Προς το περιεχόμενο

Fujitsu: Τα Windows 8 είναι η αιτία για τις χαμηλές πωλήσεις των προϊόντων μας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα win8 δεν έχω αποφανθεί αν είναι καλά η κακά γιατί τα δοκίμασα ελάχιστα (2 φορές από 5 λεπτά) σε public. Αυτό που κατάλαβα σε λιγο χρόνο που τα είδα είναι ότι

 

  • α) ένας πολύ έμπειρος χρήστης (όπως η αφεντιά μου) δεν μπορεί να τα δουλέψει με την μία. Δεν ξέρω αν συνηθίζεται αλλα δεν είναι καλό. Είναι τα πρώτα windows που με δυσκολεύουν  Η εναλλαγή tiles (αντί start) και desktop πολύ αρνητική και αταίριαστη εικόνα. Όταν εγκατέστησα πρώτη φορά τα win95 (από win 3.11) ήταν μεγάλη αλλαγή αλλά ευχάριστη τότε. Έβλεπες την πρόοδο, τώρα πρέπει να σκεφτείς επιχειρήματα για την δικαιολογήσεις.

 

  • β) Θέλεις να πιάσεις την οθόνη να χρησιμοποιήσεις touch αλλά μονο δαχτυλιές αφήνεις (Εκτός ένός μοντέλου που είχε touch). Είναι προφανές ότι το λειτουργικό φτιάχτηκε για touch οθόνες αλλα τα laptop ΔΕΝ έχουν ακόμα (κοινώς είναι ανέτοιμο το hardware). Η επόμενη γενιά πιστεύω θα έχει εκτός από touchpad και οθόνη αφής.

 

  • γ) Το "κλασσικό" ποντίκι ΔΕΝ ταιριάζει στο νέο UI. Το touchpad είναι πιο σωστό αλλα δεν έχει ακρίβεια  οπότε τι κάνουμε? Περιμένουμε τα "νέα" mouse της logitech, MS που έχουν επιφάνειες αφής αντί πλήκτρα (ενοποίηση touchpad, mouse). άρα το hardware είναι "ανώριμο/ανέτοιμο" και σε αυτήν την περίπτωση.

 

Ξέρω ότι με τον καιρό θα τα αποδεχθώ, δεν θα κάνει πίσω η MS. Τα άλλαξε για να τα αλλάξει. Δεν τα έκανε καλύτερα ή χειρότερα από άποψη UI (η μηχανή/πυρήνας είναι καλύτερη ωστόσο) τα έκανε απλά διαφορετικά, και θα εισπράξει δυσαρέσκεια για αυτό. Αυτό σε συνδυασμό με το ΛΑΘΟΣ ή ΑΝΕΤΟΙΜΟ αν προτιμάτε hardware θα καθυστερήσει την διείσδυσή τους. 

 

Την ίδια κακή εντύπωση μου έκανε και το unity του linux. Το πάλεψα καμιά εβδομάδα πριν το "σουτάρω" και βάλω cinammon. Στο linux ¨ομως έχω επιλογές, στα windows τι κάνω? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope, tell me about it.

google it...

Περιληπτικα τα win 8 εχουν ιδιο πυρηνα με τα wp 8 και ετσι καποιος που ειναι developer γραφει τον ιδιο κωδικα παντου,Γιαυτο και θελει win 8 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιν καειμενη την windows ,ολες οι εταιριες τιν κανουν πολεμο.τοσα χρονια μας περνει τα σοβρακα για λογισμικα που οι αλλες εταιριες μας τα προσφερουν δωρεαν και σχεδον ειναι ισαξια και καποια καλυτερα.καταφερε να δημιουργησει εξαρτισει στον κοσμο ωστε να μην μπορεις να τα αποφυγεις,καταφερε να πουλιουντε pc's και lapto's χωρις να εχεις τιν επιλογη λογισμικου,δηλαδη η το περνεις με windows η δεν στο πουλαμε,αρα για να εχεις pc σημερα πρεπει να πληρωσεις και τα windows.νταβατζιδες με ολη τιν συμασια τις λεξεως!αντιθετος δεν ακουσα κανεναν να μιλαει για τα linux που δεχοντε πολεμο εδω και χρονια.αλλα με το 80 τις εκατο τον χρηστων να εχει σπασμενο λογισμικο(και μην πει κανεις οτι ειναι ψεμα)ποιος θα μιλησει.αν ομως επρεπε να πληρωσουν κανονικα για ολα αυτα που προσφερει η microsoft ( windows,office,και τα υπολιπα)θα ηθελα να δω ποσο ψηλα θα ηταν τα windows!το μονο που ξερω ειναι οτι η microsoft βρηκε τον τροπο να χειραγωγη τον κοσμο και λυπαμε πολυ γιατι υπαρχουν ισαξια λογισμικα και με περισσοτερες δυνατοτιτες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη, ειναι αληθεια πως και εγω στην αρχη ειχα βαλει τα RC8 και τα εβγαλα μετα απο 2 μηνες για το λογο του οτι δεν ειχαν κατι ουσιαστικο να μου προσφερουν. Τωρα που εψαξα λιγο το market και το OS δε επιστρεφω στα 7 με τπτα.

