Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση mobo cpu ram ψυχτρα


hydro9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρονια πολλα παιδια.

 

θελω να κανω μια αναβαθμιση τα παραπανω. με ενδιαφερει η αποδοση στα παιχνιδια και η δυνατοτητα μεγαλου oc. γυρω στα 350 με 400 υπολογιζω στο badget. λογικα κατι σε intel χωρις να ειμαι απολυτος.

 

εχω ssd τροφοδοτικο 550w corsair και την 7850 που θα χρησιμοποιηθουν στο καινουριο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ...θα σου προτεινα επεξεργαστη AMD γιατι ξερω οτι ειναι φθηνοτεροι και πολλες φορες καλυτεροι απο τους Intel.Πληρωνεις μονο την φιρμα δηλαδη..Σου προτεινω τον AMD FX 8350 4.0GHz 8πηρυνος πολυ καλος.Απο ραμ ψαξε για καμμια 8αρα οπως η Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) 1866MHz DDR3.Απο μητρικη σου λεω χωρις να την δοκιμασω την Asus M5A99X EVO.

 

 

 

http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=51040   RAM

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=25147&cat=3   Motherboard

 

http://www.shop4u.gr/products.php?13013&cPath=127_137_163   CPU

 

 

ΣΥΝΟΛΟ: 358,38EYRO

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα επεξεργαστη AMD γιατι ξερω οτι ειναι φθηνοτεροι και πολλες φορες καλυτεροι απο τους Intel.Πληρωνεις μονο την φιρμα δηλαδη..

Μην τα λες όλα μαζί πεθαίνω απ τα γέλια! Η AMD δεν είναι φίρμα; To λέει ξεκάθαρα ο hydro.. "Με Ενδιαφέρει η απόδοση στα Παιχνίδια" 10 κυλά oc πρέπει να κάνεις για να φτάσεις έναν intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα λες όλα μαζί πεθαίνω απ τα γέλια! Η AMD δεν είναι φίρμα; To λέει ξεκάθαρα ο hydro.. "Με Ενδιαφέρει η απόδοση στα Παιχνίδια" 10 κυλά oc πρέπει να κάνεις για να φτάσεις έναν intel.

πες μου λοιπον και εσυ ενα παιχνιδι που θα ον κοψει πρωτα ο επεξεργαστης και μετα η 7850? και δυο 7850 να βαλει πανω δεν προκειται να μπουκαλιασει το συστημα ...χωρις overclock παντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θες να ασχοληθείς και με το OC πάρε το σετάκι της υπογραφής μου. Κοντά στα 400.

 

212 o I5, 148 η μητρική , κανα 50ρικο οι μνήμες και εφτασες το μπατζετ. Βεβαια θες και καποια ακόμη για ψύξη...Κοβεις απο καπου και βλέπεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων παιδια, το να τσακωνομαστε για τους επεξεργαστες το θεωρο ανουσιο.Ο καθενας εχει την γνωμη του η οποια ειναι σεβαστη!!!Εγω προσπαθησα να εξυπηρετησω το παιδι με τον καλυτερο τροπο που μπορω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μου λοιπον και εσυ ενα παιχνιδι που θα ον κοψει πρωτα ο επεξεργαστης και μετα η 7850?

Δεν χρειάζεται να σου απαντήσω.. η ερώτηση είναι ποια cpu αποδίδει καλύτερα. Φυσικά και δεν θα βουλιάξει ο επεξεργαστής της amd, απλά ο αντίστοιχος της intel θα αντέξει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στισ κακες συνθηκες και στα χιονια στο bf3  ? καλο ειναι να τεκμηριωνεις οτι λες πριν το λες γιατι υπαρχει κοσμος που δεν ξερει εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που με ενδιαφερει ειναι να αντεξει αρκετα και σε βαθος χρονου οχι μονο να με καλυψει προσωρινα.. και απο προηγουμενη εμπειρια μου η ιντελ το παει καλα σε αυτο,, χωρις ξαναλεω να ειμαι απολυτος.. σας ευχαριστω πολυ για τις προτασεις, περιμενω κι αλλες και μην τσακωνεστε τετοιες μερες.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει απόλυτο δίκιο ο Mill (η gpu έχει τον 1ο λόγο κατά 90%) και ο 8320 πιστεύω κι εγώ ότι είναι η καλύτερη λύση, όχι μόνο λόγω δυνατοτήτων στο OC, αλλά και γιατί είναι τρομερό vfm. :D

Η motherboard είναι αρκετά ακριβή βέβαια, αλλά το budget την αντέχει... 

 

Άντε ίσως την CoolerMaster Hyper 212 Evo να πρότεινα αντί της TS120, επειδή την έχω από τη Παρασκευή και είδα ότι κάνει όντως πολύ καλή δουλειά! ;)

 

Πάντως αντί των GSkill, προτείνω τις http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=51040

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...