Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τον Φάκελο user


Πάνω Κάτω

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε στον υπολογιστή μου.

Χρησιμοποιώ τα windows xp, home editions και κάποια στιγμή έβαλα το cd (οδηγό) των windows xp και έκανα πάλι την εγκατάστασή τους. Όταν άνοιξα τον υπολογιστή, όλα τα αρχεία από την προηγούμενη χρήση των windows xp βρέθηκαν σε ένα φάκελο με το όνομα "user".

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω τον φάκελο "user" και κάθε φορά που θέλω να ανοίξω μου λέει ότι:

"Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο C:\Documents and Settings\user.
Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση"

Θα ήθελα να μου πει κάποιος, πως μπορώ να ανοίξω το φάκελο "user" ώστε να κάνω χρήση τα αρχεία που έχει μέσα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο υπολογιστής σου έχει τη δυνατότητα να ξεκινήσει από CD/DVD Drive κατέβασε το Parted Magic, ξεκίνησε με αυτό και πάρε τα αρχεία σου από το φάκελο user και βάλε τα σε κάποιον άλλο.

Αν ο υπολογιστής σου έχει τη δυνατότητα να ξεκινήσει από USB Stick κατέβασε το YUMI – Multiboot USB Creator (Windows) και το Parted Magic, τρέξε το YUMI και πέρασε το Parted Magic σ' ένα USB Stick (Προσοχή, θα γίνει διαμόρφωση του USB Stick και θα χαθούν τα περιεχόμενά του).

Στη συνέχεια ξεκίνησε τον υπολογιστή σου από το USB Stick και πάρε τα αρχεία σου.

 

Στο επόμενο θέμα που θα ανοίξεις στο forum καλό θα είναι να αναφέρεις περισσότερες λεπτομέρειες για τη σύνθεση του υπολογιστή σου και το λογισμικό σου, ώστε να παίρνεις πιο εύκολα απαντήσεις.

 

Καλές γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Δεν γνωρίζω τι πρέπει να σου πω σχετικά με τον υπολογιστή, και αυτό το δείγμα που έβαλες κάτω δεν με βοηθά και πολύ από την άποψη ότι δεν γνωρίζω που μπορώ να τα δω, ώστε να τα αναφέρω. Είμαι αρχάριος με τον υπολογιστή (ξέρω μόνο το photoshop και το word τα οποία και δουλεύω).

 

Κατέβασα το Parted Magic το οποίο δεν κατάλαβα τι έπρεπε να κάνω για να το χρησιμοποιήσω.

 

Τώρα έχω κάνει φορματ.

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για την απάντησή σου.

 

Καλή χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεί να δώσεις στοιχεία του hardware, από τι αποτελειται ο υπολογιστης.

 

Μπορεις να τα δεις κατεβαζοντας αυτο το προγραμμα.

 

Αυτοματως θα αναγνωρισει το υλικο και θα σου βγάλει ακριβως ποιο ειναι αυτο.

 

 http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...