Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ιντερνετ


cristiano123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα είχα windows xp και έκανα format και ξαναέβαλα windows xp. Τώρα πηγαίνοντας Πίνακα Ελέγχου->Συνδέσεις Δικτύου δεν μου βρίσκει τίποτα για να μπω ιντερνετ.Πως μπόρω να δημιουρήσω την τοπική σύνδεση?Προσπάθησα με τον οδηγό των windows και δεν κατάφερα τίποτα...

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Drivers για την κάρτα δικτύου εχεις περάσει? Πως συνδέεσαι ασύρματα ενσύρματα?

Τώρα στέλνω από λαπτοπ που είναι συνδεδεμένο ασύρματα. ΤΟ PC γραφειού που είχα ηταν ενσύματα.Μετα το φορματ όμως δεν μου βγάζει καμια επιλογή στις συνδέσεις δικτύου.Δεν έχω περάσει κάποιο driver. Το ρουτερ ειχε μέσα ενα cd μήπως πρέπει να το εγκαταστήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρέπει να δεις να εχουν περαστεί οι divers της κάρτα δικτύου και μετά τον ρουτερ (που μάλλον δεν θα χρειαστεί κατι cd κλπ, θα συνδεθεί μολις τον δει η καρτα δικτύου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρέπει να δεις να εχουν περαστεί οι divers της κάρτα δικτύου και μετά τον ρουτερ (που μάλλον δεν θα χρειαστεί κατι cd κλπ, θα συνδεθεί μολις τον δει η καρτα δικτύου)

Πως μπορω να δω αν έχουν περαστεί οι drivers της κάρτας δικτύου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην διαχειριση συσκευων την βρισκει;

Ρε φίλε στη διαχείρηση συσκευών στο μοντεμ βγάζει μόνο μια επιλογή που λέει καλώδιο επικοινώνιας μεταξύ δύο υπολογιστών... Μήπως ξέρεις εσύ Πως μπορω να δω αν έχουν περαστεί οι drivers της κάρτας δικτύου?



    •  

 

Παιδια επίσης όταν το ανοίγω μου βγάζει ενα παράθυρο που λέει ενεργοποιήση windows αλλά δεν μπορώ να το κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε στη διαχείρηση συσκευών στο μοντεμ βγάζει μόνο μια επιλογή που λέει καλώδιο επικοινώνιας μεταξύ δύο υπολογιστών... Μήπως ξέρεις εσύ Πως μπορω να δω αν έχουν περαστεί οι drivers της κάρτας δικτύου?


 

Παιδια επίσης όταν το ανοίγω μου βγάζει ενα παράθυρο που λέει ενεργοποιήση windows αλλά δεν μπορώ να το κάνω...

 

Πήγαινε στην διαχείριση και δες μηπως κάπου εχεις καποιο ερωτηματικό, η καρτα δικτυο αναφέρετε στην διαχείριση στους "προσαρμογείς δικτύου" κάπως ετσι, ανάλογα ποια κάρτα εχεις

nett.png

 

 

Οσο για το δεύτερο ερώτημα την ενεργοποίηση, αν εχεις το id-κλειδί (νόμιμα windows) βάλτο ή πάρε τηλέφωνο την Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στην διαχείριση και δες μηπως κάπου εχεις καποιο ερωτηματικό, η καρτα δικτυο αναφέρετε στην διαχείριση στους "προσαρμογείς δικτύου" κάπως ετσι, ανάλογα ποια κάρτα εχεις

nett.png

 

 

Οσο για το δεύτερο ερώτημα την ενεργοποίηση, αν εχεις το id-κλειδί (νόμιμα windows) βάλτο ή πάρε τηλέφωνο την Microsoft

 

Eρωτηματικά υπάρχουν στην επιλογή "Αλλες συνδέσεις" στις ¨Ελεγκτής Εthernet" "Eλεγκτής Βίντεο(συμβατός VGA)" Ελεγκτής ήχου Πολυμέσων"...Επίσης δεν υπάρχει επίλογη Προσαρμογείς Δικτύου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρέπει να δεις να εχουν περαστεί οι divers της κάρτα δικτύου και μετά τον ρουτερ (που μάλλον δεν θα χρειαστεί κατι cd κλπ, θα συνδεθεί μολις τον δει η καρτα δικτύου)

 

Πως μπορω να περάσω τους drivers τις κάρτες ΔΙκτύου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να περάσω τους drivers τις κάρτες ΔΙκτύου??

 

φιλε μην μπερδευεσαι..ποιο μοντελο εχεις?

πρεπει να μπεις στο σαιτ της "μαμας" εταιριας.. (η realtek θα εχεις η atheros) και να κατεβασεις τους αναλογους driver..

η εαν εχεις καποιο cd απο τον υπολογιστη σου και περνα τους απο εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μην μπερδευεσαι..ποιο μοντελο εχεις?

πρεπει να μπεις στο σαιτ της "μαμας" εταιριας.. (η realtek θα εχεις η atheros) και να κατεβασεις τους αναλογους driver..

η εαν εχεις καποιο cd απο τον υπολογιστη σου και περνα τους απο εκει!

 

Μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να δω τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή?Και ποιο μοντέλο έχω?

Σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως κατω απο το λαπτοπ θα βρεις ενα αυτοκολλητο με τα χαρακτηριστικα του λαπτοπ!!

γραψε το εδω να δουμε τι λαπτοπ εχεις..

μην σου βαλω δυσκολα..μπορεις να μπερδευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...