Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση RAM


ntinos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!εχω ενα mob της gigabyte http://www.gigabyte.com.gr/products/page/mb/ga-ep43c-ds3_10/ και δεν μπορω να βρω μνημες dual channel 4g(2x2) να υποστηριζονται!!!καμια καλη προταση;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιει μονο τα 2g ενω μου δειχνει οτι ειναι εγκατεστημενα 4....

 

αν δεν υποστιριζε dual channel δεν θα ειχε τοσες υποδοχες

κανε bios update πριν βαλεις τις καινουργες

χρησιμοποιει μονο τα 2g ενω μου δειχνει οτι ειναι εγκατεστημενα 4....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bios update εκανες?

εκανα και θα δοκιμασω τις μνημες τωρα και θα μπω να σας πω.

 

Bios update εκανες?

ακομα τιποτα και τωρα που μιλαω εχω τις καινουριςσ μνημες επανω

 

τωρα δεν μου ανοιγει και την εξερευνηση των windows!!!!δεν μπορω να μπω στους φακελους καθολου!!!ξαναβαζω τις παλιες

 

i'm back!!

 

Bios update εκανες?

έχεις βάλει 32bit windows?

αν δεν υποστιριζε dual channel δεν θα ειχε τοσες υποδοχες

κανε bios update πριν βαλεις τις καινουργες

εκανα και bios update βαζω τις καινουριες μνημες παλι διαβαζει μονο τα 2 g αλλα τωρα κολλαει και την εξερευνηση των windows και δεν μπορω να μπω καθολου στους φακελους μου..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λίστα του κατασκευαστή πάντως δεν έχει 2 GB corsair 1333 πουθενά.

αρα δεν κανουν οι μνημες για την motherboard....κι ας λεει στην corsair οτι ειναι συμβατες με ολα τα mob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ PC ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗ RAM

EXΩ 6 GB (2*2GB KAI 2*1GB)

ΕΧΩ WINDOWS 7 HOME PREMIOUM 64BIT ΜΟΥ ΒΛΕΠΕΙ 3.25 USABLE ΕΠΙΣΙΣ ΣΤΟ ΒΙΟS ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΝΗΜΗ 6.144 MB ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑ ΤΟ CPU-Z ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ 6.144 MB. ΣΤΟ BIOS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ MEMORY REMAPING ΕΠΙΣΙΣ ΑΝΑΒΑ8ΜΙΣΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΤ ΣΤΗ ΔΙΣΚΕΤΑ ΧΩΡΑΝΕ 1.44 MB ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 2.02 MB ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΚΙ ΔΕ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΤΟ UPDATE ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ PC ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗ RAM

EXΩ 6 GB (2*2GB KAI 2*1GB)

ΕΧΩ WINDOWS 7 HOME PREMIOUM 64BIT ΜΟΥ ΒΛΕΠΕΙ 3.25 USABLE ΕΠΙΣΙΣ ΣΤΟ ΒΙΟS ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΝΗΜΗ 6.144 MB ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑ ΤΟ CPU-Z ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ 6.144 MB. ΣΤΟ BIOS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ MEMORY REMAPING ΕΠΙΣΙΣ ΑΝΑΒΑ8ΜΙΣΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΤ ΣΤΗ ΔΙΣΚΕΤΑ ΧΩΡΑΝΕ 1.44 MB ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 2.02 MB ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΚΙ ΔΕ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΤΟ UPDATE ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!

Θέλεις να μας πεις πια μητρική έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...