Προς το περιεχόμενο

Ηχος απο LED TV


Darky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω να κανω μια ερωτηση σχετικα με μια νεα tv που αγορασα χτες και συγκεκριμενα την Philips 32PFL2807H LED TV 32''

 

Δεν ξερω εαν ειναι χαζη ερωτηση μια και δεν ξερω πολλα απο τηλεορασεις αλλα οταν ειναι ανοιχτη ακουγεται απο πισω ενας ηχος σαν υψηλης συχνοτητας.Εαν την βαλω στο mute και απο σχετικα κοντινη αποσταση 2 μετρων περιπου που καθομαι μπορω να τον ξεχωρισω ευκολα και εαν εχω ανοιχτα τα ηχεια της με ηχο και επειδη ειμαι σε ησυχο δωματιο παλι μπορω να τον ακουσω λιγο (εαν προσπαθησω λιγο βεβαια μιας και τοτε τον χανω).Εαν αλλαξω καναλι και η οθονη ειναι μαυρη ο ηχος σταματαει και μετα οταν ξαναβγει εικονα τοτε ο ηχος ξαναξεκιναει.Ο ηχος μοιαζει να βγαινει απο το επανω μερος στις σχισμες για αερα που εχει.Απο εκει βλεπω και 2 φωτεινα κυκλακια που μαλλον ειναι απο το backlight.Το αναφερω αυτο γιατι ο ηχος μου θυμιζει αυτος που εχουν κατι λαμπες οταν αναβουν(κανω υποθεσεις τωρα :P).

Ενταξει μπορω να ζησω και με αυτον ,αλλα ειναι φυσιολογικος να υπαρχει?Γενικα οι τηλεορασεις βγαζουν τετοιο ηχο ή πρεπει να ειναι αθορηβες τελειως?Μια πιο μικρη που εχω στις 19 ιντσες (samsung LED) δεν τον εχει,ή μαλλον εχει αλλα πρεπει να κολησω το αυτι μου πανω της.Η philips ειναι εμφανης ηχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηνιο ειναι αυτο που ακουγεται

γενικα το παθαινουν αυτο,δεν ειναι προβλημα,απλα ειναι λιγο ενοχλητικο αναλογα την ενταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...