Προς το περιεχόμενο

Western Digital RE4 2TB - 99€ - Getitnow


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Στην διάθεσή σας,

Getitnow.gr Customer Passion

 

 Πρώτο Βραβείο στην Εξυπηρέτηση Πελατών το 2011

Πρώτο Βραβείο στην Εξαπάτηση Πελατών

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Well, χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το getitnow, οι 2 επαφές που είχα μαζί τους είναι η τηλεόραση Philips (είχαν βάλει όταν άνοιξαν μια full HD Philips 21.5" στα 110€, και αντ'αυτού στείλανε το ίδιο μοντέλο σε 23"), και αυτή (όπου επίσης πήρα αυτό που παρήγγειλα).

 

Επίσης βλέπω ότι κι άλλα παιδιά πήραν δίσκους, κάτι που είναι σαφώς ανώτερο από προσφορές multirama και plaisio, που έχει από 0 έως 1 κομμάτι διαθέσιμο. Είναι λογικό να μην έχουν άπειρο stock, απλά θα έπρεπε να δουλεύει καλύτερα το σύστημα διαθεσιμότητάς τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγώ παρέλαβα σήμερα είχα επιλέξει αντικαταβολή και παραλαβή απο speedex οπότε ήμουν τυχερός αφού δεν έφαγα ακυράκι.Είχα παραγγείλει πρωί οπότε ήμουν απο τους πρώτους.Ευχαριστώ τον starter και την θεά τύχη (Πώς τα κατάφερα και έφαγα άκυρο απο amazon και έγκυρο απο getitnow, ο κύριος δρά με μυστήριους τρόπους.)  :P

Kαι το getitnow (Drum Roll) ταρατατά παίρνει το πρώτο βραβείο στην εξυπηρέτηση μου γιατί έκανε τα αυτονόητα. :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγώ παρέλαβα σήμερα είχα επιλέξει αντικαταβολή και παραλαβή απο speedex οπότε ήμουν τυχερός αφού δεν έφαγα ακυράκι.Είχα παραγγείλει πρωί οπότε ήμουν απο τους πρώτους.Ευχαριστώ τον starter και την θεά τύχη (Πώς τα κατάφερα και έφαγα άκυρο απο amazon και έγκυρο απο getitnow, ο κύριος δρά με μυστήριους τρόπους.)  :P

Kαι το getitnow (Drum Roll) ταρατατά παίρνει το πρώτο βραβείο στην εξυπηρέτηση μου γιατί έκανε τα αυτονόητα. :lol:

Σου είχαν στείλει αριθμό voucher από το getitnow ή απλά πήγες από κει και το πήρες με το όνομά σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παρέλαβα σήμερα. Μου ήρθε email προχτες αργά το βράδυ, και σήμερα το πρωί sms από τη speedex, όπου πήγα και το πήρα από το τοπικό κατάστημα, έχοντας δηλώσει αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολεύομαι να καταλάβω το κριτήριο διαχωρισμού των παραγγελιών όπου τελικά ο δίσκος έφτασε και αυτών που έφαγαν άκυρο...

 

 

λογικά χρονολογικά τα κριτήρια? aka σειρά προτεραιότητας...

What he said. Επίσης, εγώ είμαι ο topic starter, λογικό νομίζω αν παρέλαβαν κάποιοι από το διαθέσιμο stock να είμαι κι εγώ μέσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβάζω screenshot του δίσκου -επειδή ζητήθηκε- (αν και δεν μπορώ να φανταστώ σε τι μπορεί να χρησιμεύσει), όπως και το output του HDDScan που δείχνει με λεπτομέρεια τα χαρακτηριστικά του, καθώς και τα features που υποστηρίζονται.

