Προς το περιεχόμενο

νεο καφαο=αυξηση ταχυτητητας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην γειτονια μου και 100 μετρα απο το σπιτι βαλανε ενα νεο τυπο καφαο και θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο σημαινει οτι θα μπορω πλεον απο τα 5 που εχω τωρα ταχυτητα λογω μεγαλης αποστασης απο το κεντρο να εχω αυξηση της ταχυτητας στ 24 που ειναι η συνδεση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, η λυση σου ειναι να βαλεις VDSL αν αυτο το KV εχει παρει αδεια και ειναι ετοιμο να δωσει VDSL. Και εχεις OTE φυσικα, τουλαχιστον για την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην γειτονια μου και 100 μετρα απο το σπιτι βαλανε ενα νεο τυπο καφαο και θα ηθελα να ρωτησω αν αυτο σημαινει οτι θα μπορω πλεον απο τα 5 που εχω τωρα ταχυτητα λογω μεγαλης αποστασης απο το κεντρο να εχω αυξηση της ταχυτητας στ 24 που ειναι η συνδεση μου.

Εάν η νέα καμπίνα, όπως συνηθίζεται να λέγεται, μπήκε πρόσφατα στην περιοχή σου, σημαίνει ότι επεκτείνεται και σ' αυτήν το πρόγραμμα vdsl του ΟΤΕ. Το δίκτυο των νέων καμπινών θα αντικαταστήσει τα παλιά ΚΑΦΑΟΥ και οι καμπίνες θα συνδεθούν με το ΑΚ και θα ηλεκτροδοτηθούν. Όταν ολοκληρωθεί το έργο αυτό, θα ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα και στην περιοχή σου και θα μπορείς, τουλάχιστον με τον ΟΤΕ, να περάσεις σ' αυτή την τεχνολογία με τις πιο γρήγορες ταχύτητες.

 

Τώρα, εάν παραμείνεις στο adsl, ενδεχομένως να βελτιωθούν οι ταχύτητες που έχεις, εάν μεταφερθούν κάμποσοι συνδρομητές της περιοχής από το adsl στο vdsl και απελευθερωθεί το bandwidth, γιατί adsl θα συνεχίσεις να παίρνεις μέσω του χάλκινου δικτύου του ΟΤΕ, σε οποιονδήποτε πάροχο και αν είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdsl καιδιαμεσω παροχου θα μπορεις να βαλεις σαν ΑΡΥΣ.τωρα που εχεις adsl αν δεις μικρη βελτιωση με το νεο καφαο θα ειναι μονο για ενα λογο.οτι τα νεα αυτα καφαο εχουν μεσα πλαστικες ρεγκλετες αντι για σιδερενιες οποτε δεν μπορει να οξειδωθει το καλωδιο αντιθετα με τα παλια καφαο που πολλα ηταν με βιδες.καλυτερη ενωση να το πω πιο απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdsl καιδιαμεσω παροχου θα μπορεις να βαλεις σαν ΑΡΥΣ.τωρα που εχεις adsl αν δεις μικρη βελτιωση με το νεο καφαο θα ειναι μονο για ενα λογο.οτι τα νεα αυτα καφαο εχουν μεσα πλαστικες ρεγκλετες αντι για σιδερενιες οποτε δεν μπορει να οξειδωθει το καλωδιο αντιθετα με τα παλια καφαο που πολλα ηταν με βιδες.καλυτερη ενωση να το πω πιο απλα.

Σωστό!Αλλά έχει ακουστεί πως στα καινούργια ΚΑΦΑΟ ο Οτε βάζει μόνο τους δικούς του adsl συνδρομητές.Και δεν μιλάω για π.χ για Ζωγράφου,αλλά για προβληματικές περιοχές όπως η Τερψιθέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ο οτε δινει adsl και σε αλλους διαμεσω του δικου του καφαο.υποτιθεται οτι στο vdsl γινεται αυτο στο adsl δεν ξερω αν μπορει να ζητησει ο παροχος.θα σε γελασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σωστό!Αλλά έχει ακουστεί πως στα καινούργια ΚΑΦΑΟ ο Οτε βάζει μόνο τους δικούς του adsl συνδρομητές.Και δεν μιλάω για π.χ για Ζωγράφου,αλλά για προβληματικές περιοχές όπως η Τερψιθέα.

αλλά δεν κλειδώνουν στα 20+mbps δυστυχώς ενώ θα έπρεπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι χαμηλωνουν το Output power με σκοπο να μην γινεται μεγαλο crosstalk στους υπολοιπους.κοινως προσεχουμε για να εχουμεολοι και οχι μονο οι συνδρομητες του οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...