Προς το περιεχόμενο

μπερδεμα με μηνιαια χρηση GB στο ιντερνετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια τα φωτα σας λιγο επειδη εχω μπερδευτει.

Εδω που ειμαι (Καναδα), εχουμε ιντερνετ στο σπιτι με οριο στη μηνιαια χρηση GB. Στην εικονα που θα δειτε στα αριστερα ειναι τα ποσα που μου λεει οτι ξοδευω η εταιρια που μου δινει το ιντερνετ και δεξια ειναι αυτα που μου δειχνει το Networx. Ποιον να εμπιστευτω?

ΥΓ 1. το Networx το εχω και δουλευει ολη την ωρα που λειτουργει ο υπολογιστης
ΥΓ 2. Οταν ας πουμε εκανα download και install καποιο παιχνιδι και μου ελεγε πχ 15GB, εβλεπε στο Networx οτι οντως 15GB που ανεβαζε τη χρηση.
ΥΓ 3. Εκτος απο τον υπολογιστη αυτον που εχω το networx εχουμε και 2 iphone και 1 λαπτοπ. τα iphone κανουν πολυ μικρη χρηση (1-2 GB το μηνα θα λεγα) ενω το λαπτοπ δεν κανει καθολου downloading παρα μονο 1 ωρα skype την ημερα και αλλο τοσο online ταινιες. Ειναι δυνατον την διαφορα που βλεπω των 35GB να την εχουν κανει τα 2 κινητα και το λαπτοπ με τη χρηση που σας ειπα (σε χρηση 2-3 εβδομαδων)

Ευχαριστω
 

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν το ξέρω το πρόγραμμα, μήπως αυτό μετράει μόνο ότι κατεβάζεις και όχι ότι ανεβάζεις;

 

Γιατί αν είναι όπως τις εδώ εταιρίες τότε το όριο που σου δίνει σε χGB είναι η κίνηση που θα κάνεις στο δίκτυο της. Δηλαδή ανέβασμα/κατέβασμα. Όχι μόνο κατέβασμα.

 

Βέβαια από τη φωτό που μας δίνεις, κάποια ποσά έχουν πολύ μεγάλη απόκλιση μεταξύ τους.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα δυο δειχνουν ανεβασμα ΚΑΙ κατεβασμα μαζι.

 

Μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα οτι ενα 20' skype video call μπορει ανετα να σου φαει 1GB, οποτε ισως ευθυνεται αυτο. και παλι μου φαινονται πολλα αλλα τωρα θα το κοιταξω και στο λαπτοπ λεπτομερως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...