Τo λογικo λαθoς που βρησκω σε πολλους που τα αποριπτουν ειναι το εξις

"Ψαχνω το" Το οτι πας στα settings αγαπητε χρηστη για να βρεις αυτο που θες ειναι λαθος απο την αρχη. Ας δουμε τον τροπο στα 7 και στα 8, για να παμε σε κατι θαμενο οπως πχ το "Disk managment" για να πεταξουμε ενα φορματ σε ενα raw partition.

Windows 7: Start->Control panel->Administrative tools->Computer Managment->Storage->Disk managment

Εχουμε δηλαδη 6 clicks και αυτο αν θυμομαστε που ειναι και δεν παμε στα properties του MyComp πρωτα.

Παμε τωρα στα Win8
Windows 8: Winkey+Q->γραφουμε "Disk"->Click στο "Create and format disk partitions"

Εχουμε δλδ 3 clicks, και χωρις να ξερουμε που ειναι για να φτασουμε στην ιδια οθονη ή να μην χρησημοποιησουμε το mouse και να πατησουμε το "κατω" και το enter μετα το γραψιμο του "disk"

Εδω να σημειωσω πως τα αποτελεσματα βγαινουν instant χωρις χρονο αναμονης ή loading, και με το indexing κλειστο.

Τελος αν μετανιωσω για το φορματ ενω γραφω το disk πχ δεν ψαχνω το tile με to desktop, απλα παταω το Winkey+D και ειμαι παλι πισω.
Πιστευω πως τα πραγματα ειναι καθαρα θεμα εξοικιωσης και τιποτα δεν ειναι ποιο δυσκολα προσβασιμο επηδη λειπει το start button, το αντιθετο, πλεον δε χρειαζετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιν καειμενη την windows ,ολες οι εταιριες τιν κανουν πολεμο.τοσα χρονια μας περνει τα σοβρακα για λογισμικα που οι αλλες εταιριες μας τα προσφερουν δωρεαν και σχεδον ειναι ισαξια και καποια καλυτερα.καταφερε να δημιουργησει εξαρτισει στον κοσμο ωστε να μην μπορεις να τα αποφυγεις,καταφερε να πουλιουντε pc's και lapto's χωρις να εχεις τιν επιλογη λογισμικου,δηλαδη η το περνεις με windows η δεν στο πουλαμε,αρα για να εχεις pc σημερα πρεπει να πληρωσεις και τα windows.νταβατζιδες με ολη τιν συμασια τις λεξεως!αντιθετος δεν ακουσα κανεναν να μιλαει για τα linux που δεχοντε πολεμο εδω και χρονια.αλλα με το 80 τις εκατο τον χρηστων να εχει σπασμενο λογισμικο(και μην πει κανεις οτι ειναι ψεμα)ποιος θα μιλησει.αν ομως επρεπε να πληρωσουν κανονικα για ολα αυτα που προσφερει η microsoft ( windows,office,και τα υπολιπα)θα ηθελα να δω ποσο ψηλα θα ηταν τα windows!το μονο που ξερω ειναι οτι η microsoft βρηκε τον τροπο να χειραγωγη τον κοσμο και λυπαμε πολυ γιατι υπαρχουν ισαξια λογισμικα και με περισσοτερες δυνατοτιτες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Την windows,ναι οπως και η Playstasion Οπως και η xbox.

