Προς το περιεχόμενο

Ποιες απο τις 2 ψυκτρες?


Zergoulini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hyper 212 EVO, η 412S ερχεται με αδυναμο ανεμιστηρα (ο οποιος δεν ειναι PWM).

 

 

Μπορεις βεβαια να παρεις την 412S και να αντικαταστησεις τον ανεμιστηρα της με εναν:

Blade Master 120 (PWM version)

http://www.e-shop.gr...l?id=PER.806763

 

 

Ομως η Hyper 212 EVO ειναι καλυτερη επιλογη ως προς την αποδοση/τιμη, γιατι μπορεις να κρατησεις τον ανεμιστηρα της Hyper 212 EVO και να βαλεις και τον Blade Master 120, ετσι ωστε να εχεις push-pull.

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα μαλιστα. Δηλαδη Push-Pull ειναι καλυτερα απο εναν ανεμηστιρα? Επισεις ο ανεμηστηρας που μου προτεινες, πως θα κουμπωσει στο πισω μερος της ψυτρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H evo σου δίνει τον ανταπτορα μαζί εσύ τσεκαρετο όμως για σίγουρα. και να την δεις από κοντά αν μπορείς γιατί είναι όγκος και οι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H evo σου δίνει τον ανταπτορα μαζί εσύ τσεκαρετο όμως για σίγουρα. και να την δεις από κοντά αν μπορείς γιατί είναι όγκος και οι 2.

 

Δικιο εχεις αλλα εδω στα Ιωαννινα που μενω δεν εχει καποι καταστημα ωστε να την δω απο κοντα. Ειχαμε ενα Multirama αλλα εκλεισε και αυτο. Τωρα μειναμε με το E-Shop. Τελος παντων.

 

Εχω δει reviews για την συγκεκριμενη ψυκτρα και φενεται οτι ειναι κομπλε απο μεγεθος.

 

Εχει μεγαλη διαφορα push-pull απο απλα ενα ανεμηστηρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανεμηστηρας εχει ενα 4-pin. Θα το βαλω σε ενα 4-pin στην motherboard. Εχω αυτη τη motherboard.

 

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V_LX/#overview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον απο οτι ειδα σε review για τον ανεμηστηρα δεν εχει κατι ωστε να μπει πανω στην ψυκτρα. Οποτε πρεπει να βρω ενα τροπο να το βαλω πανω. Καμια ιδεα?

 

EDIT: Mολις ειδα οτι στην ψυκτρα Hyper 212 EVO περιλαμβανει και 2ο σετ για να βαλεις 2ο ανεμηστηρα!! Thats so cool!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λοιπον χθες την παρελαβα και την τοποθετησα, μετα απο πολυ κοπο βεβαια. Δεν εβαλα την παστα που ειχε η ψυκτρα (ειχε μια coolmaster) αλλα εβαλα μια αλλη αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650114

 Λοιπον η θερμοκρασια ειναι idle 22-25 και load 45-50. Επισεις αν την πιασω την ψυκτρα κουνιεται ελαφρως δεξια-αριστερα. Ειναι λογικο αυτο. Υποψην τις εχω σφιξει τερμα τις βιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Και εγω την evo εχω.Την εχω βγαλει και ξαναβαλει μερικες φορες για διαφορους λογους και ναι οντως κουνιεται λιγο αλλα αν την εχεις σφυξει καλα θελει καμποση δυναμη για να γινει αυτο.

Οι θερμοκρασιες σου μου φαινονται πολυ καλες  (αν και οχι ειδικος) μιας και η δικιες μου ειναι πιο ανεβασμενες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι φυσιολογικο να περιστρεφεται ελαχιστα, αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα. Δεν χρειαζεται πολυ τερμα σφηξιμο, μην σπασει και τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη διαφορά ναι. απλά να σχεδιάσεις και από που κ πως θα τροφοδοτήσεις τον δεύτερο με ρεύμα.

ποσο μεγαλη διαφορα εχει ? τελευταια φορα που το μετρησα στη δικη μου ψυκτρα ειχε με το ζορι 3-4 βαθμους σε full stress

 

τσαμπα φασαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εχει 30-35  idle και 60-65 load.Δεν ειναι ανησυχητικο απλα το αναφερω.

Καμποση δυναμη εννοω για να περιστραφει οχι για το σφηξιμο.Εννοειται οτι δεν πρεπει να τα ζοριζουμε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...