Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy SII & Μπαταρία


petrostr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το Samsung Galaxy SII, είναι Root με περασμένη custom ROM την Resurrection Remix JB 3.1.1 και επιλεγμένο στην εγκατάσταση τον Siyah Kernel (όχι CM10 ή Dorimax).

Όμως από τότε γενικά που έχω βάλει στο κινητό custom rom, έχω διαπιστώσει ότι το κινητό θέλει φόρτισει 2 φορές τη μέρα!!! (πριν με original android ήθελε κάθε βράδυ), το κινητό το έχω ένα χρόνο τώρα.

 

Καμιά ιδέα γιατί τελειώνει έτσι γρήγορα η μπαταρία και τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Dorimax τα ίδια έκανε! Η μόνη που μένει να δοκιμάσω είναι η CM10.

Όσο για την Rom... αυτή χρησιμοποιούν οι περισσότεροι αν ρίχεις μια ματιά στο xda.. είναι η πιο δημοφιλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι καστομ τρώνε πολύ μπαταρία, εγώ έχω την jelly bam.αν βάλεις κάποιο προφίλ για μπαταρία στο STweeks μπορεί να δεις φως, πάντως εγώ περιμένω την επίσημη και μπερδεύω με τις καστομ βαρέθηκα αυτό το πράγμα

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα... τώρα που έχω custom rom, μπορώ από πάνω να ρίξω την original όταν.... την βγάλει η samsung;;

Και πως μπορώ να ξέρω πότε θα βγει η original rom από τη samsung;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι είδα η Custom Rom που χρησιμοποιώ η Resurrection Remix 3.1.2 ανήκει στην κατηγορία AOKP roms, υπάρχουν και οι AOSP roms, καθώς και οι Samsung Base roms.

Μήπως καλύτερα να χρησιμοποιήσω κάποια Rom όπως την Omega v16.2 από τις Samsung Base roms;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...