Προς το περιεχόμενο

Αγορα καρτας Γραφικων


DafaQ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι κατοχος ενος ASRock N68C-GS Ucc με επεξεργαστη AMD Athlon II X2 250 Processor

(ελπιζω να τα λεω καλα γιατι ειμαι ασχετος απο μηχανικα μερη του υπολογιστη και ισως και ο μονος στον κοσμο που δεν γνωριζει τι υπολογιστη εχει ! :wacko:)

Απ οτι γνωριζω ο υπολογιστης εχει RAM 2GB (KINGSTON KVR1066D3n7/2G)

και καρτα γραφικων NVIDIA GeForce 7025/nForce 630a chip set 512mb

Ειμαι ικανοποιημενος απ τον υπολογιστη αλλα οχι και ιδιαιτερα.Δηλαδη.

Ποτε δεν καταφερα να παιξω ενα παιχνιδι σε υψηλη αναλυση.

Οποτε ζηταω την βοηθεια σας να μου προτεινετε μια οικονομικη λυση μεχρι 50-60ευρω αν βεβαια υπαρχει

και οτιδηποτε αλλο χρειαζομαι για να παρει μια ανασα ο υπολογιστης μου!Δεν θελω τρελες απαιτησεις,απλα να μην κολλαει! :P

Ευχαριστω και ελπιζω να βγαλετε ακρη με αυτα που σας εγραψα!

Συγνωμη αν σας ζαλησα! :rolleyes:

 

εδω ειναι και μια φωτο στο πως μοιαζει η μοναδα μου απο μεσα

 

http://nixpro.by/published/publicdata/SUPERNIXSHOP/attachments/SC/products_pictures/140/1403/14036/140363/556198.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις αλλα 2GB μνημη ram και για τα λεφτα που δινεις μια καρτα γραφικων σαν τη Palit 620 2gb ειναι μια καλη λυση

 

καλησπερα bobirakis!

ειναι σιγουρο πως θα ταιριαξει αυτη η καρτα?μηπως πρεπει να τσεκαρω τιποτα αλλο?

και κατι αλλο....για να βαλω ακομα 2 gb ram πρεπει να εχει ακριβως την ιδια ονομασια με τις υπολοιπες?(δηλαδη KINGSTON KVR1066D3n7/2G ?)

Δεν θα ηθελα να περιοριστω μονο σε μια λυση,θα ηθελα να ακουσω και αλλες προτασεις απ ολους οσους παρακολουθουν το topic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χριαζεται να ειναι ιδια μαρκα μπορεις να παρεις και αλλη αρκει να ειναι ddr3 (ddr3 δεν ειναι αυτη η μνημη ?? ) κοιτα η καρτα γραφηκων ειναι καθαρα για παιχνιδια οσο ποιο πολλα λεφτα δωσεις τοσο καλυτερη θα παρεις και θα παιζεις καλυτερα τα game νομιζω οτι σ αυτα τα λεφτα ειναι αξιολογη η συγκεκριμενη ψαχτο και εσυ αν βρεις κατι καλυτερο σ αυτα τα λεφτα εγω τη προταση μ στην εκανα... παντως με την προσθηκη 2gb ram ακομα θα ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα σε συνδιασμο μιας καλης καρτας!

 

Σ αυτα τα λεφτα ομως τα ιδια πραγαματα θα βρεις απλα απο διαφορετικες εταιριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χριαζεται να ειναι ιδια μαρκα μπορεις να παρεις και αλλη αρκει να ειναι ddr3 (ddr3 δεν ειναι αυτη η μνημη ?? ) κοιτα η καρτα γραφηκων ειναι καθαρα για παιχνιδια οσο ποιο πολλα λεφτα δωσεις τοσο καλυτερη θα παρεις και θα παιζεις καλυτερα τα game νομιζω οτι σ αυτα τα λεφτα ειναι αξιολογη η συγκεκριμενη ψαχτο και εσυ αν βρεις κατι καλυτερο σ αυτα τα λεφτα εγω τη προταση μ στην εκανα... παντως με την προσθηκη 2gb ram ακομα θα ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα σε συνδιασμο μιας καλης καρτας!

 

Σ αυτα τα λεφτα ομως τα ιδια πραγαματα θα βρεις απλα απο διαφορετικες εταιριες!

 

ναι!ddr3 ειναι.Με αυτη την ram μπορουν να συνδιαστουν?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552690

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι ram θες εσυ βαζεις αρκει να ειναι ddr3 ρωτα και στo μαγαζι πριν τη παρεις αν πρεπει να παρεις καποια συγκεκριμενα αλλα δεν νομιζω οτι και να παρεις το ιδιο ειναι αλλα θα σ πρωτεινα αν η μητρικη σ εχει 4 θυρες για της μνημες να παρεις 2 μνημες απο 2Gb και οχι μια με 4! γινεται καλυτερη ταξινομηση της μνημης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνεις και προτιμάς nvidia αλλά λόγω της προτιμησης μάλλον πήγες στην gt 440 και δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια. :fear:

 

@DafaQ:

 

Aν θες καινούρια, αξίζει να ανέβεις στα 100 για την 7750. Aλλιώς στα λεφτά που θες, δες για κάποια 5770, 4870, 6770 μεταχειρισμένη. Γράψε και ποιό τροφοδοτικό έχεις αν θέλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κάνεις και προτιμάς nvidia αλλά λόγω της προτιμησης μάλλον πήγες στην gt 440 και δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια. :fear:

 

@DafaQ:

 

Aν θες καινούρια, αξίζει να ανέβεις στα 100 για την 7750. Aλλιώς στα λεφτά που θες, δες για κάποια 5770, 4870, 6770 μεταχειρισμένη. Γράψε και ποιό τροφοδοτικό έχεις αν θέλεις.

 

το τροφοδοτικο ειναι PREMIER model DR-B350ATX και απ οτι βλεπω γραφει 350 W MAX.

Στο Internet που εριξα μια ματια δεν βρηκα καπια παρουσιαση γιαυτο το τροφοδοτικο αρα αν χρειαζεστε καποια πληροφορια παραπανω ρωτηστε με

 

(νομιζω πως θα χρειαστω καινουριο 400αρι ετσι?)

Επεξ/σία από DafaQ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα αναγραφόμενα watt είναι και πολύ κακής ποιότητας. Αφού θα μπεις στη διαδικασία της αλλαγής, πάρε ένα ποιοτικό 500αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...