Προς το περιεχόμενο

προταση αγορας τροφοδοτικου


chrisimone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους και καλες γιορτες να εχουμε...

 

Λοιπον εχω ενα μηχανηματακι παλιουτσικο.

 

Συγκεκριμενα amd athlon x2 4200 2 giga ram γενικα χαμηλων απαιτησεων αλλα ικανοποιει πληρως τις αναγκες μου.....

 

αυτη την στιγμη δουλευει προσωρινα με δανικο (Μουλτιραμα...)

 

Αυτο που θελω ειναι να μου προτεινετε ενα καλο τροφοδοτικο το οποιο να καλυψει τις αναγκες του συστηματος και προπαντως να ειναι ΑΘΟΡΥΒΟ. Tαβανι τα 65ε

 

Περιμενω τις προτασεις σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thermaltake Hamburg/Smart (τα ίδια είναι με άλλο όνομα)

XFX Core-series PRO-550 (για κάτι καλύτερο)

 

Για το σύστημά σου θα σε υπερκάλυπταν και προτάσεις του στυλ:

FSP HEXA 400

 

Αλλά αν έχεις σκοπό να κάνεις κάποια αναβάθμιση στο μέλλον, καλύτερα ένα από τα παραπάνω 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το XFX PRO550W Core Edition θα είσαι ok. Βέβαια θα σε κάλυπτε μια χαρά και το αμέσως προηγούμενο λιγότερων Watt, το XFX PRO450W Core Edition, αλλά επειδή το pc σου είναι σχετικά παλιό, σε μια ενδεχόμενη μελλοντική σου ολική αναβάθμιση το 550άρι θα μπορούσε να σηκώσει ένα πιο καινούριο σύστημα, οπότε θα μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις και στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αθόρυβα είναι. Αλλά επειδή αυτό είναι σε ένα βαθμό σχετικό, να είσαι σίγουρος ότι ακόμα και να υπάρχει κάποιος θόρυβος, θα τον επικαλύπτει η ψύκτρα του επεξεργαστή σου.

 

Τι θέλω να πω με αυτό: Το τροφοδοτικό είναι το τελευταίο που θα σου κάνει θέμα με το θόρυβο ειδικά σε ένα τέτοιο σύστημα που δεν θα ζορίζεται και καθόλου. Πιο πολύ σε ενδιαφέρει ο cpu και το κουτί σου. Αν πχ. το κουτί έχει κάποιον 80αρη ανεμιστήρα πάνω, τότε το τροφοδοτικό μην το υπολογίζεις καν στο θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αθόρυβα είναι. Αλλά επειδή αυτό είναι σε ένα βαθμό σχετικό, να είσαι σίγουρος ότι ακόμα και να υπάρχει κάποιος θόρυβος, θα τον επικαλύπτει η ψύκτρα του επεξεργαστή σου.

 

Τι θέλω να πω με αυτό: Το τροφοδοτικό είναι το τελευταίο που θα σου κάνει θέμα με το θόρυβο ειδικά σε ένα τέτοιο σύστημα που δεν θα ζορίζεται και καθόλου. Πιο πολύ σε ενδιαφέρει ο cpu και το κουτί σου. Αν πχ. το κουτί έχει κάποιον 80αρη ανεμιστήρα πάνω, τότε το τροφοδοτικό μην το υπολογίζεις καν στο θόρυβο.

Γενικα φροντιζω να εχω αθορυβα πισι στην κατοχη μου.

Το συγκεκριμενο εχει ηδη cpu cooler arctic Freezer 13 και κουτι coolermaster elite 333 http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=2599 με 2 12αριδες που γυρνουν σε χαμηλες στροφες...

 

(μαλλον επρεπε να τα αναφερω στο αρχικο ποστ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...