Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή σε VCR από ψηφιακή τηλεόραση


marjel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Θα ήθελα την βοήθειά σας με ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε.

Θέλω να κάνω εγγραφή από τα ψηφιακά κανάλια σε βιντεοκασσέτα.Αυτό το έχω καταφέρει μόνο μέσω αναλογικής τηλεόρασης συνδεδεμένης με αποκωδικοποιητη και όχι ψηφιακής συνδεδεμένης απευθείας στο βίντεο. Γνωρίζετε μήπως γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο?

Το άλλο θέμα είναι το πώς θα μπορούσα ενώ γράφω καποιο κανάλι να μπορώ συγχρόνως να αλλάζω χωρίς να επηρρεάζεται η εγγραφή.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιώς για να μπορείς να εχεις ανεξάρτητη εγγραφή και παρακολούθηση διαφορετικών καναλιών, θες 2 tunner. Αρα προμηθεύεσαι ενα ψηφιακό δέκτη μόνο για το βίντεο.

 

Βεβαία όλοι οι νεοι δέκτες κάνουν μια χαρα ψηφιακή εγγραφή σε σκληρό δίσκο, μακράν ποιοτικότερη από το αρχαίο VHS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την λύση αυτήν την γνωρίζω αλλά δυστυχώς επειδή πρόκειται για μεγάλο άνθρωπο που έχει συνηθίσει να γράφει με συγκεκριμένο τρόπο, έλεγα μήπως γινόταν κάπως απλούστερα. Παρόλα αυτά ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι στη δευτερη εχεις συνδεση το scart της τηλεορασης με το scart του βιντεο τι αλλο να εχεις κανει. Ψαξε λιγο στο μενου της τηλεορασης μηπως υπαρχει καποια επιλογη λειτουργιας RGB γιατι το βιντεο τετοια εικονα θα παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ζητας γινεται.. ουσιαστικα ομως δεν θα γραφει ψηφιακα αφου το vcr ειναι μια αναλογικη συσκευη το μονο που μπορεις δλδ ειναι να κοροηδεψεις το vcr να δεχεται τα ψηφιακα σηματα ως αναλογικα η ποιοτητα ομως υποβαθμιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ζητας γινεται.. ουσιαστικα ομως δεν θα γραφει ψηφιακα αφου το vcr ειναι μια αναλογικη συσκευη το μονο που μπορεις δλδ ειναι να κοροηδεψεις το vcr να δεχεται τα ψηφιακα σηματα ως αναλογικα η ποιοτητα ομως υποβαθμιζεται...

 

Δε θα κοροιδεψει τιποτα ρε παιδια αναλογικο σημα θα δινει ο αποκωδικοποιητης. Η ποιοτητα θα ειναι η ποιοτητα που εγραφε οπως εγραφε κανονικα σε βιντεο τα παλια καλα χρονια και μαλλον και καλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα κοροιδεψει τιποτα ρε παιδια αναλογικο σημα θα δινει ο αποκωδικοποιητης. Η ποιοτητα θα ειναι η ποιοτητα που εγραφε οπως εγραφε κανονικα σε βιντεο τα παλια καλα χρονια και μαλλον και καλυτερη

 

Εχεις δικιο.. δικο μου λαθος... Ουσιατικα θα παιρνει το αναλογικο σημα απο τον αποδοικοποιητη εχεις δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...