Προς το περιεχόμενο

Ξεκινά η αναβάθμιση σε Windows Phone 7.8 για το Nokia Lumia 800


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από σήμερα ξεκινάει η διάθεση της έκδοσης Windows Phone 7.8 αν και αρχικώς αναμενόταν να κάνει το ντεμπούτο της το επόμενο έτος.Η ενημέρωση αυτή προορίζεται αποκλειστικά για χρήστες συσκευών NOKIA Lumia 800 την οποία η Microsoft την ανακοίνωσε μαζί με τα Windows Phone 8. Το συγκεκριμένο realease έχει σκοπό να προσφέρει νέα χαρακτηριστικά στους χρήστες συμπεριλαμβανομένου και του νέου start screen. Προστέθηκε επιπλέον η δυνατότητα προσαρμογής του μεγέθους των live tiles, ενώ μπορείτε να ρυθμίσετε ως προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης, τη μηχανή της Google, στην εφαρμογή του Internet Explorer.

 

Σύμφωνα με το WP7.nl, η διαδικασία αναβάθμισης των Lumia 800 συσκευών θα γίνει σε τέσσερα στάδια, από την 7.10.8773 στην 7.10.8779.8 και τέλος από την 7.10.8783 στην 7.10.8858.136. Να σημειωθεί ότι η έκδοση των Windows Phone 7.8 ανακοινώθηκε τον περασμένο Ιούνιο σε μια προσπάθεια να γεφυρώσει το χάσμα στα handsets που βρίσκονται ήδη στην αγορά και τα οποία δεν είχαν επιλεγεί από την Microsοft για να δεχθούν την αναβάθμιση των Windows Phone 8.

 

Link.png Site: http://www.wpcentral.com/microsoft-starts-rolling-out-windows-phone-78-update'>WPcentral

Επεξ/σία από z4rx07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ βέβαια! δε φτάνει που αλλάξανε το πυρήνα και δε μπορούμε να πάρουμε το Phone 8, όσοι έχουμε optimus 7 δε θα πάρουμε ούτε την 7.8. 'Οχι ότι τα 8 είναι τίποτα σπουδαίο, πάλι είναι απίστευτα ελλειπές και άβολο. Τουλάχιστον τα Nokia που ναι πιο ακριβά κάτι θα πάρουν αλλά και πάλι πλέον προτείνω σε όποιον θέλει smartphone, μακριά απο Windows. Συγμώμμη αν ξέφυγα λίγο απο το θέμα αλλά τα Windows Phone είναι πέταμα χρημάτων για αυτό που προσφέρουν εν σχέσει με λύσεις σε Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ βέβαια! δε φτάνει που αλλάξανε το πυρήνα και δε μπορούμε να πάρουμε το Phone 8, όσοι έχουμε optimus 7 δε θα πάρουμε ούτε την 7.8. 'Οχι ότι τα 8 είναι τίποτα σπουδαίο, πάλι είναι απίστευτα ελλειπές και άβολο.

 

κατσε να μην την παρει πρωτα το optimus7 μην στεκεσαι σε φημες. Μετα θα διαμαρτυρηθουμε μαζι αν γινει κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε να μην την παρει πρωτα το optimus7 μην στεκεσαι σε φημες. Μετα θα διαμαρτυρηθουμε μαζι αν γινει κατι τετοιο

Πάντως η LG δεν βγήκε να διαψεύσει τις φήμες μέχρι τώρα.Πότε έχει σκοπό να το κάνει;Μάλλον δεν θα μπει καν στον κόπο.

Η Νοκια κάνει πολύ καλά την δουλειά που πρεπει να κάνει και προσέχει τα κινητά της.Η ms είναι που με προβληματίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεε μας κοροιδευεται............. εχω το λουμια 800.... τιποτα ακομα...

 

Υ.Γ αν δεν εχει ερθει μεχρι τις 12, να το αλλαξετε το αρθρο και να λεει "Αυριο" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ βέβαια! δε φτάνει που αλλάξανε το πυρήνα και δε μπορούμε να πάρουμε το Phone 8, όσοι έχουμε optimus 7 δε θα πάρουμε ούτε την 7.8. 'Οχι ότι τα 8 είναι τίποτα σπουδαίο, πάλι είναι απίστευτα ελλειπές και άβολο. Τουλάχιστον τα Nokia που ναι πιο ακριβά κάτι θα πάρουν αλλά και πάλι πλέον προτείνω σε όποιον θέλει smartphone, μακριά απο Windows. Συγμώμμη αν ξέφυγα λίγο απο το θέμα αλλά τα Windows Phone είναι πέταμα χρημάτων για αυτό που προσφέρουν εν σχέσει με λύσεις σε Android.

 

Από το να γίνει μια μετάβαση χωρίς περαιτέρω υποστήριξη, καλύτερα να μην γίνει καθόλου. Εγώ την πάτησα με updates άλλου λειτουργικού που όχι μόνο δεν βοήθησαν την συκευή μου(δεν έχει σημασία ποιά συσκευή) αλλά την έκαναν να συμπεριφέρεται ακόμα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το να γίνει μια μετάβαση χωρίς περαιτέρω υποστήριξη, καλύτερα να μην γίνει καθόλου. Εγώ την πάτησα με updates άλλου λειτουργικού που όχι μόνο δεν βοήθησαν την συκευή μου(δεν έχει σημασία ποιά συσκευή) αλλά την έκαναν να συμπεριφέρεται ακόμα χειρότερα.

 

Bada σε Wave, καλύτερα να το αφήναν όπως ήταν :mad: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οχι ότι τα 8 είναι τίποτα σπουδαίο, πάλι είναι απίστευτα ελλειπές και άβολο.

Σε ποια συσκευή τα δοκίμασες και έβγαλες συμπέρασμα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οχι ότι τα 8 είναι τίποτα σπουδαίο, πάλι είναι απίστευτα ελλειπές και άβολο

 

Η δική μου γνώμη είναι ότι ελλειπή και άβολα ήταν τα Android ως προς την μεριά του hardware αλλά πολλές φορές και του Σoftware. Αντίθετα με τα Android τουλάχιστον τα Windows Phone κάνουν αναβαθμίσεις που φέρνουν καινούργιες ρυθμίσεις και επιλογές και όχι μόνο στο UI όπως κάνουν τα άλλα. Πόσες φορές έκανες update σε κάποια καινούργια έκδοση και το κινητό σου σερνόταν σαν χελώνα; Μιλάω για τα πρώτα Android. Ή έπαιρνες κινητό με 160 ευρώ και δεν μπορούσε να τρέξει ούτε το Angry Birds!

Είμαι χρήστης του Nokia Lumia 710. Δεν βρήκα ποτέ το software άβολο, ίσα ίσα το βλέπω πολύ ελκυστικό και εύχρηστο και τραβάει και τις γκόμενες να παίζουν μαζί του επειδή δεν έχουν ξαναδεί κάτι τέτοιο! Όσο για το Hardware, έχω στα Lumia μόνο γνώμη και από θέμα υλικού κατασκευής και από θέμα τοποθέτησης εξωτερικών πλήκτρων είναι μια χαρά σε σχέση με κάτι Android στις ίδιες τιμές ή με το ανέκδοτο της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ίσα ίσα το βλέπω πολύ ελκυστικό και εύχρηστο και τραβάει και τις γκόμενες να παίζουν μαζί του

 

Αντι για το κινητο δοκιμασε να βγαλεις κατι αλλο που εχεις μεσα στο μποξερακι σου, εκει να δεις πως παιζουν οι γκομενες.

 

Ωραιος παντως με εκανες και γελασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...