Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αλλαγή το τροφοδοτικό άμεσα, είναι κρίμα ^^

 

Αυτό το tagan είναι από το 2007.....σκυλί.

Tagan αν δεν κάνω λάθος.

Αρα σίγουρα θέλει αλλαγή!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα "εντόσθια" του τροφοδοτικού, τρανσίστορ, και ειδικά πυκνωτές, χάνουν τις ονομαστικές τιμές τους και αποδίδουν πολύ χειρότερα με τα χρόνια. Ενδεικτικά 2-6% κάθε χρόνο. Αποτέλεσμα μεγαλύτερο ripple, χαμηλότερα μέγιστα Α (άρα και βαττ) μέχρι κάποια στιγμή να μην αντέξει κάποιο στιγμιαίο φορτίο κάποιος πυκνωτής και να σκάσει, με πιθανότητα να κάψει ένα σωρό πράγματα.

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έχει προδωσει ακόμα :)

Μα το θεμα ειναι να μην σε προδωσει...

+1 στον Sheogorath 

Εχω δουλεψει με tagan πιο παλια οταν εφτιαξα το pc ενος παιδιου...ειναι σκυλι οντως αλλα στα 7 χρονια τον αφησε...!!!

Edit: Τωρα ειδα τι φορας πανω...αμεσαααα αλλαγη...ακριβα parts για να τα θυσιασεις...!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με έχει προδωσει ακόμα :)

Καλά περίμενε πρώτα να σε προδώσει και να σου κάψει ότι μπορέσει. Τα φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSC_0007.jpg

 

 

 

Άψογο rig με κορυφαία parts αλλά με μεπτό σημείο το psu όπως είπα και τα παιδιά από πάνω....Βάλε ένα επώνυμο psu 80+gold (τίποτα κατώτερο για μένα σύμφωνα με τα δεδομένα του μηχανήματός σου) να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!Για άλλη μία φορά θα το ξαναπώ και εδώ (αναφέρομαι γενικά και όχι ειδικά στον φίλο) δεν τσιγγουνευόμαστε τα λεφτά στο psu γιατί πρέπει να είναι το πιο υγιές αφού αποτελεί την καρδιά του συστήματος όλου σε ότι rig και να έχουμε να τροφοδοτήσουμε (ακριβό ή φτηνό όλα λεφτά από την τσέπη μας είναι)!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογο rig με κορυφαία parts αλλά με μεπτό σημείο το psu όπως είπα και τα παιδιά από πάνω....Βάλε ένα επώνυμο psu 80+gold (τίποτα κατώτερο για μένα σύμφωνα με τα δεδομένα του μηχανήματός σου) να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!Για άλλη μία φορά θα το ξαναπώ και εδώ (αναφέρομαι γενικά και όχι ειδικά στον φίλο) δεν τσιγγουνευόμαστε τα λεφτά στο psu γιατί πρέπει να είναι το πιο υγιές αφού αποτελεί την καρδιά του συστήματος όλου σε ότι rig και να έχουμε να τροφοδοτήσουμε (ακριβό ή φτηνό όλα λεφτά από την τσέπη μας είναι)!

 

αυτο ειναι μονο ενα μικρο δειγμα απο το εργαλειο μου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει άσε το tagan επάνω σε τέτοιο setup, αν όμως σε λίγο καιρό πάρει και τίποτα μαζί του μην πεις ότι δεν σε προειδοποιήσαμε για το τροφοδοτικό. Τόσων ετών τροφοδοτικό είναι κρίμα να είναι σε νέο setup, όπως είπε και ο sheo είναι ρίσκο, στην θέση σου έχοντας δώσει τόσα λεφτά σε hardware θα μεριμνούσα άμεσα για ένα καλό 750αρι gold έτσι ώστε να έχω headroom για μελλοντικό sli / crossfire και oc. Το τροφοδοτικό είναι το Α και το Ω σε ένα μηχάνημα. Θα μου πεις τώρα μιλάω για την σημαντικότητα του τροφοδοτικού εγώ που έχω cx 430  :ph34r: (χιούμορ καθαρά η τελευταία μου πρόταση και τίποτα περισσότερο  :-D).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...