Προς το περιεχόμενο

Από την Δευτέρα 26 Νοεμβρίου αναμένεται η εμπορική διάθεση υπηρεσιών VDSL από τον ΟΤΕ


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμείς δηλαδή εδώ, που δεν είμαστε ούτε καν γεωγραφικά «δυτική χώρα» και ήδη έχουμε FFTH με σταθερά 60mbps download (υπάρχει διαθέσιμο και πακέτο με 100, αλλά είναι περιττό κατά τη γνώμη μου για οικιακή χρήση...), τηλεόραση με ...έξι δισεκατομμύρια κανάλια απ' όλο τον κόσμο, ppv με ...€0,30 ανά ταινία για μια εβδομάδα, και - φυσικά - τηλέφωνο στο ίδιο πακέτο, με συνολική μηνιαία χρέωση περίπου στα €30,00, πρέπει ήδη να βρισκόμαστε στον ...23ο!

Παιζεις με τον πονο μας και εσυ ,ποσο να αντεξει 1 ανθρωπος .Εδω λεμε ταλαιπωρουμε με τα 7Mbps ,τα 60 τα ονειρευομαι, δεν δεχομαι το 2012 να εχω τετοια ταχυτητα στην Αθηνα ειναι ντροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα, εμένα σαφώς με βολεύει απίστευτα, αλλά η ειρωνεία εδώ ξέρεις ποια είναι; Πολλοί, δεν έχουν που λέει ο λόγος παπούτσια να φορέσουν - η οικονομική πραγματικότητα της χώρας ήταν ανέκαθεν και παραμένει τραγική, σκέψου ότι δεν υφίσταται σύστημα ασφάλισης υγείας - αλλά γρήγορο internet έχουν!

First things first, που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εχεις το πολυ 10mbs και να πληρωνεις 24 οπως εγω το θεωρω κοροιδια.Αλλαξα και ρουτερ για καλυτερα αποδοση και απο 7 πηγα 10 βεβαια δεν ξερω αν φταει και το netmod του Οτε που ειναι παλιο και εχω και Isdn(λογω δουλειας).Αληθεια μπορει να αλλαξει εχω αυτο της photo

router-adsl-netmod-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-isdn-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AE.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα αλλα δεν το κατεχω...Το KV και το Α/Κ που γραφετε,τι ειναι κ ποια σχεση εχουν με τις νεες αυτες(ελκυστικες ομολογουμενως!)ταχυτητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω πάντως που έκανα εγγραφή στο http://broadbandtest.eett.gr μου έβγαλε θεωρητική ταχύτητα 42 Mbps VDSL, τώρα κατα ποσο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να ρωτησω, εγω που από Cyta δεν μπορω να εχω VDSL εξαιτιας αποστασης από Ote μπορω να εχω δηλαδή;

 

μόνο αν έχεις από τα νέα KV στη γειτονιά σου...

 

 

Να εχεις το πολυ 10mbs και να πληρωνεις 24 οπως εγω το θεωρω κοροιδια.

 

πληρώνεις έως 24mbps όμως και είναι θέμα φυσικής, εξασθενεί το σήμα όσο πιο μακρυά είσαι από την "πηγή"...

 

πόσο attenuation έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο αν έχεις από τα νέα KV στη γειτονιά σου...

 

 

 

 

πληρώνεις έως 24mbps όμως και είναι θέμα φυσικής, εξασθενεί το σήμα όσο πιο μακρυά είσαι από την "πηγή"...

 

πόσο attenuation έχεις?

attenuation ???τι εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

attenuation ???τι εννοεις

 

από το webconfig του router, στα στατιστικά της γραμμής βλέπεις αυτές τις ενδείξεις...

 

και πως το βλεπουμε αυτό; Μενω Βολο

 

από την Δευτέρα θα το ξέρουμε, αλλά δεν νομίζω ότι έχουν γίνει έργα στο Βόλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Thresh ξερεις πιο ρουτερ δινουνε? Επισης κανα καλο vdsl2 ρουτερ υπαρχει?

 

ΖΤΕ δίνουν, τώρα πιο συγκεκριμένα δεν είμαι σίγουρος...

 

όταν λες καλό? Να τολμήσω να πω Draytek Vigor 2750n & 2850n? Ακριβά όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλές οι τιμές, όντως ελάχιστα υψηλότερες από τις αντίστοιχες adsl του ΟΤΕ. Αν και προσωπικά με υπερκαλύπτει η adsl, δεν μπορώ να βρω λόγο για τον οποίο να χρειάζομαι παραπάνω ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Επόμενες περιοχές: Ηλιούπολη, Ψυχικό, Χολαργός, Πεντέλη, Μελίσσια, Βριλήσσια, Κηφισιά...."

 

Να κάνω τον κακό/δικηγόρο του διαβόλου; Για να δούμε...

 

[Δικηγόρος Διαβόλου ON]

Βλέπω κάτι περιοχές, όοοοοοοοολο μούρλια.... Μες την καλή χαρά... Κηφισιά, Μελίσσια, Ψυχικό, φιου φιου, και άλλες, ξανά φιου φιου... Α ρε ΟΤΕ... Πας εκεί που έχει "λεφτά", εκεί που είναι το μέλι, και οι άλλοι ας πρόσεχαν ε; Εμ βέβαια που θα πας... Από που θα άρχιζες... Εκεί που είναι το μέλι....

 

Αντί να κοιτάξουν Δυτικά Προάστια, Επαρχία, που είναι "χε@@@@##@#να" από όλους, και βρίσκονται στο μεσαίωνα, πάνε και κάνουν έργα εκεί που υπάρχει το... "μέλι".... Τι να πεις... Υπομένεις και περιμένεις....

[/Δικηγόρος Διαβόλου OFF]

 

Εμένα με χαλάει το 5άρι στο upload. Θα μπορούσε να δώσει τουλάχιστον 10mbps , να το ευχαριστηθεί ο κόσμος... Δεν έχει σημασία πλέον τόσο πολύ το download, όσο το upload... Αυτό θα κινήσει τα πράγματα... Κρίμα στον ΟΤΕ/γερμαναράδες.... Περίμενα πως θα ήταν... ανοιχτόμυαλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μαμημενο πακετο χωρις τηλεφωνια δεν μπορουν βγαλουν; Νισαφι πια, δε θελω ουτε απεριοριστες ουτε περιορισμενες κλησεις, δε με ενδιαφερουν καθολου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...