Αυτο αναιρησε γιατι λες τοσα χρονια σου περνει τα σοβρακα ενω εχεις επιλογη να πας σε αλλο λογισμικο,

Ναι οκ στα λαπτοπ δεν μπορεις αλλα θες να μου πεις δινεις ενα χιλιαρικο πανω κατω να παρεις ενα λαπτοπ και σε πειραξε οτι πληρωσες για windows και ποια αλλα λειτουργικα ειναι στην ουσια καλυτερα?Ασ μην επεκταθουμε σε αυτο.

Τα λινουξ ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και ποιος ξεκινησε τον πολεμο οπως λες γιατι αμα το πιασουμε αυτο εδω μεσα θα πεσουν ολοι να μας φανε ειναι θεματα που ιστορικα δεν εχουν αρχη απο που ξεκινησε τι.

Μετα λες βρηκε τροπο να χειραγωγει ναι ναι και απο κατω μας γραφει οτι εστειλες το μην σου απο το iphone....ok

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Windows 7: Start->Control panel->Administrative tools->Computer Managment->Storage->Disk managment

 

Εχουμε δηλαδη 6 clicks και αυτο αν θυμομαστε που ειναι και δεν παμε στα properties του MyComp πρωτα.

 

Παμε τωρα στα Win8

Windows 8: Winkey+Q->γραφουμε "Disk"->Click στο "Create and format disk partitions"

 

Εχουμε δλδ 3 clicks, και χωρις να ξερουμε που ειναι για να φτασουμε στην ιδια οθονη ή να μην χρησημοποιησουμε το mouse και να πατησουμε το "κατω" και το enter μετα το γραψιμο του "disk"

[...]

Γιατί το πας από άλλο path στα 7άρια;

Πατάς το orb, γράφεις disk, click στο "Create and format disk partitions".

Το ίδιο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ίδιο και καλύτερο, γιστί έχεις και τις ρυθμίσεις όπως τις ήξερες. (2 επιλογές)

 

Μέθοδοι μέσω "Search" και ΑΡΑ πληκτρολόγησης είχαμε επί εποχής DOS (κάποιοι τα προλάβαμε για τα καλά). Όπως διδάσκονται και οι φοιτητές πληροφορικής αυτό προυποθέτει να "ξέρεις" πως λέγεται, γράφεται η "εντολή" (περίπτωση CLI) ή στο περίπου (περίπτωση search). Θεωρήθηκε πρόοδος η χρήση εικονιδίων (εικόνας/συμβολο) αντί εντολών. Είναι αποδεκτό ότι το CLI είναι καλύτερο (αποδοτικότερο) από το συμβατικό GUI αλλά πρέπει να "θυμάσαι" πολλά (shortcuts, commands κτλ) και βοηθούν μονο τον έμπειρο. Τα εικονίδια και τα κλικ είναι το ανάποδο (θυμάσαι θέση και σειρά γεγονότων όχι ονόματα). Η MS (μάλλον ο φιλος LIED) τώρα μας λέει από το γραφικό δεν βρίσκεις τίποτα, γιατί δεν δοκιμάζεις να "γράψεις"(το οποίο έτσι και αλλιως δούλευε στα 7, πρώτη επιλογή στο start και δεν ξέρω αν έχει και shortcut). Και να "ξαναμάθεις" μερικά ακόμα shortcuts αλλά και να ξαναμάθεις αυτά που "άλλαξε"..

 

Παιδιά και καλά στοιχεία να έχει το gui των 8 εν γένει έχει λάθη. Θα τα συνηθίσουμε αλλα είναι λάθη. Εντάξει το store είναι σωστό (Βολικό και κερδίζει η MS) αλλα δεν μπορούσαν να το ενσωματώσουν στα 7? (Ασφαλώς και θα το κάνουν και στα 7 ως εφαρμογή). 

