Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία Google Now καθ’ οδόν και για χρήστες του Chrome


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι την google περιμενα για να εχω μια τετοια υπηρεσια στο πισι μου.

 

Και βασικά την google περίμενες.. Εκτός και αν ξέρεις εσυ άλλη υπηρεσία που αυτόματα ανάλογα με τις αναζητήσεις σου και λοιπές ρυθμίσεις, σε ενημέρωνε για διάφορα συμβάντα που σε ενδιαφέρουν... όπως πχ το ότι αναβληθηκε η πτήση σου ή ότι ο τάδε δρόμος έχει κίνηση οπότε ξεκίνα πιο νωρίς και ακολούθησε τον τάδε δρόμο για να φτάσεις στην ώρα σου στο αεροδρόμιο... :blink:

 

αποφάσισε για τι πράγμα μιλάς.. εγώ σου απάντησα ότι για το pc δεν έχει κάτι αντίστοιχο και μου δίνεις λινκ για εφαρμογές στο android και το IOS... :confused: :X

 

μα εγω θελω να κανω login για να συγχρονιζει τα bookmarks μου.

αλλα δεν θελω να τρεχει καθολου αυτη η υπηρεσια, δεν θελω καν να φορτωνει.

γινεται; μιας και απο οτι φαινεται, ξερεις ηδη πως δουλευει το πραμα στο chrome.

 

Προφανώς όπως και στο android μπορείς να το απενεργοποιήσεις, θα μπορείς να το κάνεις και στην έκδοση για το pc... :-)

 

http://support.googl...&answer=2669986

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά μπορούν να είναι από παντελώς άχρηστα, ενοχλητικά, μνημοβόρα, επικίνδυνα έως και πάρα πολύ έξυπνα, χρήσιμα, λειτουργικά.

Εξαρτάται από τον σχεδιασμό και τον τρόπο υλοποίησής τους, από την παραμετρικότητά τους, από το σε τι συστήματα τρέχουν, το κατά πόσο θα μπορούν να λειτουργούν μόνο και όταν ο χρήστης θα το θέλει πραγματικά αλλά, κυρίως, το κατά πόσο χρησιμεύουν τελικά στον εκάστοτε χρήστη επί προσωπικού και σε όλο το φάσμα της ενημέρωσης που του προσφέρουν και έτσι όπως του το προσφέρουν.

Καλό είναι να τα δούμε, να τα δουλέψουμε και μετά πια να εκφέρουμε την προσωπική μας άποψη ως προς αυτά, όποια κι αν αυτή μπορεί να είναι αρκεί να είναι προσεκτικά διατυπωμένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνας πριν δοκιμάσει το προϊόν: Τι μαλακία ειναι αυτή ρε;;αντί να φτιάξουν αυτό ή εκείνο....μπλα μπλα μπλα

 

Ελληνας αφότου δοκιμάσει το προϊόν: ΟΟΟΟΟ..ΡΕ ΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟΟΟΟΟΟΟ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει επίσης και το εξής: "Τέλεια εφαρμογή κάνει ακριβώς αυτό που θέλω!" πριν... μετά: "Τελικά δεν αξίζει μία..."

 

Μην τα βλέπουμε μονόπλευρα και όπως μας συμφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...