Προς το περιεχόμενο

..The Animus Project..


Doc1355

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 416
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπα σιγουρο ειναι γιατι ειμαι παλι νυχτα οποτε μην κανεις ορεξη για βολτα :-P

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όρεξη για βόλτα δεν έχω γιατί μου έχεις πεί τι είσαι απο δουλειά... αυτά που έχεις πεί πιο πάνω πότε θα τα κάνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά τώρα είδα για πρώτη φορά αυτό το project απλά τα συχαριτίριά μου σε αυτόν π το έκανε.. 

μακάρι νά μπορούσα απόλες τις απόψεις να κάνω κάτι τέτοιο... απλά ΓΑΜΑΤΟ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Και απλα να σου πω οτι οπως εκανα εγω αυτο ετσι και εσυ μπορεις να κανεις κατι αναλογο αν το θελησεις!

 

Με υπομονη και κεφι γινονται ολα :-)

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφ τελικά ξεκίνησα με όλη την καλή θέληση να ασχοληθώ εντατικά αλλά δεν..

 

Για κάποιο λόγο τα 3dMark έφαγαν κόλλημα και δεν μου βγάζουν σκόρ,οπότε πρέπει να κατεβάσω..εχμ γκουχου γκουχου ΑΓΟΡΑΣΩ τις κανονικές εκδόσεις και όχι τις free από το site :)

Μου βγάζουν το παρακάτω μήνυμα:

 

3d_Mark11_Error.png

 

 

Anyway αφού το έτρεξα 3 φορές και πήρα και τις 3 τα....παραπάνω error είπα να ρίξω ένα prime95 για να δω max θερμοκρασίες.

Να πω ότι στο screenshot θα δείτε αρκετά ανεβασμένες τις min θερμοκρασίες αλλά δεν είναι αυτές οι πραγματικές,οι συγκεκριμένες είναι ενώ άνοιξα το Core Temp μετά τα 3 αποτυχημένα 3dmark runs!

Παρόλα αυτά και αυτές να ήταν δεν με απασχολεί και τόσο η idle κατάσταση :P

Να αναφέρω ότι οι idle θερμοκρασίες είναι σχεδόν ίδιες με αυτές που είχα και στην Η100. Το θέμα είναι τι γίνεται στο load όμως..

 

 

Λοιπόν,όπως θα δείτε παρακάτω το Prime έγινε σε stock ρολόγια και όλες τις ρυθμίσεις στο Auto (και το Vcore).

Το Vcore που παίρνει ο επεξεργαστής με τις ρυθμίσεις στο Auto είναι 1.24!!!

Με την Η100 δεν θυμάμαι τι θερμοκρασίες είχα με Stock ρολόγια και Auto ρυθμίσεις αλλά θυμάμαι πολύ καλά ότι ο επεξεργαστής μου είναι σχετικά ζεστός σε σχέση με άλλους 2500k και επίσης θυμάμαι πολύ καλά τις θερμοκρασίες μου σε μεγαλύτερες συχνότητες.

 

Να πω επίσης ότι με ένα κλίκ παραπάνω ρεύμα από αυτό που δίνει η μητρική στο Auto ο επεξεργαστής παίζει στα 4.5Ghz απολύτως σταθερά :)

 

Δέκα λεπτά το άφησα γιατί και 1 ώρα να το άφηνα παραπάνω δεν πρόκειται να πάει..

 

Prime95_Stock.png

 

 

Οι κάρτες σε idle κατάσταση είναι γύρω στους 5 βαθμούς κάτω σε σχέση με τον αέρα αλλά σε load πραγματικά έπαθα πλάκα!

Η μία κάρτα (αυτή που είχα πριν κάνω crossfire) είναι πιο ζεστή από την άλλη και η διαφορά τους παίζει γύρω στους 7 βαθμούς..τις κάρτες όμως θα τις δούμε την επόμενη φορά καθώς έφαγα πολύ χρόνο ψάχνοντας τι παίζει με τα 3dMark και δεν προλαβαίνω να ανεβάσω άλλα.

 

Ενα σας λέω όμως.....από μεθαύριο έχω άδεια :P  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάνο οι temp του cpu έχω την εντύπωση πώς έπρεπε να ήταν πιο κάτω κοίτα σε εμένα στα 4 και με τα fans να βγάζουν αέρα απο μέσα πρός τα έξω, αν τα είχα να βάζουν αέρα απο έξω πρός τα μέσα θα είχα 5 βαθμούς πιο κάτω, θυμάσαι....

 

 

prime.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάνο οι temp του cpu έχω την εντύπωση πώς έπρεπε να ήταν πιο κάτω κοίτα σε εμένα στα 4 και με τα fans να βγάζουν αέρα απο μέσα πρός τα έξω, αν τα είχα να βάζουν αέρα απο έξω πρός τα μέσα θα είχα 5 βαθμούς πιο κάτω, θυμάσαι....

 

 

Βασίλη είσαι στα 4Ghz με 1.1v και έχεις 67 βαθμούς max.

Είμαι στα 3.7Ghz με 1.24v και έχω 57 βαθμούς max..με την διαφορά όμως ότι με 1.25v ο επεξεργαστής μου παίζει σταθερά στα 4.5Ghz (έτσι τον είχα με την Η100)!

 

Δηλαδή ας πούμε σαν παράδειγμα ότι θα είμαι 500Mhz παραπάνω από εσένα,με περισσότερο ρεύμα από εσένα και θα έχω ~10 βαθμούς κάτω από εσένα.

Οι ανεμιστήρες μου βγάζουν αέρα,δεν εισάγουν όπως γνωρίζεις άρα το ίδιο ισχύει και σε εμένα,επίσης αν συγκρίνουμε μεγαλύτερες συχνότητες οι οποίες απαιτούν και περισσότερο ρεύμα (1.4v για παράδειγμα) θα δεις ότι εκεί η διαφορά μεγαλώνει δραματικά!!!

 

 

Άλλωστε υποτίθεται ότι βάζεις νερά για να πετύχεις υψηλά ρολόγια έτσι,δεν το βάζεις για να είσαι stock :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει κάποιος να πάει σε υδρόψυξη από καλή αερόψυκτρα ; (Bequiet dark rock pro 2)

για ποιον λογο την be quiet?

πηγαινε στις νεες noctua oi οποιες και υπαρεριστες ειναι αλλα δεν ειναι και ογκολιθοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...