Προς το περιεχόμενο

PC Game of the Year 2012


kostacurtas

PC Game of the Year 2012  

293 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι που κυκλοφόρησε φέτος;

    • Alan Wake
      9
    • Assassin's Creed 3
      30
    • Borderlands 2
      13
    • Dark Souls: Prepare to Die Edition
      10
    • Darksiders 2
      4
    • Diablo 3
      25
    • Dishonored
      18
    • Far Cry 3
      45
    • FIFA Soccer 13
      3
    • Football Manager 2013
      6
    • Guild Wars 2
      24
    • Hitman Absolution
      22
    • Mass Effect 3
      15
    • Max Payne 3
      20
    • PlanetSide 2
      4
    • Sleeping Dogs
      2
    • Sniper Elite 2
      2
    • The Walking Dead
      12
    • Torchlight 2
      6
    • XCOM: Enemy Unknown
      23


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αλήθεια πως το Path of Exile είναι κλάσεις ανώτερο από το Diablo 3, είναι επίσης αλήθεια πως θα ήθελα αυτή η ομάδα να είχε ασχοληθεί με το D3 παρά o Jay "Double the Trouble" Wilson 


Αλλά αυτήν την στιγμή το D3 έχουμε, αφιέρωσα 1000+ ώρες στο παιχνίδι αυτό που για 60 ευρώ είναι πολλές πιστεύω, κάτι που δεν θα κάνω σε κανένα άλλο game που κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή. 

Όταν βγεί το PoE θα είμαι ο πρώτος που θα το ψηφίσω σαν best game του 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειναι ο αριθμος ωρων που εκατσες και ελιωσες αλλα η ποιοτητα αυτων. Δεν περνας το ιδιο καλα κλεισμενος σε ενα κελι για 1000+ ωρες και το ιδιο καλα με 10 ωρες να πηγαινεις οπου θες, να κανεις οτι γουσταρεις, να εχεις απειρο ρευστο για αυτες τις 10 ωρες. Οκ οκ κακο παραδειγμα αλλα ελπιζω να το πιανεις το νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Diablo 2 ήταν Auction House Simulator? Δε νομίζω.

Παράδειγμα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8ejSJiGN4A8

 

Action hack and slash rpg, πολύ κοντά στα πρότυπα του diablo 2, free από μια άγνωστη εταιρία και όμως 2 φορές πιο ενδιαφέρον από το έκτρωμα της Blizzard που έκανε 60 ευρώ και το πήραμε όλοι επειδή έτυχε να λέγεται diablo :D

Το diablo 2 είχε πάρα πολλά αρνητικά αν θες τη γνώμη μου.

Το auction house είναι ένα feature, σχεδόν απαραίτητο, δε λέω (και ούτε εμένα μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα)

Δε θα συζητήσω άλλο εδώ γιατί θα μας βάλουν χέρι οι mods. Αν θες, πάμε στο diablo 3 θέμα να συζητήσουμε και να συγκρίνουμε και τα προηγούμενα diablo και το PoE κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το παιχνίδι της χρονιάς, ή μάλλον της πενταετίας:

 

Xenoblade Chronicles. Είναι πολύ ψηλά αυτό το παιχνίδι, δίπλα δίπλα με τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών.

 

images?q=tbn:ANd9GcTWOLTAiPyyHmCNfkdsgxr

 

Ναί είναι για το Wii, αλλά εφόσον παίζει και σε Wii emulator στο PC, το κατατάσω αυθαίρετα υποψήφιο στα PC games και το ανακηρύσσω personal Game of the Year.

 

Όσοι είστε RPG gamers, έχετε υποχρέωση στον εαυτό σας να παίξετε αυτό το παιχνίδι.

 

Στο Times Magazine το έβαλαν 2ο παιχνίδι της χρονιάς, με πρώτο το Guild wars 2.

 

PS: Κατα τα άλλα ψηφίζω XCOM.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
 από το έκτρωμα της Blizzard που έκανε 60 ευρώ και το πήραμε όλοι επειδή έτυχε να λέγεται diablo :D

60 euro έδωσες για το D3? daaaaaaaaaaaaaaaaamnnnnnnn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφισα με βαση την ολοκληρωμενη εμπειρια που μου προσφερε ενα game,δλδ να ειναι πολυ καλο σε οσους πιο πολλους τομεις γινεται. Far cry 3 απο μενα. Μετα θα εμπαινε το max payne 3 και guild wars 2.

