Προς το περιεχόμενο

Έσπασε η μύτη των ακουστικών μεσα στην υποδοχή ακουστικών του λάπτοπ


almerakias15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια πριν μια βδομαδα ενω πηγα να βγαλω τα ακουστικα απο το λαπτοπ μου εσπασε και κολλησε η μυτη των ακουστικων μεσα στην υποδοχη ακουστικων του λαπτοπ :X και τωρα δεν μπορω να συνδεσω ουτε ηχεια με το λαπτοπ μου ουτε τιποτα :cry: ..μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω?? ευχαριστωω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια πριν μια βδομαδα ενω πηγα να βγαλω τα ακουστικα απο το λαπτοπ μου εσπασε και κολλησε η μυτη των ακουστικων μεσα στην υποδοχη ακουστικων του λαπτοπ :X και τωρα δεν μπορω να συνδεσω ουτε ηχεια με το λαπτοπ μου ουτε τιποτα :cry: ..μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω?? ευχαριστωω :-)

Άνοιξε το laptop...

Εκτός αν δεν ξέρεις...τότε το πας σε ειδικό ή καλύτερα αν είναι σε εγγύηση περνα απο εκεί μια βόλτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα αυτην την καρτα TerraTec Aureon Dual USB ,οταν ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα.Παρα καρτα ηχου usb

 

σε ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου φιλε αποτι βλεπω κ εγω καμια τετοια θα αγορασω

 

Άνοιξε το laptop...

Εκτός αν δεν ξέρεις...τότε το πας σε ειδικό ή καλύτερα αν είναι σε εγγύηση περνα απο εκεί μια βόλτα :P

ευχαρσιτω φιλεε αλλα δεν σκαμπαζω μια απο λαπτοπ κ η εγγυηση εχει κανα 6μηνο που εχει τελειωσει

 

Mε κανα λεπτο μυτοτσίμπιδο δεν βγαινει?

οχι φιλε τοσες φορες προσπαθησα αλλα τιποτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορει να ειναι λιγο "ριψοκινδυνο" αυτο που θα σου πω.. αλλα εαν κολλησει θα βγει σιγουρα!! θα βρεις ενα μεταλλικο στρογγυλο μικρο αντικειμενο για να μπορει να μπει μεσα στην υποδοχη με την σπασμενη μυτη.. στην ακρη εκεινη που θα μπει μια ελαχιστη σταγονα κολλα(κυανοακρυλικη)logo2mg..η κολλα loctite στιγμης ..και θα την βαλεις μεσα στην υποδοχη μεχρι να κολλησει με την σπασμενη μυτη...και μετα θα βγει!μονο ετσι..αλλιως κανα 20εισαρικο και σε ηλεκτρονικο :-)

Επεξ/σία από coolerman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...