Προς το περιεχόμενο

Από την Δευτέρα 26 Νοεμβρίου αναμένεται η εμπορική διάθεση υπηρεσιών VDSL από τον ΟΤΕ


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άντε καιρός ήταν επιτέλους...

 

τουλάχιστον αυτοί που έχουν νέα KV να έχουν πλέον την δυνατότητα να τα αξιοποιήσουν...

εχω ενα ακριβως απεναντι μου , το βλεπω απο το παραθυρο και το λιγουρευομαι :devil:

 

παω για 50αρα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω να βγαλω και φωτο αγκαλια του :P

 

οι ιδιωτικοι παροχοι θα διαθεσουν αναλογα πακετα μπας και δουμε καλυτερες τιμες? ξερουμε τιποτα για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εχω ενα ακριβως απεναντι μου , το βλεπω απο το παραθυρο και το λιγουρευομαι :devil:

 

παω για 50αρα ?

 

πάμε πάμε, άλλαξαν και μένα σήμερα το KV μου :-D

 

βέβαια δεν ελπίζω ότι θα δωθεί στη Πεντέλη φέτος VDSL2, από του χρόνου...

 

οι ιδιωτικοι παροχοι θα διαθεσουν αναλογα πακετα μπας και δουμε καλυτερες τιμες? ξερουμε τιποτα για αυτο?

 

όσοι εναλλακτικοί διαθέσουν θα είναι σίγουρα φτηνότεροι, από εκεί και πέρα όμως σκέφτεσαι το πιτάρισμα των κυκλωμάτων με εξωτερικών που έχουν...

 

μπορεί δλδ να συγχρονίζεις στα 50mbit αλλά αν πήζουν το throughput δεν θα είναι τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα λες καλυτερα στον ποτε..?

 

με τη μεχρι τωρα συνδεση μου (14-16 , τα οποια τα βλεπω ακομα και σε torrent) δεν εχω ιδιαιτερο παραπονο απο τη forthnet

 

βρισκω ομως πολυ τσιμπημενες τις τιμες της 50αρας.. η 30αρα ειναι σχετικα κοντα στα λεφτα που δινω τωρα, το θεμα ειναι αν οντως θα πιανω 30 (θα μιλαμε ουσιαστικα για διπλασιασμο της τωρινης μου ταχυτητας) ή θα πιανω ελαχιστα πιο γρηγορα απο οτι τωρα?

 

μαλλον θα περιμενω να βαλουν αλλοι πρωτα να δω πώς θα κυλησει το θεμα, στη γυρω περιοχη (γλυφαδα) σιγουρα θα τρεξουν να βαλουν πολλοι αμεσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αρα λες καλυτερα στον ποτε..?

 

με τη μεχρι τωρα συνδεση μου (14-16 , τα οποια τα βλεπω ακομα και σε torrent) δεν εχω ιδιαιτερο παραπονο απο τη forthnet

 

βρισκω ομως πολυ τσιμπημενες τις τιμες της 50αρας.. η 30αρα ειναι σχετικα κοντα στα λεφτα που δινω τωρα, το θεμα ειναι αν οντως θα πιανω 30 (θα μιλαμε ουσιαστικα για διπλασιασμο της τωρινης μου ταχυτητας) ή θα πιανω ελαχιστα πιο γρηγορα απο οτι τωρα?

 

μαλλον θα περιμενω να βαλουν αλλοι πρωτα να δω πώς θα κυλησει το θεμα, στη γυρω περιοχη (γλυφαδα) σιγουρα θα τρεξουν να βαλουν πολλοι αμεσως

 

για το throughput δεν εγγυάται κανείς κάτι, ο συγχρονισμός εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα στην καλωδίωση από το KV μέχρι το router θα κλειδώνει στην ονομαστική ταχύτητα...

 

απλά στον ΟΤΕ υπάρχει μεγαλύτερη σιγουριά λόγω μεγαλύτερου bandwidth προς εξωτερικό που έχει PLUS ότι με την OTEGlobe το ανεβάζει εύκολα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια δεν ελπίζω ότι θα δωθεί στη Πεντέλη φέτος VDSL2, από του χρόνου...

 

Φίλε Thresh, γιατί λες απ'του χρόνου για Πεντέλη; Πριν από κανά μήνα είχαν σκάψει πολλούς δρόμους (και έξω απ'το σπιτι μου) συνεργεία του ΟΤΕ, οποτε φανταζομαι ότι θα έχει σχέση με το VDSL. Αφού τα έχουν έτοιμα, λοιπόν, γιατί να μην είναι άμεσα διαθέσιμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φίλε Thresh, γιατί λες απ'του χρόνου για Πεντέλη; Πριν από κανά μήνα είχαν σκάψει πολλούς δρόμους (και έξω απ'το σπιτι μου) συνεργεία του ΟΤΕ, οποτε φανταζομαι ότι θα έχει σχέση με το VDSL. Αφού τα έχουν έτοιμα, λοιπόν, γιατί να μην είναι άμεσα διαθέσιμα;

 

γιατί έχουν σκάψει πχ στο δρόμο μου και σε πολλούς άλλους ΑΛΛΑ δεν έχουν σκάψει προς την Λ.Πεντέλης για να συνδεθούν οι οπτικές με το υπόλοιπο δίκτυο οπτικών ίνων...

 

επίσης φοβάμαι ότι δεν θα δώσουν vdsl αν δεν τελειώσουν τα έργα συνολικά σε μια περιοχή (υπόθεση)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους θα παμε στον 21ο αιωνα ,διοτι με τις ταχυτητες που εχουμε ειμαστε ιντερνετικος μεσαιωνας για "δυτικη" χωρα.

 

Εμείς δηλαδή εδώ, που δεν είμαστε ούτε καν γεωγραφικά «δυτική χώρα» και ήδη έχουμε FFTH με σταθερά 60mbps download (υπάρχει διαθέσιμο και πακέτο με 100, αλλά είναι περιττό κατά τη γνώμη μου για οικιακή χρήση...), τηλεόραση με ...έξι δισεκατομμύρια κανάλια απ' όλο τον κόσμο, ppv με ...€0,30 ανά ταινία για μια εβδομάδα, και - φυσικά - τηλέφωνο στο ίδιο πακέτο, με συνολική μηνιαία χρέωση περίπου στα €30,00, πρέπει ήδη να βρισκόμαστε στον ...23ο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμείς δηλαδή εδώ, που δεν είμαστε ούτε καν γεωγραφικά «δυτική χώρα» και ήδη έχουμε FFTH με σταθερά 60mbps download (υπάρχει διαθέσιμο και πακέτο με 100, αλλά είναι περιττό κατά τη γνώμη μου για οικιακή χρήση...), τηλεόραση με ...έξι δισεκατομμύρια κανάλια απ' όλο τον κόσμο, ppv με ...€0,30 ανά ταινία για μια εβδομάδα, και - φυσικά - τηλέφωνο στο ίδιο πακέτο, με συνολική μηνιαία χρέωση περίπου στα €30,00, πρέπει ήδη να βρισκόμαστε στον ...23ο!

 

τι γεωγραφική κάλυψη έχει αυτό? έχει cap GB per month? γιατί κι εμείς έχουμε FTTH και Cable :P

 

Μια απορία παίζει να να πέσουν τωρα οι τιμές του adsl και συγκεκριμένα τα 24 Mbps ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

τα πάντα παίζουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...