Προς το περιεχόμενο

αγορα ασυρματου gaming mouse


chris cs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω το καλυτερο στα λεφτα του 50-70 κ να ειναι αξιοπιστο διοτι παιζω σε τιβι 40 ιντσες.

εχω κακη εμπειρια απο το microsoft sidewinder x8 k κλαιω τα λεφτα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming mouse το παίρνεις για τα κουμπιά του και την ακρίβειά του. Το ασύρματο πάντα χάνει σε ακρίβεια οπότε υπάρχει αντίφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Παίρνεις ένα απλό ποντίκι ασύρματο των 15 ευρώ και είσαι μια χαρά. Νόημα δεν θα έχει να δώσεις 50-70 και να είναι ασύρματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω το Microsoft Sidewinder X8 και θέλω να το δώσω λόγω gaming, για κάποιο ενσύρματο. Καλοβλέπω το Logitech G9x αλλά είναι ακριβό για μένα αυτή τη στιγμή.

 

Όσον αφορά όμως το Logitech Performance MX πιστεύω είναι το καλύτερο στο είδος του. Το είχα για περίπου 2 χρόνια και ήταν άριστο παρά κάτι...

Η μπαταρία αν ήταν λίγο πιο ''χυμώδης'', δε θα το άλλαζα με τίποτα! Πραγματικά αποδίδει το ίδιο σε όποια επιφάνεια κι αν το τοποθετήσεις. Εργονομία αψεγάδιαστη και σήμα WiFi τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειληκρινα σκεφτομαι σοβαρα να παρω ενα φτηνο ενσυρματο mouse και κανα 2 μετρα καλωδιο usb κ να πανε να μαμιθουν τα ακριβα gaming mouse.....φωτια στην microsoft :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εάν προτεραιότητά σου είναι πρώτα η απόσταση τότε σίγουρα πας για ασύρματο. Δεν είναι ωραίο να είσαι μες στα καλώδια, συμβαίνουν κι ατυχήματα.

 

Επίσης, θα διαφωνήσω μερικώς με τον φίλτατο Δεινόσαυρο επ' αυτού:

 

Το gaming mouse το παίρνεις για τα κουμπιά του και την ακρίβειά του. Το ασύρματο πάντα χάνει σε ακρίβεια οπότε υπάρχει αντίφαση.

 

Ναι μεν αλλά...

 

1ον εξαρτάται από το Budget

2ον Σε ποντίκια που κινούνται στο ίδιο φάσμα τιμής οι διαφορές είναι πραγματικά μηδαμινές. Έτσι έχω διαπιστώσει εγώ, όντας μεν gamer αλλά τις περισσότερες φορές προτιμούσα ασύρματα για να μη μπλέκω με πολλά καλώδια στο γραφείο μου.

 

Με το X8 δεν έχω κανένα ουσιαστικό πρόβλημα, απλά μ' αρέσει να συλλέγω εμπειρίες! Τον δέκτη τον έχω σε απόσταση 40cm από τη περιοχή που χειρίζομαι το ποντίκι, επομένως δε χάνει καθόλου μα καθόλου σε απόκριση και ακρίβεια.

Εννοείται βέβαια ότι τα κουμπιά, είναι το κερασάκι για τα gaming mice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το Χ8 το εχω 1 χρονο περιπου δεν ειχα προβλημα αλλα καποια στιγμη μου εκανε σκηνικα οπως π.χ παταγα δεξι κλικ κ δεν αντιδρουσε η οταν πατουσα 4-5 φορες παλι δεξι κλικ αντιδρουσε μετα απο 5-10 sec κ τρελλαινοταν σαν να αποθηκευε τις εντολες κ τις εκανε ολες μαζεμενες. η π.χ σημερα το εβαλα σε λειτουργεια παλι μετα απο 3 εβδομαδες κ δουλεωει μια χαρα απλα δεν λειτουργει το κουμπι στα πλαγια κ αναβοσβηνει σαν να θελει φορτηση η μπαταρια του,οταν δοκιμαζω να το φορτισω συνεχιζει να αναβοσβηνει χωρις να φορτιζει....αντε βγαλτε ακρη τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι να μη σου τύχει φίλε μου. Εγώ το έχω 1.5 χρόνο αλλά δουλεύει στην εντέλεια, εκτός της μπαταρίας που την έχω λυσσάξει και θα την αντικαταστήσω οσονούπω! :P

 

Κατά τ' άλλα για μένα είναι κορυφαίο γι' αυτά που προσφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...