Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω καιρό να δω στο tracking ότι το δέμα μου παραδόθηκε σε αυτούς. Για κάποιο λόγο με το που μπαίνει Αγγλία, τα ίχνη του χάνονται. Ευτυχώς ενημερώνει το SD. :P

 

Σε εμένα δεν εμφανίζει καν ότι έφτασε UK.

Μόνο "send abroad" από ΕΛΤΑ.

Από royal mail τπτ.

 

Εγώ τους έστειλα mail για να μάθω εάν έλαβαν κάτι.

Μετά έλαβα το refund/exchange, χωρίς διευκρίνηση.

Γι αυτό δεν είμαι σίγουρος, εάν τελικά όντως το παρέλαβαν ή απλά βασίστηκαν στον λόγο μου και μου "έκαναν χάρη" με το refund εκ των προτέρων. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ πάντως έχω "καταθέσει" από 28/12 στο refunded returns του PP μια επιστροφή στο SD και δεν έχουν δώσει σημεία ζωής από την TELUS.

 

Τσέκαρε το email επιβεβαίωσης που είχες λάβει όταν είχες συμπληρώσει τη φόρμα για την επιστροφή.

Αν στο τέλος του δεις "For any claims, please send us an email at the following address: paypalAU[email protected]"

έστειλες την αίτηση κι εσύ σε λάθος Paypal (το Αυστραλιανό στην προκειμένη). Το σωστό email επικοινωνίας που πρέπει να σου γράφει είναι  [email protected] (χωρίς au ή οτιδήποτε άλλο μετά το Paypal). Σήμερα την ξανάκανα την αίτηση και ήρθε επιβεβαίωση με τη 2η email address.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δεν εμφανίζει καν ότι έφτασε UK.

Μόνο "send abroad" από ΕΛΤΑ.

Από royal mail τπτ.

 

Εγώ τους έστειλα mail για να μάθω εάν έλαβαν κάτι.

Μετά έλαβα το refund/exchange, χωρίς διευκρίνηση.

Γι αυτό δεν είμαι σίγουρος, εάν τελικά όντως το παρέλαβαν ή απλά βασίστηκαν στον λόγο μου και μου "έκαναν χάρη" με το refund εκ των προτέρων. :-)

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ενέκριναν refund/exchange χαριστικά. Το έχουν λάβει το δέμα σου και προχώρησαν στις διαδικασίες. :D

 

 

 

 

Τσέκαρε το email επιβεβαίωσης που είχες λάβει όταν είχες συμπληρώσει τη φόρμα για την επιστροφή.

Αν στο τέλος του δεις "For any claims, please send us an email at the following address: paypalAU[email protected]"

έστειλες την αίτηση κι εσύ σε λάθος Paypal (το Αυστραλιανό στην προκειμένη). Το σωστό email επικοινωνίας που πρέπει να σου γράφει είναι  [email protected] (χωρίς au ή οτιδήποτε άλλο μετά το Paypal). Σήμερα την ξανάκανα την αίτηση και ήρθε επιβεβαίωση με τη 2η email address.

 

 

Στη σωστή διεύθυνση το έχω στείλει απ' ότι βλέπω. Προφανώς είναι μεγάλος ο φόρτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παραλάβουν και κανουν ενα exchange σίγουρα ενημερώνουν με mail ?

 

Εστειλα μια μπλούζα για αλλαγη στις 30/12 απλό με ΕΛΤΑ κ ακόμη δεν εχω καμια ενημερωση

 

Εγώ έστειλα πίσω 2 μπλούζες για αλλαγή μεγέθους στις 29/12 και μου απάντησαν στις 6/1 ότι η μία είναι out of stock. Τους απάντησα να τη στείλουν σε άλλο χρώμα και σήμερα το πρωί μου έστειλαν το λινκ με τον αριθμό φορτωτικής της wdDirect το οποίο φυσικά ακόμα δε λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χρησιμοποιησα την υπηρεσια paypal returns αλλα δεν εχω λαβει email επιβεβαίωσης .

τι γινεται αργει αυτο να ερθει ?

Προηγούμενες σελίδες απάντησε ένας φίλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις παραγγελίες στο sd στις 24/12, 25/12 και στις 26/12.

Παρέλαβα την 3η παραγγελία το Σάββατο 07/01, οι άλλες δύο αγνοούνται.

Έστειλα email σήμερα στο sd, αλλά σιγά μην απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προηγούμενες σελίδες απάντησε ένας φίλοs

 

παιδια έκανα ολη την διαδικασια κανονικα για επιστροφη .

δηλαδη πηγα ελτα πληρωσα 16.5 για την αποστολη συστημενο κανονικα προς αυτους και μετα μεσω paypal εκανα αιτηση για να παρω τα εξοδα αποστολης πισω...

την sportsdirect οτι τους στελνω πισω καποια πραγματα που πηρα την ενημερωνω με καποιο τροπο?

