Προς το περιεχόμενο

[FAQ] Ερωτήσεις - Απαντήσεις για cfw στο Playstation 3


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μονο με το Cobra ODE. Μπαινει hardware μεσα στην συσκευη και γινονται κολλησεις με τσιπακια

Κοστος υπολογιζεται γυρω στα 100+ ευρω

CFW δεν παιρνει επανω το 3000 ουτε το 4000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

PS3 CACH 2004A datecode 9b system software 4.55
θέλω να κατεβαζω παιχνιδια και να παιζω μεσω εσωτερικου σκληρου.
βρηκα αυτο. κανει???       http://jailbreakmyps3.net/

οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη!!1
παρεπιπτοντως αν το φορτωσω και δεν κανει τελικα.. παιζει να το χαλασω το PS3???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν κανει

Το μηχανημα σου μπορει να γινει downgrade σιγουρα αλλα αυτο γινεται ΜΟΝΟ με Ε3-FLASHER.

Αν το κατεβασεις αυτο και το φορτωσεις ειναι πολυ πιθανο να μπρικαρεις την κονσολα σου. Στο λεω υπευθυνα και μη κανεις πειραματα.

Απευθυνσου σε καποιον που κανει downgrade να σου το κανει με σιγουρια

Διαβασε εδω

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/?hl=+jailbroken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά

Σε fat PS3 me serial  CECHL04 και έκδοση firmware 4.65 μπορεί να γίνει κάτι?

Aν ξέρετε και κάποιον που τα αναλαμβάνει για να πάρω και τιμή στείλτε μου pm παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα και απο εμέμα. έχω μία ερώτηση, ίσως και γελοία. Έεω την κονσόλα slim με date code 9D και κωδικό CECH-2004A. Το πιο πιθανό να έχει μπικάρει το μηχάνημα... Με αλλαγή δίσκου, μπορεί να πάρει JB; Ότι ofw και να βάλω μου λέει να είναι 3.56 or later. Τέλος ότι ofw και να περάσω απο στικάκι (με fat32 file system) μου λέει οτι είναι κατεστραμένα τα δεδομένα.

 

Ελπίζω να ρώτησα κάτι που δεν έχει ξαναερωτηθεί και να μην έγινα βαρετός.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και απο εμέμα. έχω μία ερώτηση, ίσως και γελοία. Έεω την κονσόλα slim με date code 9D και κωδικό CECH-2004A. Το πιο πιθανό να έχει μπικάρει το μηχάνημα... Με αλλαγή δίσκου, μπορεί να πάρει JB; Ότι ofw και να βάλω μου λέει να είναι 3.56 or later. Τέλος ότι ofw και να περάσω απο στικάκι (με fat32 file system) μου λέει οτι είναι κατεστραμένα τα δεδομένα.

 

Ελπίζω να ρώτησα κάτι που δεν έχει ξαναερωτηθεί και να μην έγινα βαρετός.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

ναι μπορεις να το κανεις jailbreak με αλλαγη δισκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας εχω ενα ps3 που ειναι cechl 04 παλια το ειχα jailbreak me multiman και επαιζα ολα τα παιχνιδια τωρα για δικους μου λογους το αφαιρεσα και εβαλα ofm και εχω την εκδοση 4.66 μπορω να την επαναφερω στην 3.55 ετσι ωστε να μπορω να το ξανακανω jailbreak για να μπορω να παιζω. η υπαρχει καποια cfm που κυκλοφορει και μπορει να περαστει πανω απο την original? Ευχαριστω πολυ


καλησπερα σας εχω ενα ps3 που ειναι CECHL 04 παλια το ειχα jailbreak me multiman και επαιζα ολα τα παιχνιδια τωρα για δικους μου λογους το αφαιρεσα και εβαλα ofm και εχω την εκδοση 4.66 μπορω να την επαναφερω στην 3.55 ετσι ωστε να μπορω να το ξανακανω jailbreak για να μπορω να παιζω. η υπαρχει καποια cfm που κυκλοφορει και μπορει να περαστει πανω απο την original? Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας εχω ενα ps3 που ειναι cechl 04 παλια το ειχα jailbreak me multiman και επαιζα ολα τα παιχνιδια τωρα για δικους μου λογους το αφαιρεσα και εβαλα ofm και εχω την εκδοση 4.66 μπορω να την επαναφερω στην 3.55 ετσι ωστε να μπορω να το ξανακανω jailbreak για να μπορω να παιζω. η υπαρχει καποια cfm που κυκλοφορει και μπορει να περαστει πανω απο την original? Ευχαριστω πολυ

