Προς το περιεχόμενο

sony xperia go


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Προσπαθω απεγνωσμενα να καταφερω να δω πως βγαινει η μπαταρια σε αυτο το μοντελο γιατι ειναι Ιp67 Και η μπαταρια ειναι λιγο built in.δεν εχω βρει κανενα video στο ιντερνετ και απλα καποιος γραφει οτι βγαζεις μερικες βιδες και οκ την βλεπεις την μπαταρια.

 

Το εχει καποιος ή εχει καποιος βρει κανα video πως βγαινει και αμα βγαινει ή αν υπαρχει κανα service manual που να λεει κατι παραπανω.Σκεφτομαι να το αγορασω η αυτο η το xperia active στο οποιο βγαινει ευκολα η μπαταρια αλλα δεν βρισκω κατι παραπανω.

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To μονο βιντεο που βρηκα και δειχνει την μπαταρια ειναι αυτο, το οποιο στην ουσια ειναι βιντεο dissasembly. Δε φαινεται τρομερα δυσκολο, δεν ξερω βεβαια ποσο εντος εγγυησης θα εισαι ξεβιδωνοντας διαφορα :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ht-GhltIS2M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι assembly οχι desassembly αλλαναι πραγματι φαινεται ευκολο.οταν θα χρειαστει να του αλλαξω μπαταρια η εγγυηση θα εχει ληξει μαλλον.χεχε.ναι απο οτι ειδα μονο βιδες βγαζεις και φτανεις μετα εκει.οχι τιποτε αλλο αλλα για Mp3 το θελω παρα για κινητο.mp3 player η να πω καλυτερα Mp4 player ip 67 δηλαδη ψιλο αδιαβροχο κτλ δεν μπορω να βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oντως assembly :lol:

Για τετοια χρηση δεν εχεις και πολλες επιλογες εδω που τα λεμε. 

Motorola Defy, Defy + και τα Xperia. Α και το Defy mini που δε μπορεσα να βρω ip rating. Τουλαχιστον το Go ειναι καλυτερο σε specs (για αντοχη δεν ξερω). Το ψαχνω κι εγω το θεμα τις τελευταιες εβδομαδες γιατι θελει ο αδερφος μου μια συσκευη για ψιλοhard καταστασεις και κατεληξα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως assembly :lol:

Για τετοια χρηση δεν εχεις και πολλες επιλογες εδω που τα λεμε. 

Motorola Defy, Defy + και τα Xperia. Α και το Defy mini που δε μπορεσα να βρω ip rating. Τουλαχιστον το Go ειναι καλυτερο σε specs (για αντοχη δεν ξερω). Το ψαχνω κι εγω το θεμα τις τελευταιες εβδομαδες γιατι θελει ο αδερφος μου μια συσκευη για ψιλοhard καταστασεις και κατεληξα εκει.

motorola και samsung δεν θελω.καποια αλλη μαρκα γνωστη δεν βρισκω.Mp3 mp4 player τιποτα γνωστο.οποτε καταληγω σε κινητο για mp3.τα δυο η να πω τα 3 καλυτερα ειναι το xperia active που βγαινει η μπαταρια ευκολα το go που εχει καλυτερη μπαταρια μεγαλυτερη οθονη και ειναι λιγο πιο ακριβο και το acro που ειναι Ip57 αντιγια 67 αλλα πολυ ακριβο 400 ευρω.οποτε μαλλον στο go με βλεπω.45 ωρες μουσικη λεει οποτε μια χαρα.sim δεν θα μπει μεσα.το βρηκα 200 ευρω στο bird phone.αν  καταλαβα καλα παραεισαγωγη τα φερνει αλλα πολυ καλες κριτικες εχει σαν shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικα τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα αν δε γραφουν GR στο προιον ειναι οντως παραεισαγωγη αλλα δεν εχεις θεμα. Το bird ειναι δοκιμασμενο και απο μενα και απο φιλους, το θεωρω πολυ αξιοπιστο :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε ι go for it.πρεπει να κανω παραγγελια και να παω να το παρω απο εκει η μπορω να παω απευθειας?δηλαδη το εχουν εκει η το φερνουν απο καμια αποθηκη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα την ριξω.τοσους μηνες ψαχνω για ενα mp3/mp4 και δεν μπορουσα να καταληξω τι να παρω.μαρτυριο:P.

thanxs για την βοηθεια στην μεγαλη αυτη αποφαση:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...