Προς το περιεχόμενο

Ρυθμισεις thomson tg585 v8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ειμαι στην forthnet (εως 24mbps) και εχω πολυ συχνες αποσυνδεσεις μπορει και 30-40 τη μερα!, Επεισης η ταχυτητα μου απο 12-13mb εχει φτασει σταδιακα κατω απο τα 4! διαβαζω καιρο τωρα για λυσεις ( gap, snr etc) αλλα τζιφος.. Eχω TG585 v8spacer.gif με filware 8.2.7.8 Μπορω να βελτιωσω κατι?

 

Uptime: 0 days, 19:20:52 spacer.gif DSL Type: G.992.5 annex A spacer.gif Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.053 / 8.228 spacer.gif Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 7.675 spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 158,36 / 1,66 spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,0 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 23,5 / 34,5 spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,0 / 9,0 spacer.gif Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM spacer.gif Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0 spacer.gif Loss of Signal (Local/Remote): 655.353 / 0 spacer.gif Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0 spacer.gif Loss of Link (Remote): 0 spacer.gif Error Seconds (Local/Remote): 720.981 / 0 spacer.gif FEC Errors (Up/Down): 31.659 / 443.932 spacer.gif CRC Errors (Up/Down): 2.562 / 6.254 spacer.gif HEC Errors (Up/Down): 0 / 118.799

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη φιλε δεν ξερω να σου απαντησω

αλλα εχω ακριβως την ιδια συσκευη και δεν ξερω πως να απενεργοποιησω το wireless

παρακαλω αν γινετε να μου απαντησει και εμενα καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ειμαι στην forthnet (εως 24mbps) και εχω πολυ συχνες αποσυνδεσεις μπορει και 30-40 τη μερα!, Επεισης η ταχυτητα μου απο 12-13mb εχει φτασει σταδιακα κατω απο τα 4! διαβαζω καιρο τωρα για λυσεις ( gap, snr etc) αλλα τζιφος.. Eχω TG585 v8spacer.gif με filware 8.2.7.8 Μπορω να βελτιωσω κατι?

 

Uptime: 0 days, 19:20:52 spacer.gif DSL Type: G.992.5 annex A spacer.gif Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.053 / 8.228 spacer.gif Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 7.675 spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 158,36 / 1,66 spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,0 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 23,5 / 34,5 spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,0 / 9,0 spacer.gif Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM spacer.gif Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0 spacer.gif Loss of Signal (Local/Remote): 655.353 / 0 spacer.gif Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0 spacer.gif Loss of Link (Remote): 0 spacer.gif Error Seconds (Local/Remote): 720.981 / 0 spacer.gif FEC Errors (Up/Down): 31.659 / 443.932 spacer.gif CRC Errors (Up/Down): 2.562 / 6.254 spacer.gif HEC Errors (Up/Down): 0 / 118.799

 

Προτεινω να τους παρεις τηλ. και να δηλωσεις βλαβη στον ΟΤΕ ωστε να κοιταξουν την γραμμη σου.

 

συγνωμη φιλε δεν ξερω να σου απαντησω

αλλα εχω ακριβως την ιδια συσκευη και δεν ξερω πως να απενεργοποιησω το wireless

παρακαλω αν γινετε να μου απαντησει και εμενα καποιος

 

Για να απενεργοποιησεις το wireless πας Home Network->Interfaces->Configure και κανεις uncheck το Interface Enabled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απενεργοποιησεις το wireless πας Interfaces->Configure και κανεις uncheck το Interface Enabled.

δεν εχει καμια επιλογη interfaces μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμένος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον τοπικ σταρτερ.οταν βρεθει ακρη με την γραμμη σου και σταθεροποιηθεις μετα βλεπεις και για το gap>εισαι σε broadcom δηλαδη alcatel οποτε εχεις και εσυ αυτο που καποιοι το λενε gap.

για τον δευτερο φιλο υπαρχει και τροπος να ανοιγοκλεινεις το wireless με το μπροστα κουμπι αλλα θελει καμποσες ρυθμισεις για να παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...