Προς το περιεχόμενο

Cd ripping


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω την αληθεια, αυτο χρησιμοποιουσα ολα τα χρονια, μεχρι την εκδοση την τελευταια(11?).

Τωρα, εχοντας βαλει στο drive το dvd, ψαχνω να δω πως μπορω να κανω τα tracks σε μορφη mp3.

Γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλα μπορεις να μου πεις, πρακτικα, βαζοντας ενα cd στο drive, πως κανω το itunes να μου το αναγνωρισει, εισαγει στη συλλογη του, και κατοπιν σε mp3?

Μεχρι τις προηγουμενες εκδοσεις, αυτοματα, με το που εβαζα cd audio στο drive, 'πεταγονταν'-ανοιγε μονο του το itunes, και μου εμφανιζε ολα τα cd audio tracks μες το παραθυρο του.

Το μονο που ειχα εγω να κανω, ηταν να τα επιλεξω ολα, δεξι κλικ, encoding (ή καπως ετσι, δεν θυμαμαι ακριβως).

Τωρα, ουτε μονο του ανοιγει, και δεν ειναι αυτο το θεμα, το ανοιγω εγω βεβαια, αλλα και που το ανοιγω, πως το βαζω να 'διαβασει' το audio cd που υπαρχει μες το drive, ωστε μετα να το βαλω να κανει μετατροπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να πας στο μενού View -> Show Sidebar. Αυτό θα σου ανοίξει την πλευρική αριστερή μπάρα που υπήρχε και στο προηγούμενο iTunes. Μετά, κοίτα στην μπάρα αυτή αν φαίνεται το CD και αν μπορείς από εκεί να κάνεις import (λογικά, θα μπορείς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...