Προς το περιεχόμενο

Tablet με 150 ευρώ


andrikakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια σας πολλά!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα tablet με 150 ευρώ κυρίως για σερφάρισμα και ταινίες.(εννοείται εφαρμογές όχι πολύ βαριές)

Θέλω να είναι 9-10 inches.

 

Προτιμώ να είναι από Ελληνικό site αλλά έχω βρει και αυτό.

Καλό είναι για αυτά που θέλω;

 

Ας μου προτείνεται ότι καλύτερο μπορείτε! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα και κανα hands-on στο youtube για να παρεις μια γευση!

παντως με αυτα τα χρηματα θα παρεις κινεζο-αξιολογο tablet.. εγω ψηνομαι πολυ με το ainol αλλα δεν ξερω ποιο!!  κοιταει στα  "ματια" brand name του χωρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα και κανα hands-on στο youtube για να παρεις μια γευση!

παντως με αυτα τα χρηματα θα παρεις κινεζο-αξιολογο tablet.. εγω ψηνομαι πολυ με το ainol αλλα δεν ξερω ποιο!!  κοιταει στα  "ματια" brand name του χωρου

ωραια... Ποιο απο τα δυο ειναι πιο καλο;

Το budapest ειναι δυπυρινο αλλα το desire εχει 3g, 2 ωρες παραπανω αναμονη η μπαταρια,16gb και ΠΟΛΛΑ 5αστερα reviews...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα δεν λέει για ταινίες ε;

 

Έχεις κάποιο να προτείνεις; 

Μια χαρα κανει για ταινιες 720p. Υποθετω θα παιζουν και 1080p χωρις προβλημα. Δεν θα κολλας και τη μυτη σου στην οθονη για να ξεχωρισεις τα pixels.

Ας μην ξεχναμε οτι δεν εχει περασει και τοσος καιρος απο τοτε που βλεπαμε dvd (χαμηλοτερη αναλυση απο την οθονη του tablet) σε οθονες πολλαπλασιας επιφανειας και ηταν μια χαρα.

 

Ο μονος δισταγμος μου για το desire θα ηταν ο μονοπυρηνος επεξεργαστης. Κατα τ'αλλα πολυ καλο για τα λεφτα του. Το Budapest εχει 2πυρηνο αλλα η μπαταρια διαρκει λιγοτερο, ενω με τα 8gb που εχει θα χρειαστεις σιγουρα και μια sdcard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο εξωτερικο κοιτας τελικα?

ε στην Ελλάδα δεν βρήκα και τπτ καλό στα 150...

 

Μια χαρα κανει για ταινιες 720p. Υποθετω θα παιζουν και 1080p χωρις προβλημα. Δεν θα κολλας και τη μυτη σου στην οθονη για να ξεχωρισεις τα pixels.

Ας μην ξεχναμε οτι δεν εχει περασει και τοσος καιρος απο τοτε που βλεπαμε dvd (χαμηλοτερη αναλυση απο την οθονη του tablet) σε οθονες πολλαπλασιας επιφανειας και ηταν μια χαρα.

 

Ο μονος δισταγμος μου για το desire θα ηταν ο μονοπυρηνος επεξεργαστης. Κατα τ'αλλα πολυ καλο για τα λεφτα του. Το Budapest εχει 2πυρηνο αλλα η μπαταρια διαρκει λιγοτερο, ενω με τα 8gb που εχει θα χρειαστεις σιγουρα και μια sdcard.

μια χαρά είναι τότε...

τι διαφορά μπορείς να καταλάβεις σε ένα tablet στους πυρήνες;  :fear:

Δεν νομίζω η διαφορά να είναι φανερή. Ούτως η άλλως για σερφάρισμα το θέλω πιο πολύ και όχι για games τόσο. Γενικότερα μου φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του... 

 

Και μάλλον θα το αγοράσω σήμερα!  :devil:

 

 

ερώτηση: Θα μπορώ να το αναβαθμίσω σε jelly bean?

Επεξ/σία από andrikakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι τότε...

τι διαφορά μπορείς να καταλάβεις σε ένα tablet στους πυρήνες;  :fear:

 

ερώτηση: Θα μπορώ να το αναβαθμίσω σε jelly bean?

Αμα το θετεις ετσι θα σε καλυψει ο επεξεργαστης του.

 

Για jelly bean εξαρταται απο το αν βγαλει update ο κατασκευαστης. Μονο οι συσκευες nexus απ'οσο ξερω παιρνουν ολες την τελευταια εκδοση android γιατι τρεχουν τον κωδικα αυτουσιο. Οι υπολοιπες θελουν και αλλαγες και μερικες εταιριες καθυστερουν η δεν ασχολουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρήγγειλα.. Λογικά την άλλη βδομάδα θα μπορώ να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου, 

Επεξ/σία από andrikakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έφτασε χθες το ταμπλετ και είναι μια χαρά για τα λεφτά του.. Αυτό που με εκνευρίζει όμως είναι το αδύναμο σήμα του και ότι αργεί το download σε μεγάλη σύνδεση.

Αυτά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε χθες το ταμπλετ και είναι μια χαρά για τα λεφτά του.. Αυτό που με εκνευρίζει όμως είναι το αδύναμο σήμα του και ότι αργεί το download σε μεγάλη σύνδεση. Αυτά :-)

καλοδουλευτο..

το budapest αγορασες τελικα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...