Προς το περιεχόμενο

ASUS HD7850 DU II Πρόβλημα


spartan1908

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕς.ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Π.Χ ASSASIN 3 ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΖΕΙ ΟΛΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΘΟΛΩΝΕΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ  ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΟΛΑΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ GT9600 ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΑ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΟΡΥΒΗ...

ΕΧΩ WIN 7

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗς intel core i5 3570k

ΜΗΤΡΙΚΗ GIGABYTE Z77X-D3H

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ CX600

ΜΝΗΜΗ corsair RAM DDR3 8GB

ΣΚΛΗΡΟΥς vertex 60 GB

KAI ENAN seagate 1TB

ΟΘΟΝΗ LED 1920x1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε απεγκατάσταση απο το control panel όλους τους drivers γραφικών που βλέπεις.

Μετά τρέξε το driver sweeper και βγάλε και τα υπολείμματα της reg πάλι και από την Ati k από την nVidia.

Κανε εγκατάσταση τους drivers που δίνει η Asus στην σελίδα της για την κάρτα σου.

Μην ξεχάσεις το restart μετά από κάθε κίνηση.Πες μας αν έφτιαξε η να κάνουμε και κάτι άλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε διαγραφη κ απεγκατάσταση απο το device manager εκεί θα σε ρωτήσει αν θέλεις να τους αφαιρέσεις εντελώς και από τον δίσκο .. επίσης σβήσε τα folders Ατι και nVidia από το c:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως στους ξαναπαιρναι αυτοματα ??? :shock:  τι υπολογιστη εχεις εσυ ρε χδ :shock: στα σοβαρα τωρα πηγαινε σε safe mode και βγαλε με το driver sweeper τους παλιους και του νεουσ drivers , μετα κανε ενα καθαρισμα me ccleaner ρεσταρτ μπες στο κανονικο και κατεβασε τους νεους . ελπιζω να βοηθησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ΛΟΠΟΙΝ ΕΚΑΝΑ FORMAT TO PC ΕΒΑΛΑ ΤΑ 7 ΠΑΛΛΙ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟΥς ΤΟΥΣ DRIVERS  ΤΗΣ ΑΤΙ  ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΕΟΥΣ KAI ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΟΛΩΝΕΙ  Η ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙΑ ΣΤΟ GAME  ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το intel.inf το έβαλες για το chipset σου από την σελίδα κατασκευαστή της μητρικής σου ? Έχει η κάρτα διαθέσιμο άλλο bios στην σελίδα της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα σου κάνει τετραγωνάκια, μάλλον έχεις Artifacts. Κι αν έχεις artifacts η κάρτα πάει για αλλαγή.

 

Μπορεί να  το δει κάποιος πιο έμπειρος στο ΗW από εσένα? Και ακόμα καλύτερα να την πας σε έναν φίλο σου να την δοκιμάσετε στο PC του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κανω φιλε μου θα την παω σε ενα φιλο μου να την δοκιμασουμε και τη γυριζω πισω αμαν γκαντεμια ρε πουστη ακομα δεν την πηρα....δηλαδη δεν παιζει κατι αλλο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θες μπορεί να παίζει. Εμείς πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Και καθοδήγηση για να κάνεις εσύ τα tests που πρέπει μπας και βρούμε τι φταίει.

 

Και αν όντως είναι χαλασμένη, μην χαλιέσαι. Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...