Προς το περιεχόμενο

5970 vs 660ti


Winstrol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά επείδη πραγματικά έχω χαθεί απο τα πολλά reviews.Πoια είναι δυνατότερη καρτα απο αυτές??Σύγριση σε fps μονο αυτό με νιάζει, τιποτα αλλο(καταλάλωση,θόρυβο)....Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 που μπορώ να αγοράσω..η μια απο φίλο και η άλλη απο γειτονικό φορουμ..Και οι 2 reference.Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται ποια υλοποίηση της θα πάρεις αυτές με εργοστασιακό overclock όπως η msi ή gigabyte τρέχουν πιο γρήγορα από την 5970 σε θέμα χρημάτων η 5970 πάει μεταχειρισμένη μόνο στα 200 κοντά ενώ μια καινούργια 660ti μιας και μεταχειρισμένες δεν κυκλοφορούν ακόμα πολλές ξεκινάν από τα 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω link όμως τα έχει αλλιώς...Και νομίζω το Guru ειναι αρκετά αξιόπιστο..

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_660_ti_directcu_top_review,22.html

Αν δεν με γελούν τα γέρικα ματάκια μου, στο review που έβαλες, δεν έχει την 5970. Η 5970 είναι μια dual κάρτα με 2x5870, χρονισμένη στις συχνότητες της 5850. Κτηνάκι σε raw-power αλλά με προβλήματα στο Scaling λόγω σειράς 5xxx και CF. Αν είχε βγει αντίστοιχη με τις 6870 θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση ακόμα και σήμερα ;)

 

Στο συγκριτικό που έβαλες, φαντάσου την 5970 με λίγο χειρότερες επιδόσεις με το 2x6870 που λέει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλάξεις χαμηλά στην σελίδα το table of contest θα δεις συγρήσεις και σε άλλα παιχνίδια η προγράματα, που έχει και την 5970..

πχ

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_660_ti_directcu_top_review,14.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επείδη πραγματικά έχω χαθεί απο τα πολλά reviews.Πoια είναι δυνατότερη καρτα απο αυτές??Σύγριση σε fps μονο αυτό με νιάζει, τιποτα αλλο(καταλάλωση,θόρυβο)....Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 που μπορώ να αγοράσω..η μια απο φίλο και η άλλη απο γειτονικό φορουμ..Και οι 2 reference.Ευχαριστώ για την βοήθεια!

τι μπατζετ εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180-200

To pc μου είναι σαν το main σου σχεδόν με τον 8120 και 800watt psu

σε τι οθονη-αναλυση παιζεις? και ποια καρτα ειχες πριν?

 

παντως για το μπατζετ που εχεις, κοιτας ψηλοτερα....!!!

 

για καινουρια μεχρι εδω σε βλεπω http://www.skroutz.gr/s/2697316/Sapphire-Radeon-HD7850-2GB-GDDR5-11200-07-22G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ακριβώς είναι το psu? Το 800 watt από μόνο του δεν λέει κάτι αν δεν μιλάμε για κάποιο ποιοτικό. Στην περίπτωση που πας σε 5970 με τον επεξεργαστή που έχεις χρειάζεσαι οπωσδήποτε ποιοτικό τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να βρεις την 660Ti στα 200 ευρώ, όπως λες στο πρώτο post. Πάνε σε αυτήν. Σε απόλυτα νούμερα μπορεί να χάνεις λίγα fls (πολύ λίγα) από την 5970, αλλά κερδίζεις σε πολλά άλλα. Και το κυριότερο μακροζωία. Συν ότι η άλλη θα είναι καινούρια και θα έχει πολύ εγγύηση πάνω της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ακριβώς είναι το psu? Το 800 watt από μόνο του δεν λέει κάτι αν δεν μιλάμε για κάποιο ποιοτικό. Στην περίπτωση που πας σε 5970 με τον επεξεργαστή που έχεις χρειάζεσαι οπωσδήποτε ποιοτικό τροφοδοτικό.

Corsair GS 800w Είμαι εντάξη με αυτό νομίζω..

 

σε τι οθονη-αναλυση παιζεις? και ποια καρτα ειχες πριν?

 

παντως για το μπατζετ που εχεις, κοιτας ψηλοτερα....!!!

 

για καινουρια μεχρι εδω σε βλεπω http://www.skroutz.gr/s/2697316/Sapphire-Radeon-HD7850-2GB-GDDR5-11200-07-22G.html

1920Χ1080. Πριν δεν είχα αυτο το pc..αλλα είχα μια 9800gtx.

Θέλω να πάρω μεταχειρισμένη για να έχω υψηλότερες επιδόσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...