Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε Windows 8


FreakyGreenEyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Στον υπολογιστή μου, δουλευω Windows 7, αυθεντικά, αλλά είναι με κλειδί Microsoft Partner και δεν δέχεται αναβάθμιση. Παρόλα αυτά έχω αυθεντικο SN απο παλιότερο λειτουργικό μου, των Vista Ultimate 32bit που μου ειναι στην ουσια πια άχρηστα. Θεωρητικά, μπορω να δηλωσω το key των Vista και να κατεβάσω απο το site της Microsoft το upgrade για 30 ευρω...

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Μπορω να γραψω το iso του λειτουργικού σε ενα dvd, να bootάρω απο αυτό και να κάνω καθαρη εγκατάσταση των 8 στα 64bit ή η έκδοση που παρέχεται είναι μόνο για να φορεθεί σε ήδη εγκατεστημένα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ (στις πρώτες σελίδες αρκεί). Τα πήρα 15€, χωρίς να δώσω κάποιο key πριν κανα μήνα (δεν τα χω εγκαταστήσει ακόμα). Μπορείς να δημιουργήσεις ISO και να το κάψεις σε δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες καναμε αναβαθμιση σε laptop φιλου που πήρε τον υπολογιστή πριν ένα μηνα, και ζήτησε key, ημερομηνια αγοράς και τα ρέστα. Τα πήραμε 15 ευρώ. Δεν έχω την αξίωση να τα πάρω κι εγώ 15, θελω απλά να γλυτώσω τις σκοτούρες στο μέλλον... Για αυτό ρωταω αν μπορώ να βάλω το key των vista ως αναβαθμιζόμενο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Στον υπολογιστή μου, δουλευω Windows 7, αυθεντικά, αλλά είναι με κλειδί Microsoft Partner και δεν δέχεται αναβάθμιση. Παρόλα αυτά έχω αυθεντικο SN απο παλιότερο λειτουργικό μου, των Vista Ultimate 32bit που μου ειναι στην ουσια πια άχρηστα. Θεωρητικά, μπορω να δηλωσω το key των Vista και να κατεβάσω απο το site της Microsoft το upgrade για 30 ευρω...

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Μπορω να γραψω το iso του λειτουργικού σε ενα dvd, να bootάρω απο αυτό και να κάνω καθαρη εγκατάσταση των 8 στα 64bit ή η έκδοση που παρέχεται είναι μόνο για να φορεθεί σε ήδη εγκατεστημένα windows?

 

 

Αυτα που σου δινουν σχετικα με τα bit ειναι οτι εχεις στον υπολογιστη σου

 

 

Χτες καναμε αναβαθμιση σε laptop φιλου που πήρε τον υπολογιστή πριν ένα μηνα, και ζήτησε key, ημερομηνια αγοράς και τα ρέστα. Τα πήραμε 15 ευρώ. Δεν έχω την αξίωση να τα πάρω κι εγώ 15, θελω απλά να γλυτώσω τις σκοτούρες στο μέλλον... Για αυτό ρωταω αν μπορώ να βάλω το key των vista ως αναβαθμιζόμενο λειτουργικό.

 

Κι εγω τα πηρα με 15 ευρω ζητησαν ημερομηνια αγορας του laptop που ηταν πριν 3 μερες πριν βγουν αλλα πως καταλαβαν οτι εγραψα την πραγματικη ?Key δεν ζητησαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...