 

Y.Γ. ακόμα δεν χώνεψα το "νέο" και "καλύτερο" interface του office 2007 και μετά και ας το δουλεύω 4 χρόνια. ΔΕΝ είναι καλύτερο από το 2003. Χειρότερο είναι στο σύνολο του. Τα μεμονομένα θετικά στοιχεία του μπορούσαν να είχαν υιοθετεί χωρίς να τα κάνουν σαλάτα και όλα από την αρχή. Ένα υβρίδιο (μενού και ρίμπον θα ήταν καλύτερο). Το ίδιο κάνουν τώρα με τα 8 νομίζω, χαλάνε την "συνέχεια" που είχαν τα 7..  (θα περιμένω ωστόσο πριν βγάλω πόρισμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω ήδη 2 μήνες τώρα, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν τα θες;

Όπισθοδρομικά άτομα τα οποία έχουν δει το λειτουργικό από βιντεάκια στο youtube. Διότι αν ήταν χρήστες θα βλέπαν την διαφορά από τα προηγούμενα κατευθείαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρότατο λειτουργικό, ειδικά για να δουλέψεις.

Το Macintosh παρεμπιπτόντως δεν είναι λειτουργικό, είναι υπολογιστής. Το OSX είναι λειτουργικό και είναι επίσης ότι καλύτερο τόσο για απλή χρήση όσο και για να δουλέψεις.

 

Τα Windows 8 κατά τη γνώμη μου είναι επανάσταση. Η Microsoft δεν είναι τυχαία εταιρία και έχει μπει δυναμικά στο παιχνίδι. Πρώτη φορά που στο λειτουργικό της ενσωματώνει Store από όπου μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές. Είναι πάρα πολύ όμορφα και ταχύτητα. Προσφέρονται επίσης σε πολύ χαμηλή τιμή. 30€ για λειτουργικό το οποίο μπαίνει σε ότι μηχάνημα θέλεις, είναι καλό deal.

 

Δηλώνω ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τα Windows 8. Πρώτη φορά αγοράζω Windows και πρώτη φορά έχω βάλει Windows μετά από λίγες ημέρες κυκλοφορίας.

Ναι συγνώμη για το λάθος το OSX ήθελα να πω... απλά πάει πακέτο με τα mac συνήθως...

 

Όσο για το αν είναι σοβαρό λειτουργικό για δουλειά...

Για να μην μιλήσω για άλλα επαγγέλματα θα πω για το δικό μου.

Είμαι γραφίστας, έχω δουλέψει και με τα 2 λειτουργικά, σε πληροφορώ εκ πείρας ότι σε μηχανήματα με ίδια spec τα windows ήταν ταχύτερα και σε ότι αφορά την χρήση των προγραμμάτων της σουίτας της Adobe.

Επίσης είναι απείρως πιο εύχρηστα και μέσα στο λειτουργικό.

Ένα απλο παράδειγμα θα σου φέρω.

Είσαι στο InDesign έχεις τελειώσει την μακέτα σου και θέλεις να την σώσεις.

Στα win από το παράθυρο του save μπορείς να δημιουργήσεις νέο φάκελο όπου θέλεις να μεταφέρεις τον φάκελο όπου θές να σβήσεις αρχεία κτλ. σαν να έχεις ανοίξει τον explorer.

Στο OSX δεν γίνεται αυτό πρέπει να υπάρχει ο φάκελος που θέλεις να το σώσεις.

Και πίστεψε με μπορεί τα 10 δευτερόλεπτα που μπορεί να κερδίσεις μετράνε γιατί αυτό γίνεται πολλές φορές την ημέρα

 

Επίσης έχω "στήσει" δίπλα δίπλα win και osx μηχανήματα για δοκιμάσω το άνοιγμα και το κλείσιμο πολλών αρχείων και προγραμμάτων ταυτόχρονα...

Εκεί το osx στις περισσότερες δοκιμές πάγωνε (beach ball) όταν έτρεχαν 2-3 προγράμματα ταυχρονα και ζητούσα να κάνει αποθήκευση.

 

Και για να προλάβω όσους μου πουν ότι δεν ήταν σωστά ρυθμισμένο κτλπ.

Ήταν 2 μηχανήματα με φρεσκοπερασμένα λειτουργικά και τα προγράμματα αυτά.

 

Για 3d rendering έχω ακούσει τα ίδια ακριβώς αλλά επειδή δεν το έχω τεστάρει προσωπικά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά.

Για μουσικά προγράμματα που πάλι λένε ότι είναι κορυφή, δεν έχω κάν ακούσει γνώμες.

