Προς το περιεχόμενο

Asus utilities και usb 3


giannaros_mes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Εχω τη μητρικη της υπογραφης και πριν λιγες μερες εγκατεστησα τα windows 8.

Οταν κατεβασα τους οδηγους παρατηρησα οτι πολλα απο τα utilities της asus οπως πχ το ai suite 2 δεν ηταν διαθεσιμα για τα 8, οπως επισης και οδηγοι για τα usb 3(boost usb 3).

Για αλλες μητρικες που εχω κοιταξει υπαρχουν οπως για παραδειγμα στις rampage x79.

Θα εχω προβλημα αν κατεβασω και εγκαταστησω εκεινα;

Να συμπληρωσω οτι το ai suite το υποστηριζε για τα windows 7.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγαλει ορισμενους οδηγους για τα 8 αλλους κανονικους και αλλους σε beta εκδοση οπως πχ καρτα ηχου, lan κλπ.

Το εψαξα λιγο και καποιος απο το εξωτερικο το εκανε σε μια p67 μητρικη και δουλεψε κανονικα.

Υποθετω οτι απλα στην asustek δεν εχουν αναβαθμιση ολες της μητρικες.

Θα δοκιμασω το ai suite απο τη rampage και θα ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει και να παιξει μπορει οχι.μετα μπορει πχ για την καρτα δικτυου λεμε τωρα να μην εχει η asus αλλα αμα πας στην εταιρεια που την βγαζει πχ marvell να βρεις κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγκατεστησα λοιπον το asus pc diagnostics και το ai suite 2.

Το πρωτο λειτουργει κανονικα.

Το δευτερο παροτι εγινε κανονικα η εγκατασταση,μου ζητησε restart και ενω το βλεπω στο task manager να τρεχει, δεν μπορω να μπω στο interface.Δεν το ανοιγει καθολου.

Καθε φορα μου ζηταει αδεια σαν admin, φαινεται σαν να ξεκινουν τα windows να φορτωνουν κατι αλλα μετα τιποτα.

 

Τελικα δουλευει μια χαρα. Απλα πρεπει να συνηθισω καλυτερα τα win8 και τις αποκρυψεις των menu και εφαρμογων.

 

Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια.

Επεξ/σία από giannaros_mes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μην εγκαθιστάς τα εντελώς junk προγράμματα των κατασκευαστών μητρικών .. περισσότερο προβλήματα δημιουργούν ... παρά κανουν καλό....

 

Μονο drivers και αυτους προτιμότερο είναι να τους καστεβάζεις απο το site του κατασκευαστή του εκάστοτε εξαρτήματος της μητρικης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπε ο φιλος σου μην περνας οτι βρεις.περα οτι σπαταλας αδικα τους πορους β.μπορει να σου κανουν και διαφορα κουφα εφοσον δεν ειναι σχεδιασμενα για windows 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το ai suite με ενδιεφερε για το fan control του γιατι με το speed fan δεν εβγαζα ακρη.

Μια χαρα φαινεται να δουλευει παντως.Αν αλλαξει κατι θα σας πω.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

 

EDIT:Αν εχετε καποιο αλλο προγραμματακι για fan control να προτεινετε καλοδεχουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το ai suite με ενδιεφερε για το fan control του γιατι με το speed fan δεν εβγαζα ακρη.

Μια χαρα φαινεται να δουλευει παντως.Αν αλλαξει κατι θα σας πω.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

 

EDIT:Αν εχετε καποιο αλλο προγραμματακι για fan control να προτεινετε καλοδεχουμενο.

To BIOS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...