Προς το περιεχόμενο

usb 32gb lexar vs transcend


AkR1Da

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο αναμεσα σε αυτα τα 2 http://www.bestprice...2559/2150876812 (περα απο την τιμη που δεν με ενδιαφερει η μικρη τους διαφορα)

οσο αφορα την ταχυτητα του lexar βρικα σε ενα site που κανουν δοκιμες οτι ειναι Read speed: 23.08 MB/s Write speed: 8.11 MB/s

 

ενω του transcent (αν και στο πλαισιο λεει max 32mb/s kai 18mb/s) αυτα που βρικα σε ενα αντιστοιχο site ειναι Read speed: 21.01 MB/s Write speed: 15.88 MB/s

 

δηλαδη (αν ειναι αξιοπιστα τα στοιχεια) εχουν σχεδον ιδια read speed αλλα διπλασια write speed ...η lexar ειναι γνωστη εταιρια και ειχα ενα 16αρι στικακι και ημουν ευχαριστημενος(σημαντικο οτι ειχε επιζησει και απο αρκετες σαβουρες χωρις προβλημα) ωσπου το χασα :( την transcend προσωπικα δεν την ξερω οποτε ας ενημερωσει αν γνωριζει καποιος αν ειναι αξιοπιστη και αν αξιζει τελικα να το προτιμησω η θα πανε χαμενα λεφτα χωρις λογο κατι που ισως δεν θα γινοταν με την lexar ...?

 

*επισης η ταχυτητα ενος usb 3.0 οπως αυτο http://www.e-shop.gr...ER.552395&sid=1 που εχει ταχ. αναγνωσης 60MB/s σε pc με 2.0 θα ειναι ιδια η πολυ μικροτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Transcend γράφονται πολλά αρνητικά, αν και είναι γνωστή και παλιά εταιρεία, όπως και η Lexar.

To verbatim φαίνεται να έχει πολύ καλή τιμή για 32 GB.

 

Σε ότι αφορά στις ταχύτητες, εάν έχεις usb 3.0 στο pc, όπως εγώ με pci-e controller που έβαλα, θα πιάνεις αυτή την ταχύτητα και ίσως αρκετά παραπάνω, όπως αναφέρει το site της Verbatim (πιάνω 115 στις μεταφορές μεγάλων αρχείων από το pc στον εξωτερικό σκληρό usb 3.0). Αλλά, φυσικά, σε usb 2.0 οι ταχύτητες πέφτουν στα αντίστοιχα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον υπολογιστη μου εχω 2.0 και οχι 3.0...το verbatim ειναι σε προσφορα για αυτο κανει τοσο αλλα αν ειναι η ταχυτητα του σε 2.0 ειναι ιδια πανω κατω οπως λες με του lexar λεω μαλλον να προτιμησω to lexar λογο αξιοπιστιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και πολλά χρόνια χρησιμοποιώ στικάκια της transcend και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

τελευταία απόκτησα το jetflash 700 32gb 3.0

 

απόλυτα ευχαριστημένος. αν και είναι τυχερό τελικά. είναι να μην σου κάτσει το ελαττωματικό από οποιαδήποτε εταιρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...