Προς το περιεχόμενο

Intel 335 Series 240GB ή Samsung 840 Series 250GB;


yiannis013

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους σας.

Όπως λέει και ο τίτλος είμαι μεταξύ αυτών των δύο ssd Intel 335 Series 240GB και Samsung 840 Series 250GB.Άν και με όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα είχα καταλήξει στον Samsung 830 256gb.Δέν τον βρίσκω όμως πουθενά ετοιμοπαράδοτο.Οι δύο που αναφέρω απο πάνω είναι ετοιμοπαράδοτοι.Με τις λίγες γνώσεις που έχω αποκτήσει για ssd απο όσα γράφετε εδώ στο insomnia νομίζω οτι είναι αρκετά καλοί.Ίσως κλείνω περισσότερο προς τον Intel χωρις να είμαι και σίγουρος.Ο ssd προς το παρών θα μπεί σε Sata 2 όπως βλέπετε στη motherboard της υπογραφής μου.(Σε λίγου μήνες θα γίνει γερή αναβάθμηση mobo-cpu-gpu-ram).

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αυτούς τους δύο,καθώς και άν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο,πάντα σε 240gb-256gb και μέχρι το πολύ 200€.

 

Ευχαριστώ έκ των προτέρων για την όποια βοήθεια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ κοντά στον 830 και οι δυο, θα τον προτιμούσα...

 

 

 

Ο 830 δέν υπάρχει ετοιμοπαράδοτος κάπου όπως βλέπω απο το Skroutz βρε ThReSh.Αυτόν ήθελα και εγώ.Δέν έχω καλή εμπειρία απο παραγγελίες με διαθεσιμότητα του τύπου 1-3 ημέρες ή 4-7 ημέρες.Πάντα περίμενα πολύ περισσότερο και κάποιες φορές αφού μου σπάγανε τα νεύρα :mad: στο τέλος ακύρωνα.

 

Έτσι κατέληξα μάλλον σε έναν απο τους δύο.Ποιόν όμως; :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...