Προς το περιεχόμενο

2 οθόνες στην 6870


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα.

Έχω την 6870 και θέλω να συνδέσω πάνω και 2η οθόνη.Εξόδους έχει 2 dvi και 4 mini hdmi, και τις δυο θέλω να τις συνδέσω στα dvi πάνω.Η κύρια είναι μια lg led 23'' με μαξ ανάλυση 1080 και η 2η που θέλω να βάλω πάνω μια  philips 22'' lcd με μαξ ανάλυση 1080,και οι 2 είναι 60hz

Συνδέω την 2η οθόνη πάνω,αλλά δεν λέει να πάρει σήμα.. no video output λέει.

Κάνω δεξί κλικ screen resolution, και πατάω identify και detect και δεν την βγάζει την 2η οθόνη.Πατάω και windows key+P(windows 7) και διαλέγω extend αλλά πάλι τίποτα.Από το catalyst δοκίμασα,πάλι τίποτα.

Τι να δοκιμάσω;

Δοκίμασα,να αλλάξω τις οθόνες στα dvi..Όταν έβαζα την 2η οθόνη στο 1ο dvi ανάβει,και δεν ανάβει η 1η οθόνη στο 2ο dvi.

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά θα έπρεπε να στην διαβάσει αν υποστηρίζει eyefinity τεχνολογια η κάρτα γραφικών δοκίμασε μια να δεις αν έχεις του τελευταίους drivers αν ναι δες μια την σύνδεση ξανα απο pc προς οθόνες μήπως δε πατά καλα δε χρειάζεται να κανείς απο windows κάποια ρύθμιση μονο απο cataly είσαι οκ αν και να ξέρεις θέλεις 3 monitor για eyefinity. Γιατι με 2 θα χεις πρόβλημα αν παίζεις συνδρομητικό παιχνίδι θα σε ξεστραβοσει θα ειναι ο μισως στο ένα μόνιτορ και ο άλλος στο άλλο. Αν μπεις για 3 μόνιτορ πρέπει να βρεις adaptora active σε Hdmi active ειναι μη διάθεση απο την ati προς το παρόν

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να παίζω παιχνίδια σε 2 οθόνες..Θέλω στην μία,και στην άλλη απλά να έχω να βλέπω τι γίνεται στο background όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή.

 

Η 6870 που έχω υποστηρίζει μια χαρά έχει eyefinity ως 6 οθόνες απότι είδα.

 

Με τρελαίνει που ανάβει η μία μόνο από τις 2..Τί να κάνω να νοιώσει η 2η θύρα;Γιαυτό απορώ,όπως είπες κανονικά θα έπρεπε να ανάβει και να μου την κάνει detect..

Θέλω 2 οθόνες,όχι 3 ξαναλέω!!Δεν είπα ποτέ μου για 3 οθόνες.

 

διαβάζω και αυτόν εδώ

http://www.tomshardware.co.uk/forum/304311-15-6870-multi-display-problem

παίζει τέτοιο θέμα με τα dvi ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...