Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στην συνδεση για το ιντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας, εχω προβλημα στο ιντερνετ .

 

Ολη μερα δεν σταματησε να πευτει το ιντερνετ. :-(

Πηρα πριν κατι ωρες στην Forthnet τηλεφωνο και μου ειπανε οτι φταιει η συνδεσμολογια μου.

Αλλα για 2 χρονια συνεχεια δεν ειχα κανενα προβλημα και τωρα μου βγηκε το προβλημα;;;;;;;;

 

Παρεπιπτοντος, μετα απο οοολα αυτα που εγιναν ειπα να δοκιμασω διαφορους τροπους συνδεσης του μοντεμ

 

Δηλαδη : Το πηγα στην κυρια μπριζα το τοποθετησα οπως μου ζητησαν προηγουμενος, και ειδα ακριβως το ιδιο αποτελεσμα δηλαδη Disconected. Συνδεσα λοιπον απο την μπριζα του τοιχου στο Spliter και απο το spliter στο τηλεφωνο και στο μοντεμ αντιστοιχα . συνδεθηκα με wifi και ειχα παλι αποσυνδεση.

Δοκιμασα να αλλαξω τηλεφωνικο καλοδιο (σκευτικα μηπως εχει χαλασει).

Σκευτομαι βεβαια μηπως φταιει το spliter; Για να αλλαξω θα πρεπει να αγορασω και δεν ειναι και κατι "τζαμπε"sad.png και το παρω ασκοπα...

 

Παντως το μονο που παρατηρησα απο την μικρη εμπειρια που εχω πανω σ'αυτο το θεμα των δικτυων ειναι οτι το download/upload speed μου επεσε απο 11000/1000 σε 9000/800 περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να δηλώσεις βλάβη και να έρθει τεχνικός της forthnet να το δει. Μπορείς να μας δώσεις και τα στοιχεία της γραμμής σου για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να δηλώσεις βλάβη και να έρθει τεχνικός της forthnet να το δει. Μπορείς να μας δώσεις και τα στοιχεία της γραμμής σου για να έχουμε μια καλύτερη εικόνα??

Μου ειπανε οτι απλα εχω παρα πολυ θορυβο απο βραχυκυκλωμα λογικα, βεβαια με τις γιορτες θα ερθει του χρονου τεχνικος  :P  :P  :P  :P.και το ιντερνετ μου το εχουνε ριξει στα 8mbps & 304 kbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το Upload ειναι 304kbps τοτε κατι παει στραβα και βλεπω το βραχυκυκλωμα να ειναι απεξω και οχι μεσα στο σπιτι.αν δεν μπορεις να κανεις εσυ δοκιμη τοτε περιμενεις τεχνικο υποχρεωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το Upload ειναι 304kbps τοτε κατι παει στραβα και βλεπω το βραχυκυκλωμα να ειναι απεξω και οχι μεσα στο σπιτι.αν δεν μπορεις να κανεις εσυ δοκιμη τοτε περιμενεις τεχνικο υποχρεωτικα.

Ε λοιπον εγινε κατι μαγικο; δεν ξερω. Η ταχυτητα μου ηρθε κανονικα απο προχθες! και λογικα ναι κατι απ εξω θα ηταν γιατι προσφατα ειχε γινει εγκατασταση καλοδιων κλπ για σωστο ιντερνετ!

DSL Speed (DS/US) 11128/1020 Kbps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...