Προς το περιεχόμενο

σπαζοκεφαλια με acer


monster749

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα και απο μενα!

Αcer travelmate4050 και κανει τα εξης.

1)χτυπησε σκληρο ,ο σκληρος αλλαχτηκε με καινουριο ,δοκιμασμενο, αλλα δεν.

ο παλιος ειναι νεκρος δοκιμασμενος κ αυτος.

2)εβαλα τον καινουριο σκληρο ,εβαλα και το σιντακι των windows xp αλλα πετσα.

ξανα εκαψα το δισκακι μηπως και ,αλλα τιποτα.δοκιμασα ubundu,windows xp,hirens boot cd ,windows 7.

σε ολα,εκτος απο τα 7αρια,μου βγαζει οτι το cd δεν ειναι bootable.Στα 7αρια ξεκιναει να κανει εγκατασταση και μετα απο κανα 10λεπτο κολλαει.

3)Βios βλεπω κανονικα,καπου διαβασα οτι παιζει να κανει παιχνιδια η μπαταρια του bios ,αφαιρεθηκε χωρις να αλλαξει κατι.

 

 

 

πειτε μου οτι ειναι μητρικη να παει ολο το πακετο στα σκουπιδια,αλλιως καθε βοηθεια δεκτη.

υγ1 μνημες οκ δοκιμασμενες αλλου.

υγ2 πως καταλαβαινουμε οτι μια μητρικη ειναι για πεταμα?

 

 

παρατηρησα οτι με τον σκληρο απανω δεν μπαινει bios ξεκιναει και μενει με μαυρη οθονη.

χωρις σκληρο μπαινει bios

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων! :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλα ο hard disk connector της μητρικης εχει καποιο προβλημα ή το southbridge chip που ελεγχει drive-σκληρο . Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , αλλα σιγουρα ειναι θεμα hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις τα windows απο φλασάκι αν γίνεται τίποτα...

Το σκληρό τον βλέπει το bios κανονικα έτσι?

 

Edit: Δες και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανο προβλημα μπορει να ειναι και το cd που προσπαθεις να κανεις την εγκατασταση!!! Εχεις ξανακανει εγκατασταση απο τα συγκεκριμενα δισκακια και εγινε κανονικα?? Δοκιμασε καποιο γνησιο απο φιλο αν υπαρχει!!! Εγω ειχα το συγκεκριμενο προβλημα οταν πηγα να περασω για πρωτη φορα τα 7 αρια και κατεβασα 5 διαφορετικα μεχρι να βρω καποιο καλο!! Το 7αρη που σου κολλαει δοκιμασε να το αφησεις αρκετη ωρα επανω!!! Καμια φορα κολλαει οντος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα cd ειναι τσεκαρισμενα οτι δουλευουν μια χαρα ,ολα τους.εχω και τα γνησια του υπολογιστη αλλα τιποτα.

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι χωρις σκληρο ξεκιναει κανονικα και ζηταει να bootαρει απο cd.με σκληρο επανω θελει 3-4 φορες επανεκινηση για να σου ζητησει cd.ενα ακομα ενδιαφερον ειναι οτι το led του σκληρου δεν αναβει ,μονο αυτο του cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...