Κοινώς έχω καταλήξει ότι πραγματικά δεν αξίζει το osx ούτε για δουλειά όπως το διαφημίζουν. Το απόλυτο μηχάνημα για τον επαγγελματία... κτλ. Απομυθοποιήθηκαν στα μάτια μου γιατί και εγώ πριν τα δουλέψω ένα τέτοιο ονειρευόμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα win8 δεν έχω αποφανθεί αν είναι καλά η κακά γιατί τα δοκίμασα ελάχιστα (2 φορές από 5 λεπτά) σε public. Αυτό που κατάλαβα σε λιγο χρόνο που τα είδα είναι ότι

 

  • α) ένας πολύ έμπειρος χρήστης (όπως η αφεντιά μου) δεν μπορεί να τα δουλέψει με την μία. Δεν ξέρω αν συνηθίζεται αλλα δεν είναι καλό. Είναι τα πρώτα windows που με δυσκολεύουν Η εναλλαγή tiles (αντί start) και desktop πολύ αρνητική και αταίριαστη εικόνα. Όταν εγκατέστησα πρώτη φορά τα win95 (από win 3.11) ήταν μεγάλη αλλαγή αλλά ευχάριστη τότε. Έβλεπες την πρόοδο, τώρα πρέπει να σκεφτείς επιχειρήματα για την δικαιολογήσεις.
  • β) Θέλεις να πιάσεις την οθόνη να χρησιμοποιήσεις touch αλλά μονο δαχτυλιές αφήνεις (Εκτός ένός μοντέλου που είχε touch). Είναι προφανές ότι το λειτουργικό φτιάχτηκε για touch οθόνες αλλα τα laptop ΔΕΝ έχουν ακόμα (κοινώς είναι ανέτοιμο το hardware). Η επόμενη γενιά πιστεύω θα έχει εκτός από touchpad και οθόνη αφής.
  • γ) Το "κλασσικό" ποντίκι ΔΕΝ ταιριάζει στο νέο UI. Το touchpad είναι πιο σωστό αλλα δεν έχει ακρίβεια οπότε τι κάνουμε? Περιμένουμε τα "νέα" mouse της logitech, MS που έχουν επιφάνειες αφής αντί πλήκτρα (ενοποίηση touchpad, mouse). άρα το hardware είναι "ανώριμο/ανέτοιμο" και σε αυτήν την περίπτωση.

Ξέρω ότι με τον καιρό θα τα αποδεχθώ, δεν θα κάνει πίσω η MS. Τα άλλαξε για να τα αλλάξει. Δεν τα έκανε καλύτερα ή χειρότερα από άποψη UI (η μηχανή/πυρήνας είναι καλύτερη ωστόσο) τα έκανε απλά διαφορετικά, και θα εισπράξει δυσαρέσκεια για αυτό. Αυτό σε συνδυασμό με το ΛΑΘΟΣ ή ΑΝΕΤΟΙΜΟ αν προτιμάτε hardware θα καθυστερήσει την διείσδυσή τους.

 

Την ίδια κακή εντύπωση μου έκανε και το unity του linux. Το πάλεψα καμιά εβδομάδα πριν το "σουτάρω" και βάλω cinammon. Στο linux ¨ομως έχω επιλογές, στα windows τι κάνω?

1.Προφανώς δεν ανήκεις στου power users ή βαριέσαι να ασχοληθείς!Ένα από τα δυο!

Μάθε να χρησημοποιεις και λίγο τον explorer και θα δεις ότι δε χρειάζεσαι το start!

2.Κυκλοφορουν πάνω από 30 μοντελα ultrabook/netbook με touch οθόνη και με πολύ καλές επιδόσεις και κριτικές!Οπόταν λιγη ενημέρωση παραπάνω,πριν να εκφερεις τη γνώμη σου,δε βλάπτει!

Επίσης υπάρχουν παρα πολλά λάπτοπς με multitouch touchpads,που με τους νεους drivers της synaptics είναι πλήρως useable στα νεα gestures των win8!Ένα παράδειγμα το 3χρονο qosmio μου!

3.Όσο για το ποντίκι,δε βλέπω που μπορεί να δυσκολευτεί?Το μόνο προβλημα με το ποντικι,ειναι το χέρι που το χειρίζεται,τίποτα άλλο!Με λιγη χρήση όλα γίνονται μηχανικά,πλέων!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια εννοειται οτι με συγχρονο hardware επιπεδου ι5 και lga 1155 το win xp αναπαυεται εν ειρηνη...αν και περα απο το dx11 και games τυπου just cause 2 λογω συμβατοτητας, οσον αφορα το gaming και μονο δεν νομιζω οτι υπαρχουν τραγικες διαφορες.....επαναλαμβανω, μονο για Gaming!!!

