Προς το περιεχόμενο

εξωτερικος σκληρος 2.5" δεν ξεκινά


aquadim3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχω ενα εξωτερικο 2.5" 500GB Toshiba , ολα καλα μεχρι προ λιγο τον συνδεσα με usb οπως παντα και δεν τον βρησκει , ενω αναβει το λαμπακι της θηκης του ο σκληρος ειναι σαν νεκρος .

Τον εβγαλα απο την θηκη να το εχω στο χερι να δω ,  και τον συνδεσα και δεν δουλευει καθολου , στο χερι δεν καταλαβενεις λειτουργια , τελειως νεκρος.

 

Το περιεργο ειναι οτι τον συνδεσα με sata και τροφοδοσια κανονικη μεσα στο PC και δουλευει μια χαρα :blink: .

 

το τσιπακι που εχει η θηκη του το εβαλα σε αλλον δισκο 2.5" και δουλευει μια χαρα .

 

Τι μπορει να παιζει , γιατι με το τσιπακι στην θηκη ειναι νεκρος και στο PC δουλευει κανονικα ?? :blink:

 

 

post-251886-0-19302300-1356124507_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρηκα κατι οτι ο δισκος δεν τροφοδοτητε επαρκες απο τα μπροστινα USB του κουτιου , και ο αλλος που ειπα δουλευει δουλεψε αλλα μετα σιγα σιγα αρχισε να αργοσβηνει μεχρι που νεκρωθηκε .

Αρα δεν υπαρχει δυνατη τροφοδοσια απο τα μπροστινα USB , τον συνδεσα στα πισω μια χαρα.

 

Γιατι ομως συμβενει αυτο ? μπορω να το ρυθμισω να εχει τροφοδοσια σωστη απο τα μπροστινα USB?

 

Ειναι θεμα μητρικης ? γιατι ειναι καινουργια , μια βδομαδα την εχω , στην παλια που ειχα επεζαν κανονικα και απο τα μπρστινα USB του κουτιου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρηκα κατι οτι ο δισκος δεν τροφοδοτητε επαρκες απο τα μπροστινα USB του κουτιου...

Είναι μάστιγα... συμβαίνει συχνά...  -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528583

 

το βυσμα στα εσωτερικα usb που τροφοδοτει τα μπροστινα του κουτιου ειναι μια χαρα, εβαλα φλασακι 8GB και παιζει μια χαρα.

Δεν ξερω αυτο στην πιο κατω φωτο τι ρολο βαραει  ??? μπας ??? (manual μητρικης)

 

Το θεμα ειναι οτι πανω στην μητρικη εκει που ειναι , το καλυπτει η ψυχρα του επεξεργαστη και δεν μπορω να βαλω χερι .

Παντως ειναι στην θεση 2-3

post-251886-0-43332000-1356127468_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Nα επανελθω στο θεμα γιατι τον ιδιο σκληρο τον συνδεσα σε αλλο PC με τα ιδια ακριβως χαραχτηριστικα , ιδια μητρικη - επεξεργαστη - τροφοδοτικο κ.α.  !!

και εκει ξεκιναει !!  κουφα πραγματα !! :wacko: 

πως γινεται αυτο στον δικο μου PC να μην επαρκει η τροφοδοσια απο τα μπροστινα usb και σε αλλον τον ιδιο να δουλευει ???

ειναι ακριβως μα ακριβως τα ιδια , η μονη διαφορα οτι στον δικο μου εχει καρτα γραφικων και ηχου που στου φιλου οχι , ειναι με της μητρικης συνδεσεις ,  +  εναν παραπανω σκληρο εχω εγω, κατα τα αλλα ειναι τα ιδια ΟΛΑ !!

Αν γνωριζει καπιοις τι κανει στο post #6  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...