Προς το περιεχόμενο

Πολύ αργό Laptop


ouzo-power

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα laptop εδώ και τρία χρόνια χωρίς να το έχω κάνει format ,το μόνο που του κάνω είναι καμιά ανασυγκρότηση πού και πού.

 

Πως θα γίνει να το κάνουμε να νιώσει λίγο, κολλάει πάρα πολύ σε όλα…ασε που μου κάνει και κάτι κόλπα τώρα τελευταία όπως είναι να μην διαβάζει καμία θύρα usb,να μην κάνει τερματισμό λειτουργίας, ούτε επανεκκίνηση ούτε αποσύνδεση ούτε τίποτα!εμφανίζει στο εικονίδιο του Υπολογιστή κάτω από τον (C:) ένα εικονίδιο που λέει My files on MSN…

 

Λέτε αν βάλω το πρόγραμμα SystemSpeedBooster v2.8.7.6 να νιώσει λίγο?

Αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε, ακούω ιδέες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να νιώσει με κανένα booster. Τρέξε αρχικά το hd sentinel να δεις αν έχει σφάλματα ο δίσκος και κανε και ένα πλήρη έλεγχο για αρκούδες (ιούς κλπ) με το malwarebyres antimalware.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μηχάνημα με 5+ χρόνια χωρίς φορματ και παίζει μια χαρά. Δεν λεει κατι αυτο. Τώρα βέβαια αν ο φίλος είναι των δοκιμών και κάνει εγκατάσταση ότι βρίσκει λογικό να εχει επιβαρυνθεί το μηχάνημα αλλά μιας και πρόκειται για φορητό το hd sentinel θα πρότεινα να το τρέξει ωστε να είναι σίγουρος για την υγεία του δίσκου.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι δεν αντιλέγω ας δει την κατάσταση του δίσκου του πρώτα....αλλά πιστεύω οτι ενα format το χρειάζεται ετσι και αλλιώς....δεν νομίζω οτι θα τον σώσει το SystemSpeedBooster (όπως λες και εσυ) ή το malwarebytes (μπορεί να βρει κάτι αλλά δεν θα τον κάνει να πετάει :P) ειδικά όπως λες όταν εχει κατεβάσει πολλά (αχρείαστα) προγράμματα....καταρχήν ποιος ξέρει τι τρέχει στην εκκίνηση :P

 

Kαλά εσύ μπορεί να προσέχεις καλύτερα το pc σου και να κάνεις ανασυγκρότηση, διαγραφει περιττών αρχείων...έλεγχο registry κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην χρησιμοποιείς τέτοια προγράμματα, περισσότερη ζημιά κάνουν παρά καλό. Κάνε ένα format και αν είχε vista πάνω, βάλε τα 7. Εγκατέστησε αποκλειστικά και μόνο τους απαραίτητους drivers και όχι ότι χαζοπρόγραμμα έρχονταν μαζί με το λαπτοπ από την εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...