Προς το περιεχόμενο

Χτισιμο Πυργου με 550 ευρω για Gaming !


Rockjos21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια ... εδω και 4 χρονια εχω ενα laptopaki της Toshiba για ολες τις δουλειες και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο ... αλλα τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και σκεφτομαι να παρω desktop γιατι καινουργια παιχνιδια με υψηλες απαιτησεις δεν κανουν καριερα στο laptop. :-D

Εχετε να μου προτεινετε μια λιστα με hardware parts με συνολο κοντα στα 550ευρω, μονο πυργος τα αλλα τα εχω αα και στην καρτα γραφικων θελω να εχει εξοδο HDMI. Επισης μην συμπεριλαβετε λειτουργικο συστημα... θα το εγκαταστησω μονος μου! Μενω στην αθηνα για να μου προτεινετε καταστημα, λογικα απο e-shop ειναι καλυτερες οι τιμες ? Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριστε. Βιασου γιατι η προσφορα της 7850 ισχυει για 5 ημερες ακομη, μετα θα αναγκαστεις να βαλεις καρτα απο 200 ευρω και πανω ή να καταφυγεις σε χειροτερη.

post-247983-0-79227500-1355256735_thumb.png

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να πεσουν οι τιμες φυσιολογικα θα πρεπει να τρεχουμε στις "προσφορες" τους...Ας ειναι καλα και τα μαγαζια του εξωτερικου στη τελικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε. Βιασου γιατι η προσφορα της 7850 ισχυει για 5 ημερες ακομη, μετα θα αναγκαστεις να βαλεις καρτα απο 200 ευρω και πανω ή να καταφυγεις σε χειροτερη.

+1 απο μένα.

Αν σε χαλάει η αναμονή για τον 740, παίζει και αυτός ετοιμοπαράδοτος

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E22A8AA8ABAB82F18AA41CC1DE74FFB5&pa=FAECB3F1A917D4448F9D1CFDCEB778E5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 απο μένα.

Αν σε χαλάει η αναμονή για τον 740' date=' παίζει και αυτός ετοιμοπαράδοτος

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E22A8AA8ABAB82F18AA41CC1DE74FFB5&pa=FAECB3F1A917D4448F9D1CFDCEB778E5

 

Όντως. Καλύτερα όμως τότε να πάει και σε μια φθηνή a75 mobo για να εκμεταλλευτεί τον ξεκλειδωτο πολ/τη.

 

Αντι να πεσουν οι τιμες φυσιολογικα θα πρεπει να τρεχουμε στις "προσφορες" τους...Ας ειναι καλα και τα μαγαζια του εξωτερικου στη τελικη.

 

Πράγματι οι 7850 1gb πωλείται αδικαιολόγητα υψηλά στα ελληνικά καταστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας guys !!! Αν παω σε intel θα μου βγει πολυ πιο ακριβα ??? δηλαδη να αλλαξει επεξεργαστης και μητρικη ... Επισης θελω να ρωτισω ποσο θα κοστισει, περιπου, αν το παω σε ενα μαγαζι να μου το στησουν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλυτερα AMD κυριως λογω socket. Επιπλεον ειναι και τετραπυρηνος εναντι των διπυρινων προτασεων της Intel στα ιδια χρηματα. Οριστε παντως η εναλλακτικη στα ιδια χρηματα:

 

http://www.e-shop.gr...l?id=PER.558348

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528633

 

To e-shop δεν ζηταει χρηματα για να στο στήσει, εφόσον παρεις τον υπολογιστη απο εκει.

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μαλλον αυτο θα παρω :-D αφου ειναι και η συναρμολογηση free ακομα καλυτερα . Μια τελευταια ερωτηση ,μπορει να ειναι και βλακεια αλλα καλυτερα να το ρωτισω, θα χρειαστω και καρτα δικτυου για να μπορω να συνδεομαι στο ιντερνετ και καρτα ηχου για να βαλω ενα ηχοσυστημα 5.1 ή υπαρχουν πανω στην motherboard default ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εννοείς την σύνθεση με pentium, τότε δεν χρειάζεσαι κάρτα ήχου για 5.1 ηχοσύστημα. Κάρτα δικτύου ethernet, έχουν όλες οι μητρικές απο το '04 και μετά :-D . Εγώ πάντως επιμένω στην σύνθεση με amd (750k/a75). Σε αυτή την κατηγορία, οι athlon fm2 παίζουν μπάλα μόνοι τους. Αυτό βέβαια, αν δεν σε ενδιαφέρει βραχυπρόθεσμα, μια αναβάθμιση του επεξεργαστή. Το socket 1155 (pentium) έχει ήδη τεράστια περιθώρια αναβάθμισης, ενώ στο fm2 (athlon) δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα το τοπίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ο Pentium 1155, καλύτερα FM2 5600K / Phenom II 965 / i3. Τα 2 thread είναι λίγα πλέον.

Phenom II 965 - 90€

Mainboard 970 - 70€

8GB DDR3-1600 - 35€

HD7850 1GB - 165€

DVD-RW - 16€

500GB SATA - 55€

PSU - 44€

CASE - 40€

~ 515€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...