ναι μπορεις να το κανεις jailbreak παλι,αλλα 

θελει ανοιγμα η κονσολα και εγκατασταση e3 flasher

για να κατεβεις σε 3.55 cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορεις να το κανεις jailbreak παλι,αλλα 

θελει ανοιγμα η κονσολα και εγκατασταση e3 flasher

για να κατεβεις σε 3.55 cfw

υπαρχει καποιος ο οποιος θα μπορεσει να το κανει αυτο και αν ναι πως θα γινει ? ευχαριστω πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τον οδηγό κατά γράμμα αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,όταν ξανά έβαλα το 2Κ14 μου έβγαλε ένα μήνυμα που αναφερόταν για τα trophys και μου κόλλησε το παιχνίδι και όλη την κονσόλα τελείως,δεν δοκίμασα σε άλλο παιχνίδι αλλά λογικά το ίδιο θα γινόταν.Προτού αλλάξω τον δίσκο ή διαδρομή στο multiman ήταν dev_hdd0/home/000000004 όταν τον άλλαξα η διαδρομή έγινε dev_hdd0/home/000000001 και έριξα τον φάκελο trophys και savedata εκεί,πήγα μετά στο κεντρικό μενού και είδα ότι μου τα είχε βγάλει κανονικά.Τι πρόβλημα υπάρχει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια. Εχω βρει ενα παιδι μεσα απο το insomnia που πουλαει δυο κονσολες ps3.

Η μια ειναι ps3 slim 120gb και το μοντελο ειναι 4004a και

η αλλη ειναι ps3 fat 80gb και το μοντελο ειναι checl04.

 

Μπορουν να σπασουν και οι δυο κονσολες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά,

διαβάζοντας σχετικα πόστ στο forum καταλαβα πάνω κάτω αν το ps3 μπορει να κανει downgrade. Παρ όλα αυτά το δικό μου ps3 έχει date code 8D ειναι fat με firmware 4.11  74gb δίσκο και ειναι chechl 04. Αυτό τσιπάρετε(με μπέρδεψε το datecode)? και αν ναι πόσο περίπου είναι το κόστος. Είμαι απο Πάτρα γενικά δεν υπάρχουν και πολλες εναλακτικές εδώ οπότε θα ηθελα να ξέρω αν μπορώ να το κάνω μόνος μου (έχω βασικες γνωσεις ηλεκτρονικών) ή να το πάω έξω ? Βέβαια ένα φιλαράκι μου που τσιπαρε το δικό του(πάνω κατω το ειχαμε παρει ιδια περιοδο) το πληρωσε 160 ευρω πριν κανα 2+ χρόνια. Γενικά δεν το πολυχρησιμοποιώ αλλα απο το να κάθετε καλυτερα να το τσιπαρω ή αλλιως να το δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω βρει ενα παιδι μεσα απο το insomnia που πουλαει δυο κονσολες ps3.

Η μια ειναι ps3 slim 120gb και το μοντελο ειναι 4004a και

η αλλη ειναι ps3 fat 80gb και το μοντελο ειναι checl04.

 

Μπορουν να σπασουν και οι δυο κονσολες?

 

μονο στο fat. 

Γεια χαρά,

διαβάζοντας σχετικα πόστ στο forum καταλαβα πάνω κάτω αν το ps3 μπορει να κανει downgrade. Παρ όλα αυτά το δικό μου ps3 έχει date code 8D ειναι fat με firmware 4.11  74gb δίσκο και ειναι chechl 04. Αυτό τσιπάρετε(με μπέρδεψε το datecode)? και αν ναι πόσο περίπου είναι το κόστος. Είμαι απο Πάτρα γενικά δεν υπάρχουν και πολλες εναλακτικές εδώ οπότε θα ηθελα να ξέρω αν μπορώ να το κάνω μόνος μου (έχω βασικες γνωσεις ηλεκτρονικών) ή να το πάω έξω ? Βέβαια ένα φιλαράκι μου που τσιπαρε το δικό του(πάνω κατω το ειχαμε παρει ιδια περιοδο) το πληρωσε 160 ευρω πριν κανα 2+ χρόνια. Γενικά δεν το πολυχρησιμοποιώ αλλα απο το να κάθετε καλυτερα να το τσιπαρω ή αλλιως να το δωσω.

ναι γινετε κανονικα.χρειαζεσαι ε3 flasher για να κατεβεις σε 3.55 

που ειναι η βαση,οπως επισης και γνωσεις.

το κοστος ειναι πολυ μικρο,καμμια σχεση με την τιμη που ανεφερες.

στειλε μνμα να σου πω λεπτομερειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...