Προς το περιεχόμενο
caveneo

Προσθήκη extra ram.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φίλη αγόρασε αυτόν εδώ το φορητό. Έχει windows 8 64 bit πάνω. Έχει 2 GB ram. Πέρασα το cpu-z και μου έβγαλε ότι φοράει "DDR3 PC3-12800(800 MHz) Samsung 2 GB". Τώρα θέλω να βρω μία αντίστοιχη για να της βάλω. Ερώτηση -> τα 12800 αντιστοιχούν σε 800ΜHz ή απλά στα 800 MHz τρέχει στο συγκεκριμένο σύστημα η μνήμη; Έχω χρόνια να ασχοληθώ με μνήμες, χρονισμούς και λοιπά και τα έχω ξεχάσει. 1600MHz είναι το μέγιστο της PC3-12800; Δεν βρίσκω όμως 2GB.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2218013/Kingston-4GB-1600MHz-DDR3-Non-ECC-CL11-SODIMM.html

Παρε μια τετοια και πηγαινε στα 6gb.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

μπες αν θες στην σελιδα της crucial , εχει ενα εργαλειο που σαρρωνει το μηχανημα σου και σου προτεινει ποιες μνημες δικες της να παρεις.

γενικα σε λαπτοπ μνημες παιρνω μονο απο εκει, 100% συμβατοτητα και καλες τιμες. Στο μακ μου, τις πηρα απο το αμαζον, διοτι ηταν φθηνοτερες (ειχε 17ευρω μεταφορικα η σελιδα, δωρεαν η αμαζον).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγω παντως στο δικό μου (fujitsu siemens ah530gfx) έβαλα πριν λίγες μέρες αυτη που ποσταρε απο πανω ο xristoforos και δουλευει ρολοι.. απο 3 gb τώρα είμαι στα 6!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.