Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με home buton σε ipad2


ptsak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο παρακάτω πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

Αγόρασα νέο ipad 2 στις 14/06/2012 και το έχω κάνει jailbreak με absinte στην 5.1.1 και έως τώρα όλα καλά. Εδώ και μια εβδομάδα όμως εμφανίζεται προβλημα με το home buton το οποίο ή δεν κλείνει καθόλου εφαρμογές ή τις κλείνει κατόπιν πολλών προσπαθειών. Τελευταία δεν υπακούει καθόλου στο πάτημα. Έχω κάνει hard reset ,calibrate στο home buton και όλα τα σχετικά αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Είναι πρόβλημα του jailbreak ή ελλατωμική συσκευή (αστοχία υλικού)?

Επειδή έιναι εντός εγγύησης τί ενέργειες θα πρέπει να κάνω προκειμένου να μου αντικαταστήσουν τη συσκευή λόγω ότι ήδη έιναι jaibroken?

 

Ευχαριστώ

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Στο έκανε πριν αυτό; Ή μετά το jailbreak?

Sent from my iPhone using Insomnia[/

Καλησπέρα.

Στο έκανε πριν αυτό; Ή μετά το jailbreak?

Sent from my iPhone using Insomnia

 

το παρουσίασε μετά το jail break, αλλά πρόσφατα.

Το jail break είχε γίνει τον Ιούνιο, αλλά το πρόβλημα παρουσίαστηκε 20/12.

Μέχρι τότε δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Να προσθέσω ότι τώρα το κουμπί δεν δουλεύυει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον ειναι στην εγγυηση κανεις αυρο που ειπε ο φιλος απο πανω, βεβαια το προβλημα ειναι οτι θα σου δωςουν ανακατασκευασμενο γιατι οι εταιριες εδω δεν τα φτιαχνουν. Αν θες καλο τεχνικο στειλε μου μηνυμα, δεν κοστιζει πολυ το κουμπι να αλλαχτει, 5 ευρω εχουν τα κουμπια.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και από μένα είχα το ίδιο πρόβλημα με το iPhone μου και όταν το πήγα στο σέρβις μου είπαν ότι το τηλεφώνω έχει υγρασία και οτι πρεπει να πλήρωσω 180 € για αντικατάσταση συσκευής (ενώ είχα εγγύηση ) το jailbreak που λες δεν παίζει κανένα ρόλο...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε ενα restore και πηγαινε το για service. δεν εχει σχεση με το service που παρεχεται σε iphone εντος εγγυησης.

εκει αν κρινουν οτι δεν επιδιορθώνεται θα σου εγκρινουν καποια αντικατασταση με καποιο ανακατασκευασμενο σε bulk συσκευασια, ενω η εγγυηση θα συνεχισει για οσο υπολοιπο εχεις κ δεν θα ανανεωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου το home button του 3gs του έριξε καθαρό οινόπνευμα,κλειστή την συσκευή,και το πάτησε επανειλημμένα.

Είπε οτι δουλεύει καλύτερα και από ότα το ειχε πάρει καινούργιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου το home button του 3gs του έριξε καθαρό οινόπνευμα,κλειστή την συσκευή,και το πάτησε επανειλημμένα.<br>

Είπε οτι δουλεύει καλύτερα και από ότα το ειχε πάρει καινούργιο....

Υπαρχουν βιντεακια στο ιντερνετ που το περιγραφουν αυτο οντως. Μετα απο λιγες μερες εμενα προσωπικα σε iphone4 το προβλημα επανηλθε. Πλεον οποτε κολλαει κανω το ιδιο μεχρι την επομενη φορα. Αλλα μιλαμε για μικρα κολληματα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να κανεις recalibrate αν και η ζημια μοιαζει πιο πολυ hardware γιατι εγινε ξαφνικα και οχι σταδιακα.

 

http://appadvice.com/appnn/2011/12/how-to-recalibrate-your-idevices-home-button

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...