Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Γρήγορη ερώτηση σε πιο γνώστες επειδή πάω να κάνω ένα μικρό upgrade και στην εμφάνηση (handmade με plexiglass) και στην μνήμη του PC μου.

1) Το πλέξι γκλάς παίζει να έχει κάποιο θέμα μέσα στο πισι με την θερμοκρασία?

2) Θέλω να αυξήσω την μνήμη αλλα με όλα αυτά δεν βρίσκω τις μνήμες που έχω (ίδια Mhz και ίδιο Cas)... Αν συμπληρώσω με άλλες θα έχω κάποια ασυμβατότητα ή δυσλειτουργία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλεξι γενικα για να λυγισει θελει θερμοκρασιες ανω των 100 σταθερα. Για να κανουμε γωνιες πχ μπαινει θερμοπιστολο. Με μαξ 80-90 και συνηθως οχι σταθερα απο μια gpu δεν ειναι προβλημα. Αν λες τωρα για κομματια γενικα μεσα στο pc δεν θα εχεις ποτε θεμα. Σε ενα παλιο θυμαμαι ειχα κανει με ακρυλικο ενα κομματι που ακουμπαγε παντου πανω στη μητρικη. Δουλεψε μια χαρα και δεν κρακωσε ουτε λυγισε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, deafman είπε

Το πλεξι γενικα για να λυγισει θελει θερμοκρασιες ανω των 100 σταθερα. Για να κανουμε γωνιες πχ μπαινει θερμοπιστολο. Με μαξ 80-90 και συνηθως οχι σταθερα απο μια gpu δεν ειναι προβλημα. Αν λες τωρα για κομματια γενικα μεσα στο pc δεν θα εχεις ποτε θεμα. Σε ενα παλιο θυμαμαι ειχα κανει με ακρυλικο ενα κομματι που ακουμπαγε παντου πανω στη μητρικη. Δουλεψε μια χαρα και δεν κρακωσε ουτε λυγισε. 

Οκ Θένκ Γιου!!

Cover για το τροφοδοτικό θα φτιάξω να μη φαινονται τα καλώδια από το πλάινό παράθυρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, D1mm1s said:

Οκ Θένκ Γιου!!

Cover για το τροφοδοτικό θα φτιάξω να μη φαινονται τα καλώδια από το πλάινό παράθυρο!

Κανενα θεμα δε θα εχεις. Και ειναι και πολυ ωραια μοντα σε κουτια που δεν εχουν cover. Μπορεις να δωσεις και καποιο σχημα που να ταιριαζει μεσα αντι για απλο ορθογωνιο. 

Το κακομοιρο κουτακι εδω ας πουμε που του ετυχε να εχει μονο ενα intake μπροστα του εκανα μια ραμπα να στελνει αερα στα γραφικα. Εβαλα και ενα ραντομ κομματι να κρυβει τους σκληρους και ισως δειχνει λιγο καλυτερα απο το να ηταν ισιο.

IMG_20190624_194110.jpg

Επεξ/σία από deafman
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, deafman είπε

Κανενα θεμα δε θα εχεις. Και ειναι και πολυ ωραια μοντα σε κουτια που δεν εχουν cover. Μπορεις να δωσεις και καποιο σχημα που να ταιριαζει μεσα αντι για απλο ορθογωνιο. 

Το κακομοιρο κουτακι εδω ας πουμε που του ετυχε να εχει μονο ενα intake μπροστα του εκανα μια ραμπα να στελνει αερα στα γραφικα. Εβαλα και ενα ραντομ κομματι να κρυβει τους σκληρους και ισως δειχνει λιγο καλυτερα απο το να ηταν ισιο.

IMG_20190624_194110.jpg

Ωραίο..!!

Ήδη μετράω και ελπίζω να το καταφέρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο προσοχη στο πως θα κοψεις γιατι ειναι λιγο ευαισθητο υλικο και μετα οσο εχεις ορεξη και φαντασια γινονται ολα. Αν κολλησεις ειναι πολλοι εδω μεσα που μπορουν να βοηθησουν παντως. 

Καλες μοντες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Godless είπε

Καλησπερα σε ολους!! Χρονια πολλα!! Οριστε και το δικο μου. Project SnowX

B7F1CB0C-97FB-43FA-AF95-8D5970FC60BB.jpeg

το ειδα στο set up wars... γενικα πολυ ωραιο το συνολο που εχεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου καθόμαστε που καθόμαστε είπα να κρίψω τα καλώδια και τους δίσκους στο PC μου

20200425_211439.jpg.7732d14f7219eec57076c0e5df726af9.jpg 20200425_211504.jpg.543c67719eb888bd4009d813ae9cb0fc.jpg 20200425_215615.jpg.34a830fb04f55846d7ca2c062d90783c.jpg  20200425_220527.jpg.e420f63960833d0df55903ef1fa8390e.jpg 

οπότε πάω να καλύψω το τροφοδοτικό και τους σκληρούς με πλέξιγκλας φτιάxνοντας δικό μου shroud, εκτύπωσα δικό μου tray για τους σκληρούς ώστε να μειώσω το ύψος και ελπίζω για το καλύτερο 🤞🤞

Επεξ/σία από D1mm1s
  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο..!!!

Κάτι καταφερα να κάνω με το σαπιοκουτί μου 🤣🤣.

Λίγο με την ένωση στα δύο κομμάτια με το plexiglass τα έκανα χάλια με την θερμοκόλλα, αλλά τι α κανς.

Και σίγουρα όλοι εσείς που ανεβάζετε τις υπερπαραγογές σας το έχετε πολύ περισσότερο με τις φωτογραφίες σας.

302148926_PCAfter.jpg.40c1308b3c23c5f395f687ce7c9456aa.jpg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, D1mm1s είπε

Έτοιμο..!!!

Κάτι καταφερα να κάνω με το σαπιοκουτί μου 🤣🤣.

Λίγο με την ένωση στα δύο κομμάτια με το plexiglass τα έκανα χάλια με την θερμοκόλλα, αλλά τι α κανς.

Και σίγουρα όλοι εσείς που ανεβάζετε τις υπερπαραγογές σας το έχετε πολύ περισσότερο με τις φωτογραφίες σας.

302148926_PCAfter.jpg.40c1308b3c23c5f395f687ce7c9456aa.jpg

μια χαρα ωραιος εισαι!δυο πραγματακια μονο να πω αν επιτρεπεις.
1)το καλωδιο της μητρικης δεν μπορει να περασει απο αλλου;διπλα στην μητρικη ας πουμε,για να μην φαινονται τοσο πολυ μεσα και να μην φαινεται και η ενωση του extension

2)το καλυμμα που εφτιαξες ειναι μια χαρα αλλα στην ενωση αντι θερμοκολλας θα μπορουσες να το κολλησεις με κολλα στιγμης ή να εβαζες θρμοκολλα μονο στην εσωτερικη γωνθια,και τωρα ομως μπορεις να βρεις μια πλαστικη μαυρ γωνια να μπει πανω απο την ενωση σαν φινιρισμα.

Επεξ/σία από dalain
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...