Προς το περιεχόμενο

Ποιά οθόνη προτείνεται?


bratsakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dell S-Series S2340L 23" LED IPS Monitor

(http://www.e-gate.gr/peripherals-and-accessories/computer-peripherals/monitors/dell-s-series-s2340l-23-led-ips-monitor.html)

Dell UltraSharp U2312HM 23" LED Monitor Rev A06

(http://www.e-gate.gr/peripherals-and-accessories/computer-peripherals/monitors/dell-ultrasharp-u2312hm-23-led-monitor-rev-a06.html)

 

είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2! και δεν ξέρω που να καταλήξω;

 

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το προηγούμενο μοντέλο από τη 2η (u2311) και είναι κορυφή, όπως λένε πολλοί βλέπεις χρώματα που δεν έβλεπες με την παλιά σου οθόνη... τι να πρωτοπείς για αυτή τη σειρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

φυσικα και προτεινω την πρωτη,και φυσικα θα σου το αποδειξω!!! :-D αν δεις τα δυο μονιτορ τεχνικα,η πρωτη υπερτερει σε αντιθεση αφου εχει 1:8000000,αλλα και στον πολυ σημαντικο χρονο αποκρισης!! .... αφου εχει 7 m/s GTG xρονο αποκρισης!!!επισης η σειρα S ειναι οτι τελευταιο υπαρχει με ips panel apo τη μαμα dell!! :-D :-D ......το μοναδικο της μειονεκτημα τεχνικα σε σχεση με τη δευτερη ειναι η φωτεινοτητα που εχει στα 250cd/m2 αντι 300cd/m2 ου εχει η ultrasharp!!ελπιζω να σε επεισα και τεχνικα και βασει νεων τεχνολογιων σε μονιτορ!

 

Εννοειται πως δεν ειπα οτι οι ultrasharp δεν ειναι καλες!ειναι μοναδικες,δε λεω!αλλα πιστευω οτι η σειρα S ειναι πιο μπροστα!!κοιταξε τες και τεχνικα και θα δεις οτι στο ιδιο συμπερασμα θα καταληξεις! :lol: :mrgreen: :P

 

να προσθεσω οτι και τα δυο μονιτορ ως προς την τυπικη αντιθεση αποδισουν το ιδιο στα 1000:1

 

Εκτος απο την DELL S2340L, θα σου προτεινα να δεις και την LG IPS237L εχει σχεδιαση που δεν επιδεχεται διαπραγματευσεις και ειναι πολυ καλη τεχνικα!!αυτο βεβαια μονο αν θες να φυγεις απο DELL !!!

 

Τωρα νομιζω οτι σε εχω καλυψει πληρως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αγορασα την dell S2340L!!παιδια ειναι φοβερο το μονιτορ!!πολυ καλη ποιοτητα και φυσικοτητα χρωματων,φωτεινοτητα, αρκετα καλη αποκριση.αριστο design,πολλες ρυθμισεις!!καταλληλη για gaming -ταινιες-multimedia-πλοηγηση!ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!την προτεινω ανεπιφυλακτα!! 

 Υ.Γ. ειμαι ψυρρας οταν ειναι να επιλεξω οθονη ή υπολογιστή :ph34r:  :fear:  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και προτεινω την πρωτη,και φυσικα θα σου το αποδειξω!!! :-D αν δεις τα δυο μονιτορ τεχνικα,η πρωτη υπερτερει σε αντιθεση αφου εχει 1:8000000,αλλα και στον πολυ σημαντικο χρονο αποκρισης!! .... αφου εχει 7 m/s GTG xρονο αποκρισης!!!επισης η σειρα S ειναι οτι τελευταιο υπαρχει με ips panel apo τη μαμα dell!! :-D :-D ......το μοναδικο της μειονεκτημα τεχνικα σε σχεση με τη δευτερη ειναι η φωτεινοτητα που εχει στα 250cd/m2 αντι 300cd/m2 ου εχει η ultrasharp!!ελπιζω να σε επεισα και τεχνικα και βασει νεων τεχνολογιων σε μονιτορ!

 

Εννοειται πως δεν ειπα οτι οι ultrasharp δεν ειναι καλες!ειναι μοναδικες,δε λεω!αλλα πιστευω οτι η σειρα S ειναι πιο μπροστα!!κοιταξε τες και τεχνικα και θα δεις οτι στο ιδιο συμπερασμα θα καταληξεις! :lol: :mrgreen: :P

 

να προσθεσω οτι και τα δυο μονιτορ ως προς την τυπικη αντιθεση αποδισουν το ιδιο στα 1000:1

 

Εκτος απο την DELL S2340L, θα σου προτεινα να δεις και την LG IPS237L εχει σχεδιαση που δεν επιδεχεται διαπραγματευσεις και ειναι πολυ καλη τεχνικα!!αυτο βεβαια μονο αν θες να φυγεις απο DELL !!!

 

Τωρα νομιζω οτι σε εχω καλυψει πληρως!!!

Επίσης ένα δεύτερο "μειονέκτιμα" της s2340 (για κάποιους δεν είναι),είναι ότι είναι glossy.Ως γνωστό οι glossy οθόνες δημιουργούν αντανακλάσεις του φωτός.

Στην συγκεκριμένη βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι ενοχλητικό ή όχι.

 

Επίσης ένα δεύτερο "μειονέκτιμα" της s2340 (για κάποιους δεν είναι),είναι ότι είναι glossy.Ως γνωστό οι glossy οθόνες δημιουργούν αντανακλάσεις του φωτός.

Στην συγκεκριμένη βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι ενοχλητικό ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ένα δεύτερο "μειονέκτιμα" της s2340 (για κάποιους δεν είναι),είναι ότι είναι glossy.Ως γνωστό οι glossy οθόνες δημιουργούν αντανακλάσεις του φωτός.

Στην συγκεκριμένη βέβαια δεν γνωρίζω αν είναι ενοχλητικό ή όχι.

 

Εξαρτάτε πως και που θα την τοποθετήσεις, και εγώ την 2311 έχω που είναι ματ. Δεν θα την άλλαζα για καμία άλλη! (ματ+IPS) απλά προσκυνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάτε πως και που θα την τοποθετήσεις, και εγώ την 2311 έχω που είναι ματ. Δεν θα την άλλαζα για καμία άλλη! (ματ+IPS) απλά προσκυνώ.

 

 

Άλλο ματ και άλλο glossy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το glossy δεν ειναι απαραιτητα μειονεκτημα.Η Apple που κατασκευαζει απο τις καλυτερες οθονες το εχει ως στανταρ παντου και αυτο μονο τυχαιο δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το glossy δεν ειναι απαραιτητα μειονεκτημα.Η Apple που κατασκευαζει απο τις καλυτερες οθονες το εχει ως στανταρ παντου και αυτο μονο τυχαιο δεν ειναι.

από τις καλύτερες 50 ας πούμε? :P

 

οι άλλοι που έχουν ακόμα καλύτερες γιατί δεν έχουν glossy panel? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το glossy δεν ειναι απαραιτητα μειονεκτημα.Η Apple που κατασκευαζει απο τις καλυτερες οθονες το εχει ως στανταρ παντου και αυτο μονο τυχαιο δεν ειναι.

 

Η Apple έχει γυαλί μπροστά δεν έχει πλαστικό...! Όπως και πολλά άλλα ποιοτικά στάνταρ. Και δεν συγκρίνεις μία οθόνη των 300ε με μία των 900ε!

 

Και τα 2 εχουν τα trade off τους (που λενε και στο χωριο μου).

 

Από το ίδιο χωριό είμαστε  :-D !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...