Ρε φίλε θα μας τρελάνεις? Το λειτουργικό είναι κακό και έχει ασυμβατότητα με το παιχνίδι ή η εταιρία που έχει φτιάξει το παιχνίδι? 

Όλοι προγραμματιστές εδώ μέσα μαζεύτηκαν...

 

 

 

Ποιο Game αξιοποιει αυτη τη στιγμη πανω απο 3 Gb ram φιλε μου? ξερεις πολλα???   οσο για τον ssd, εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει να περιμενω μερικα δευτερολεπτα παραπανω να φορτωσει το level.

Πρώτον εσένα δεν σε ενοχλεί...δεύτερον το ότι δεν σε ενοχλεί είναι επιχείρημα? Είναι πιο αργό και τέλος... Και τρίτον, δεν έχουν όλοι φορτωμένα τα ίδια πράματα οπότε ναι σε κάποιους όταν παίζουν game κατεβάζουν ταινία και κάνουν και άλλα πράματα φτάνει πάνω από 3gb και βάλε η κατανάλωση μνήμης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο μια εβδομάδα χρήσης , μπορω να πω ότι τα συνηθιζω και μου αρέσει το όλο περιβάλλον. Τώρα σε χρηση internet , mail , office , ταινιών , μουσικής .. Που κάνω μου φαίνονται βολικά και εύχρηστα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεταβαση απο xp σε 7 και η μεταβαση απο 7 σε 8 που εχω κανει ηταν η ιδια...Ολοι οσοι λενε οτι δεν μπορουν να συνηθισουν τα 8,ειναι οπως οταν ηταν πιο μικροι 5-10 χρονια πριν και λεγανε στους πατεραδες τους οτι δεν τα πανε καλα με την τεχνολογια..Οταν κανατε την μεταβαση απο mobile phone σε feature phone και smartphone ηταν σαν να σας βαλαν να μαθετε πυρηνικη φυσικη?
Ειναι ασχημο να λετε οτι ειναι καλυτερα τα 7 απο τα 8 χωρις μια πληρη απασχοληση πανω σε αυτα...δεν ειναι το ιδιο τις πρωτες 2 βδομαδες οπως στα 7 αλλα τα συνηθιζεις και χαιρεσαι κιολας για το ποσο σε βολευουν σε καθημερινη χρηση...κλασεις ανωτερα τα 8 και μπραβο σε οσους τα χρησιμοποιουν αντι των 7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι στον πεοντα...μόνο εγώ φώναξα FU START MENU FU.

 

Στον κάθε άσχετο που δεν ξέρει και πολλά  to app store του δίνει άπειρο ψωμί έτσι απλά και δωρεαν.Εχει κάτι να κάνει ρε παιδί μου να χαζέψει χωρίς να ανατινάξει το pc.Το app store ηταν η μαγκια που καθιερωσε τα smartphone γιατι να μην υπαρχει για το χρήστη και στα pc?

 

Στις χώρες που άλλαξε το δημόσιο σε linux τους πήρε 7 μέρες για να προσαρμοστουν.7 μέρες...για ολόκληρο λειτουργικό, progs και όλα αυτά.Και εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε ότι αντί για το κουμπί έχουμε μια start screen.Πυρηνική φυσική και έτσι.

 

Τεσπα πολύς κόσμος έχει μιλήσει και αυτά που έπρεπε να ακουστούν από γνώστες ακούστηκαν η γνώση μεταφέρθηκε οπότε μπορεί ο καθένας να τα δοκιμάσει για Κανά μήνα γιατί αυτό είναι δοκιμή .Αν είσαι καλυμμένος από τα 7 κάτσε εκεί γαμανε δεν είναι τα pc μόδα να αλλάζεις σώβρακα όποτε βγαίνει κάτι καινούργιο έχεις αυτό που εξυπηρετεί τις ανάγκες σου.

 

 

Τα windows είναι μόνο για games τουλάχιστον για έναν power user. Γαμημένο directx,Κρατας την τεχνολογία στις σπηλιές.Αντε να στρώσει το steam στο linux μπας και γλυτώσουμε το new world order.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...