στελνω καπου μηνυμα για να το ξερουν η απλα θα παραλαβουν το πακετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την sportsdirect οτι τους στελνω πισω καποια πραγματα που πηρα την ενημερωνω με καποιο τροπο?

στελνω καπου μηνυμα για να το ξερουν η απλα θα παραλαβουν το πακετο?

 

Τίποτα δεν κάνεις. Για αυτό εσωκλείεις και τη return form. Απλά θα παραλάβουν και θα εκτελέσουν ό,τι γράφεις σε αυτή τη φόρμα (αλλαγή ή refund).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Τσέκαρε το email επιβεβαίωσης που είχες λάβει όταν είχες συμπληρώσει τη φόρμα για την επιστροφή.

Αν στο τέλος του δεις "For any claims, please send us an email at the following address: paypalAU[email protected]"

έστειλες την αίτηση κι εσύ σε λάθος Paypal (το Αυστραλιανό στην προκειμένη). Το σωστό email επικοινωνίας που πρέπει να σου γράφει είναι  [email protected] (χωρίς au ή οτιδήποτε άλλο μετά το Paypal). Σήμερα την ξανάκανα την αίτηση και ήρθε επιβεβαίωση με τη 2η email address.

 

 καλησπερα παιδια... εγω ειχα στειλει αιτηση στο πευπαλ στις 20/12 και μου απαντησαν-αποδεχτηκαν στις 6/1...και τα χρηματα μπηκαν στις 9/1. υπομονη... θα απαντησουν λογικα αλλα θα αργησουν... 

γνωριζετε αν επεκταθηκε η υπηρεσια της πειπαλ για την επιστροφη των ταχυδρομικων και για το 2017;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 καλησπερα παιδια... εγω ειχα στειλει αιτηση στο πευπαλ στις 20/12 και μου απαντησαν-αποδεχτηκαν στις 6/1...και τα χρηματα μπηκαν στις 9/1. υπομονη... θα απαντησουν λογικα αλλα θα αργησουν... 

γνωριζετε αν επεκταθηκε η υπηρεσια της πειπαλ για την επιστροφη των ταχυδρομικων και για το 2017;

 

Νομίζω ότι ήμουν σαφής στο τι έγινε ειδικά με εμένα. Και προφανώς όχι, δεν θα γινόταν καμία πίστωση αν δεν το έπαιρνα χαμπάρι εγκαίρως! Όποιος λοιπόν βλέπει καθυστέρηση, να ελέγχει σε πρώτη φάση αυτό που έγραψα.

Δεν προκύπτει ότι υπήρχε ποτέ περιορισμός μόνο για το 2016. Η σελίδα δήλωσης είναι ανοιχτή και οι όροι σαφείς: 12 επιστροφές κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα να παραγγείλω πράγματα απο το 2014.

Εδωσα παραγγελία 5/1 και σήμερα τα παρέλαβα με την Speedex

Για τα λεφτά του το αμάνικο είναι καλό και σε ποιότητα

http://gr.sportsdirect.com/pierre-cardin-zip-gilet-mens-609203?colcode=60920326

Ακόμη πιο ποιοτικά είναι και τα μποτάκια απο κάποια Donnay ίδιου τύπου που είχα αγοράσει.

http://gr.sportsdirect.com/gelert-ottawa-mid-mens-walking-boots-182202?colcode=18220205

Τέλος αξίζουν της Gelert και οι ζακέτες με fleece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χρησιμοποιησα την υπηρεσια paypal returns αλλα δεν εχω λαβει email επιβεβαίωσης .

τι γινεται αργει αυτο να ερθει ?

 

 

παιδια έκανα ολη την διαδικασια κανονικα για επιστροφη .

δηλαδη πηγα ελτα πληρωσα 16.5 για την αποστολη συστημενο κανονικα προς αυτους και μετα μεσω paypal εκανα αιτηση για να παρω τα εξοδα αποστολης πισω...

την sportsdirect οτι τους στελνω πισω καποια πραγματα που πηρα την ενημερωνω με καποιο τροπο?

στελνω καπου μηνυμα για να το ξερουν η απλα θα παραλαβουν το πακετο?

 

Το email επιβεβαίωσης της αίτησης έρχεται άμεσα.

Η απάντηση, θετική ή αρνητική αργεί.

Άρα αν δεν έχεις λάβει κανένα mail απο την telus, ξανακάνε δεύτερο request και αν είναι θα ακυρώσουν από μόνοι τους την μία.

Photos το δέμα με τις διευθύνσεις να φαίνονται καθαρά και την απόδειξη όπου φαίνεται το ποσό και το tracking nr.

Στείλε μία και στο sd ένα mail και ενημέρωσέ τους.

 

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

 

 

Άλλες φόρες με DHL5-7 μέρες παραλάμβανα

Τώρα από 30 12  16

δωρεάν και speedex για να δουμε

 

Γενικά η speedex είναι "τα ζώα μου αργά", οπότε περιμένεις. :-)

Και εγώ περιμένω μια επιστροφή και μου την έσπασε που την έστειλαν πάλι με speedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...