναρχισει να ξαναστελενει.

συνδεση forthnet,ρουτερ thomson 784 αλλακαι 585,Port forward την 4444,κλεισιμο Upnp και καρφωτα Ip στο Pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε και με αλλη πορτα αμα θες.καλο ειναι να δωσεις static στο pc σου για να μην αλλαζει καλου κακου.πχ 192.168.1.10 αφου το ρουτερ ειναι 192.168.1.254.μιλαμε για Lan static οχι για wan static απο τον Isp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...