Θα συμφωνησω απολυτα οτι το xenoblade chronicles ειναι Παιχνιδαρα και θα πειραξω ολους τους Diablo fanboys (διοτι fanboy θα εισαι αν παιζεις ακομα Auction House 3) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήφισα Planetside 2 και ως 2ο θα έβαζα το Chivalry:Medieval Warfare. Θεωρώ πως τα παιχνίδια αυτά φέρνουν κάτι καινούριο στο χώρο και αυτό για μένα είναι το πιο σημαντικό σε σχέση με μια καλή ιστορία ή καλά γραφικά.

Τo PS2 δείχνει μια καινούρια γενιά FPS με χιλιάδες παίκτες online και εκατοντάδες σε μια μάχη με τρόπο αποτελεσματικό (δεν λείπουν τα bugs) και με μια εταιρία που ακούει την κοινότητα.

Το Chivalry είναι (όπως έχω πει και στο αντίστοιχο θέμα) η έκπληξη της χρονιάς για γιατί δίνει έναν φρέσκο αέρα κόντρα στα ίδια και επαναλαμβανόμενα παιχνίδια, προσφέροντας εξαιρετικό και μεγάλης ποικιλίας gameplay. Σε λίγες μέρες που θα έχουμε πολλές προσφορές απλά δοκιμάστε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφισα με βαση την ολοκληρωμενη εμπειρια που μου προσφερε ενα game,δλδ να ειναι πολυ καλο σε οσους πιο πολλους τομεις γινεται. Far cry 3 απο μενα. Μετα θα εμπαινε το max payne 3 και guild wars 2.

Θα συμφωνησω απολυτα οτι το xenoblade chronicles ειναι Παιχνιδαρα και θα πειραξω ολους τους Diablo fanboys (διοτι fanboy θα εισαι αν παιζεις ακομα Auction House 3) :P

 

Mα να πω ότι δεν το ξέραμε ότι θα έχει το Auction House? ΟΛΟΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ πολύ καιρό πριν βγει και επίσης ξέραμε ότι θα έχει και RMAH! Μάλιστα πολλοί το πήραν γι αυτό ακριβώς το λόγο αλλά μόλις είδαν ότι δεν μπορείς να πουλάς την κάθε μ...ία για 50 ευρώ τότε άρχισε γκρίνια :P

 

Πάντως δε χρειάζεται να είσαι fanboy, μπορεί να παίζεις "auction house 3" για να βγάλεις λεφτά να πάρεις το farcry3 και το PoE που δεν έχει βγει ακόμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπα οτι με χαλασε που εβγαλα στις αρχες 250€ απο αυτο το game,εννοω το κανανε τοσο ΑΗ need,που ειχε κανταντησει αηδια. Και οχι δεν πιστευω οτι πλεων μπορεις να βγαλεις αξιολογο ποσο συμφωνα παντα με την τελευταια εμπειρια που ειχα πριν απο 1μιση μηνα πριν. Σορυ για το offtopic, πλακιτσα εκανα πιο πολυ ΑΛΛΑ μονο και βγει το Diablo πρωτο xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι στο τσακ να ψηφισω fc3 αλλα ακομα δεν εχω παιξει hitman και max payne ρε παιδια ...Ειδικα το max payne νομιζω πρεπει να ασχοληθω πριν ψηφισω .Confused ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fc θα έλεγα οτι είναι καλύτερο απο τα 3 με αντικειμενικά κριτήρια, το max Payne όμως είναι απλά γαματο λόγω ατμόσφαιρας υπερβολικού δράματος και υπέρμετρης βίας και το hitman είναι ένα πολύ καλό stealth παιχνίδι με επίσης ιδιαίτερη ατμόσφαιρα και πρόκληση , πρέπει να προσπαθήσεις για να το παίξεις σωστά, δεν είναι ούτε assassins creed με περίπου/προαιρετικό stealth ούτε καν dishonored το όποιο αν θες το παίζεις έτσι. Πρέπει να έχεις υπομονή.

 

Το far cry μαζεύει στοιχεία απο διάφορες κατηγορίες, σε γενικές γραμμές δουλεύουν πολύ καλά, ο κόσμος του είναι υπέροχος, όμως κάποια αρνητικά που έχουν να κάνουν με την ιστορία και το χαζοχαρουμενο πρωταγωνιστή σε χαλάνε... Δε μπορείς να τον συγκρίνεις ούτε με τον Payne , ούτε τον 47 σε καμία περίπτωση

 

Δεν είναι ευκολο να ξεχωρίσεις κάποιο και σίγουρα μπαίνει και το προσωπικό γούστο στη μέση

 

Και τα 3 όμως είναι εξαιρετικά παιχνίδια, οποίο και να επιλέξεις είναι σωστό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...