Προς το περιεχόμενο

HP dv 9700 Δεν αναβει


zakstayr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το παραπανω λάπτοπ κ ενω πηγα να το ανοίξω δεν ανοιγει... Σαν να μην ρευμα ένα πράγμα..!!ενω οταν συνδεω τον φορτιστή αναβει ένα μπλε δωράκι δεξιά που βάζουμε το βυσμα.. Δοκίμασα άλλον φορτιστή κ πάλι αναβει το μπλε φωτακι..!!αλλα οταν Πατάω το power δεν γίνετε τπτ αρνητε πεισματικά .. Δεν ακούω ουτε δίσκο να δουλεύει τπτ..

Πειτε καμία ιδέα..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Πόσο καιρό έχεις το laptop?

 

2)Το έχεις καθαρίσει ποτέ?

 

3)Σου έβγαζε μπλε οθόνες ποτέ?

 

4)Ανέβαζε θερμοκρασίες?

 

5)Πρόβλημα μητρικής ακούγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουγεται για κάτι σοβαρό ούτε για κάτι που έχει να κάνει με θερμοκρασίες καμένη κάρτα γραφικών ή chipset κτλ. Σε τέτοιες περιπτώσεις τα συμπτώματα είναι τελείως διαφορετικά (ανάβει πχ αλλά δεν δείχνει τίποτα και τα λοιπά). Όντως είναι πρόβλημα στην μητρική αλλα όχι κάτι σοβαρό. κάποια δίοδος θα έχει καεί ή κάποιος πικνωτής κτλ. Δεν αποκλείεται και να έχει χαλάσει απλά το μπουτόν του power. Αυτό μπορείς να το εξακριβώσεις όμως σε αυτό το μοντέλο. Εκεί κοντά στο power δίπλα έχεις κάποια touch κουμπάκια αφής. Ένταση φωνής, γρήγορη πρόσβαση στο internet κτλ. Ενα απο αυτά που λέγεται quickPlay είναι σε θέση να βάλει μπροστά τον υπολογιστή σου. Έχει ένα στρογγυλό κάπως σηματάκι. Εάν το πατήσεις και πάλι δεν ανάψει τότε όντως δεν φταίει το κουμπί του power αλλά κάτι έχει καεί στην μητρική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το παραπανω λάπτοπ κ ενω πηγα να το ανοίξω δεν ανοιγει... Σαν να μην ρευμα ένα πράγμα..!!ενω οταν συνδεω τον φορτιστή αναβει ένα μπλε δωράκι δεξιά που βάζουμε το βυσμα.. Δοκίμασα άλλον φορτιστή κ πάλι αναβει το μπλε φωτακι..!!αλλα οταν Πατάω το power δεν γίνετε τπτ αρνητε πεισματικά .. Δεν ακούω ουτε δίσκο να δουλεύει τπτ..

Πειτε καμία ιδέα..!!!

 

ειχα παρομοιο προβλημα με hp zv5160ea.. για πολλα χρονια να καθεται στην ντουλαπα μου ανενεργος..το εκανα βιδες και τελικα με την βοηθεια του google ελυσα το προβλημα μου.. αλλαγη καμμενου ηλεκτρολυτικου πυκνωτη πανω απο την μητρικη μου(κοστος 2 ευρω.. και δουλευει απροβληματιστα και παλι μετα απο τοσο καιρο!!

30vdddx.jpg

 

 

Το power jack το εχεις κοιταξει μην τα εχει παιξει και δεν δουλευει;

Oταν το βαζεις στην μπριζα κανει καποιο "αχνο" θορυβο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...