Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σύνδεση ή router


maniac89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδιά,

από της 7 σήμερα το απόγευμα έχω το εξής πρόβλημα:

όταν πάω να φορτώσω πολλές σελίδες στον browser πέφτει η σύνδεση(φοιτητικό connx),

και το router φαίνεται σαν να κάνει επανεκκίνηση.

Το χα πάθει και πριν κανα μήνα πάλι ακριβώς το ίδιο, είχα πάρει τον ΟΤΕ αλλά τελικά το πρόβλημα λύθηκε από μονο του(δεν μου πείραξαν κάτι) την επόμενη μέρα.

Υπάρχει περίπτωση να τα έχει φτύσει το router(ειναι το BAUDTEC του OTE);

 

ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν λες οτι κανει επανεκινηση το ρουτερ τοτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι

α.ενα Hard reset το ρουτερ.

β.πιο νεο firmware αμα υπαρχει.

και γ. και καλυτερο να το πεταξεις στην θαλασσα αφου το βαψεις μπλε και να παρεις ενα πιο σοβαρο ρουτερ απο αυτο που σου δινουν δωρεαν ειδικα αμα μου λες οτι σου κανει επανεκινηση.καποιες φορες εχω δει ρουτερ να τραβανε επανεκινηση αλλα οχι σε browsing οσο σε κατεβασμα/ανεβασμα απο τορρεντ η οταν καποιος τα ζοριζει στο wireless.εσυ εισαι με καλωδιο η ασυρματο?μπας μην περιμενεις πολλα απο τοσο φτηνα ρουτερ του κιλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλώδιο είμαι!Εντάξει πάντως δεν μου έχει βγάλει άλλα προβλήματα αν και το έχω κοντά στα 3+ χρόνια!

Με ένα καλό router τί παραπάνω κερδίζεις;

Ταχύτητα;Εμβέλεια στο wifi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερη εμβελεια ειναι παντα σχετικο.καλυτερα ταχυτητα στο wireless λογω 802.11n ναι θα εχεις αλλα αυτο θα ειναιχρησιμο αν μεταφερεις αρχεια ασυρματα.το ιδιο και για τις gigabit ethernet που μπορει να εχει ενα ρουτερ.μετα μπορει να εχει voipθυρες για τηλεφωνια μπορει να ειναι dual band μπορει να εχει καποια vpn για να στησεις και διαφορα αλλα που για καποιον μπορει να ειναι χρησιμα για καποιον αλλον οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...