 

Για την ιστορία, ο δίσκος είναι πολύ γρηγορότερος από τον αρχαίο (7ετίας!) Maxtor MaxLine III 7L300S0 που μέχρι πρόσφατα φιλοξενούσε το λειτουργικό, πάλι τύπου 'enterprise storage' με 5 χρόνια εγγύηση, που αν και ακριβός για την εποχή του αποδείχτηκε σκυλί. Το σύστημα μου είναι πολύ παλιό (κάποια στιγμή θα βρω λεφτά να πάρω κάτι αξιοπρεπές!), οπότε δεν αποτελεί μέτρο σύγκρισης.

 

Από θέμα φασαρίας είναι πιο κάπως πιο θορυβώδης από τους υπόλοιπους εσωτερικούς δίσκους μου, αλλά πάλι σε πολύ ανεκτά επίπεδα.

 

Οπότε συνολικά νομίζω ήταν καλή αγορά (με σιγουριά θα ξέρω σε 5-6 χρόνια).

post-255798-0-93814700-1357753134_thumb.jpg

WDC WD2003FYYS-02W0B1.txt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη στην πρώτη σελίδα δείχνουν ενδιαφέρον για αγορά ο j0maK, ο Captain Nemo και η Yota21. Παρέλαβαν και οι τρεις, συν 2-3 ακόμη που προφανώς παρήγγειλαν νωρίς. Εμείς που το είδαμε μεσημέρι, μείναμε με τη χαρά της συμμετοχής. Μοιάζει με χρονική προτεραιότητα, ούτε μπάρμπας στην Κορώνη, ούτε «ξέρεις ποιός είμαι εγώ» φάση, άρα για μένα ό,τι καλύτερο. Όποιος πρόλαβε, έπιασε την μπανάνα, οι υπόλοιποι (ευτυχώς) γλυτώσαμε το κατάβρεγμα. :-D

Δεν μπορώ να βρω ευθύνη γι' αυτό στο getitnow. Έβαλαν μια προφανέστατα λάθος τιμή (καμιά εβδομηνταριά ευρώ λάθος) και κάλυψαν 5-6 συμφορουμίτες, όσο θα μπορούσε να είναι το απόθεμά τους᾿ αν υπάρχει τέτοιο. Fair enough.

 

Το μόνο κακό είναι ότι τους παίρνει μια εβδομάδα να σου πουν «sorry, μ@λ@κία μας, δεν έχουμε άλλα» ή «δεν μπορούμε να μπούμε περισσότερο μέσα από όσο μπήκαμε ήδη».

 

Καλορίζικοι οι δίσκοι σε όσους πρόλαβαν, :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, η ερώτηση ήταν πληροφοριακή, και προφανώς εχετε δίκιο για τη χρονική προτεραιότητα. Σε καμμια περίπτωση δεν θέλησα να υπονοήσω ότι κάτι εγινε παράτυπα. Προσωπικά, μια χαρά βολεύτηκα με τον caviar black στα ίδια περίπου χρήματα. Καλορίζικος σε όσους παρέλαβαν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είχαν στείλει αριθμό voucher από το getitnow ή απλά πήγες από κει και το πήρες με το όνομά σου?

 

Δέν μου ήρθε mail καθόλου μόνο ενα sms που έλεγε η παράδοση απέτυχε, είχε και έναν αριθμό και να επικοινωνήσω μαζί τους στην speedex και όταν επικοινώνησα είπαν οτι έστειλαν λάθος μήνυμα και να πάω να παραλάβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Sorry για την επαναφορά του θέματος, αλλά είναι κάποια πράγματα που με ξενίζουν.

 

Καλορίζικοι οι δίσκοι σε όσους πρόλαβαν, :-)

 


Καλορίζικοι σε κάποιους και «καλοπούλητοι» σε άλλους έπρεπε να γράψω.

Διότι με τη σημερινή σημασία της λέξεως, άλλο άγγελοι και άλλο Link.png Site: http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/harddisks/131368-western-digital-re4-wd2003fyys-2tb-%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85/">αγγελία στα 145€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...