Προς το περιεχόμενο

προβλημα με καρτα γραφικων


23Optimus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω την sapphire 7750 ddr5 1 gbb σε αυτο το στυστημα

 

 

windows 7 ultimate 64 bit

motherboard ASUS PLP-LE (LEONITE 2)

5 gb ram (3.50 gb διαθεσιμη)

seagate baraccuda 7200 rpm 250 gb

intel core 2 duo E4500 2.20 ghz

ati sapphire 7750 ddr5 1 gb

AC 550 W turbo x

οθονη samsung syncmaster 940 bw ( 19 inch 1440x900)

optical drive Samsung DVD-RW SH-224BB Sata Black Bulk

 

 

την πειρα πριν 1 μηνα περιπου και εκανα και φορματ μετα επισης μενει μονιμα σε μαυρη οθονη και δεν εμφανιζει την εικονα που εμφανιζετε παντα οταν ανοιγουμε το υπολογυστη... .. μου εχει συμβει 3 φορες μεσα σε αυτο το μηνα σε καποιες επανεκινησεις.. οφειλεται το θελει και αλη μνημη ραμ? γιατι στις απαιτησεις της καρτας ζιταει τοι λιγοτερο 4 γιγα και το καλιτερο 8 γιγα

 

και η μητρικη μου παιρνει μεχρι 4 γιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια ειχα geforce 210 me 300 w τροφοδοτικο και η καρτα βουιζε τωρα λογικα μπορει να φταινε ολα απο μητρικη λογο οτι εχω 64 bit και δεν διαβαζει τις μνημες σωστα και δεν συμβατει η καρτα πιος ξερει.. να το δει κανας τεχνικος απο κοντα?? εγω να κανω δοκιμες δεν ξερω και ενα υπολογυστη εχω

 

προχθες πεταξε μαυρη οθονη για ενα δευτερολεπτο και ελεγε κατι για την amd οτι σταματισε ν αλειτουργει και εγκατασταθικε με επυτιχια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγαινε στην καταγραφη συμβαντων.Εκτελεση,προβολη συμβαντων,αρχεια καταγραφης windows,συστημα,δεξι κλικ και καθαρισμο συμβαντων για να μη χρειαστει να ψαχνεις και κανε μια αξιολογηση εμπειριας των windows οπου πολυ πιθανον να σου ξαναπεταξει μαυρη οθονη,ξανα προβολη συμβαντων και βρες το error,ειτε στο συστημα ειτε στις εφαρμογες και ποσταρε το.Τωρα για τη μνημη ειναι περιεργο που τα 64αρια δεν διαβαζουν ολη τη μνημη

Παντως για να εχεισ σωστη και απροβληματιστη λειτουργια του υπολογιστη(σε οτι αφορα τις μνημες) πρεπει να ειναι identical(ιδια gb,timmings,ταχυτητα κλπ,και αν ειναι δυνατον ιδια μοντελα)

Αυτο για αρχη

Καλη τυχη

Επεξ/σία από darkheretic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αυτο που λες εκανα και ξανα αξιολογιση συνολικα εχει 5.5 επεξεργαστης 5,5 μνημες 5,5 καρτα γραφικων 7,4 σκληρος δισκος 5,9 εκανα παλι στη προβολη συμβαντων εκκαθαρση αρχειων καταγραφης και εμφανισε ξανα παλι το ιδιο αλα σε λιγοτερα απο πριν

 

 

Επίπεδο Ημερομηνία και ώρα Πηγή Αναγνωριστικό συμβάντος Κατηγορία εργασιών

Πληροφορίες 4/12/2012 10:15:58 πμ Service Control Manager 7036 Καμία Η υπηρεσία Προστασία λογισμικού έχει μεταβεί σε κατάσταση σε λειτουργία.

Πληροφορίες 4/12/2012 10:15:18 πμ Service Control Manager 7036 Καμία Η υπηρεσία Προστασία λογισμικού έχει μεταβεί σε κατάσταση σε διακοπή.

Πληροφορίες 4/12/2012 10:10:16 πμ Service Control Manager 7036 Καμία Η υπηρεσία Προστασία λογισμικού έχει μεταβεί σε κατάσταση σε λειτουργία.

Πληροφορίες 4/12/2012 10:08:10 πμ Microsoft-Windows-Eventlog 104 Απαλοιφή αρχείου καταγραφής Το αρχείο καταγραφής System διαγράφηκε.

 

 

και μετα γραφει κατι αλλα αν ξαναπαω στα σιμβαντα συστηματος των windows κατι για eventlog και αλλα δυο για το flash player οτι μια ειναι σε λειτουργεια και μια σε διακοπη

 

λες να φταιει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ραμ τωρα ακριβως δεν ξερω στο aida64 μου λεει real clock 333 mhz 667 mhz και ειναι ddr2 512mb 512 mb 2 gb 2 gb θελει αλη μητρικη και μνημες λογικα και κανα επεξεργαστη καποια στιγμη ολα μαζι

 

αυτα στα συμβαντα αν τα κανω εκκαθαρση μηπως διορθονει αυτο που λει?? και μηπως ειναι αυτο η αιτια για τη μαυρη οθονη?? ουτε ξερω το τι κανει αυτο

 

 

windows 7 ultimate 64 bit

motherboard ASUS PLP-LE (LEONITE 2)

5 gb ram (3.50 gb διαθεσιμη)

seagate baraccuda 7200 rpm 250 gb

intel core 2 duo E4500 2.20 ghz

ati sapphire 7750 ddr5 1 gb

AC 550 W turbo x

οθονη samsung syncmaster 940 bw ( 19 inch 1440x900)

optical drive Samsung DVD-RW SH-224BB Sata Black Bulk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi τα συμβαντα ειναι απλα καταγραφες που βοηθουν να καταλαβεις ποιο ειναι το λαθος τη δεδομενη χρονικη στιγμη.Κανεις εκκαθαριση για καλυτερη παρακολουθηση,δεν διορθωνετε τπτ.Για να καταλαβω η εικονα που λες οτι δεν εμφανιζετε παντα στην εκκινηση ειναι αυτη του ποστ(μητρικης που φορτωνει το συστημα σου) η της εκκινησης των windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα και πμ παντος μην μπερδευτουμε :-D ε κοιτα με το που κανω επανεκκινηση εμφανιστηκε εκει μονο μολις επανεκκηνει και μαυριζει οπως συνηθως κανει για να δειξει την εικονα τοu hp ε μενει στο μαυρο το εχει κανει 3 φορες μεχρι τωρα σε καποιες επανεκκηνησεις τη πρωτη φορα απο ενημερωσεις windows και μετα απο απλες επανεκηνησεις και το εκλεινα απο το κουμπι μετα το power του υπολογυστη αλιως εμενε εκει και μετα παλι εκκηνηση κανονικα δηλαδη δεν εχει καπου αλου προβλημα

επισης εκανε και ενα αλλο μαυρο της amd ηταν την ωρα που ειμουν απλως στην επιφανεια της εργασιας κλεινει μαυριζει χανανοιγει γρηγορα και γραφει οτι κατι σταματησε ν αλειτουργει amd εγραφε και οτι εγκατασταθικε με επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...